2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

GÜZELMANSUR:250 Tır Şoförü Sınırda Zor Durumda!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 28 Nisan 2020 - 16:06:08
GÜZELMANSUR:250 Tır Şoförü Sınırda Zor Durumda!

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 250 tır şoförünün Türkiye-İran sınırındaki tampon bölgede bekletildiğini ve ülkeye girişlerine izin verilmediğini belirtti. CHP’li Güzelmansur, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi vererek şunları kaydetti: “Türkiye’den Azerbaycan ve Orta Asya ülkelerine yük taşıyan yüzlerce tır şoförü, 20 gündür Türkiye-İran sınırındaki tampon bölgede bekletilmekte ve ülkemize girişlerine izin […]

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, 250 tır şoförünün Türkiye-İran sınırındaki tampon bölgede bekletildiğini ve ülkeye girişlerine izin verilmediğini belirtti.

CHP’li Güzelmansur, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi vererek şunları kaydetti:

Türkiye’den Azerbaycan ve Orta Asya ülkelerine yük taşıyan yüzlerce tır şoförü, 20 gündür Türkiye-İran sınırındaki tampon bölgede bekletilmekte ve ülkemize girişlerine izin verilmemektedir.

Beslenme, barınma, tuvalet, banyo gibi insani ihtiyaçlarını karşılamayan bu şoförlerimizin virüs salgını nedeniyle sağlıkları tehdit altında olduğu gibi bulundukları bölgedeki hırsızlık vakaları nedeniyle de güvenlikleri risk altındadır.

2 ayı aşkın bir süredir evlerinden ve ailelerinden uzak kalan, 20 gündür de Türkiye-İran sınırındaki tampon bölgede kaderlerine terkedilen tır şoförlerimizin ülkeye girişleri için gerekli adımların neden atılmadığı, mağduriyetlerinin ne kadar süreceği konusunda ise hiçbir yetkili açıklama yapmamaktadır.

Konuya ilişkin olarak;

1. 250’den fazla tır şoförümüzün aç, susuz, hijyenden uzak, can ve mal güvenlikleri tehlike altında olmak üzere Türkiye-İran sınırındaki tampon bölgede bekletilmesinin ve ülkemize giriş izni verilmemesinin gerekçesi nedir?

2. Söz konusu vatandaşlarımızın, karantina ve diğer koşulları sağlanarak, Türkiye’ye girmeleri ve ailelerine kavuşmaları ne zaman sağlanacaktır?

3. Bu mağduriyetin çözümü için bugüne kadar hangi adımlar atılmış, ne tür çalışmalar yapılmıştır?.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz