BAŞKAN ERYILMAZ: TÜRKİYE’NİN EN ŞEFFAF BELEDİYELERİNDEN BİRİ OLDUĞUMUZA İNANIYORUM!

BAŞKAN ERYILMAZ: TÜRKİYE’NİN EN ŞEFFAF BELEDİYELERİNDEN BİRİ OLDUĞUMUZA İNANIYORUM!

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİ 6.SIRADA TAMAMLADI!

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİ 6.SIRADA TAMAMLADI!

İYİ PARTİLİ YILDIRIM:GENÇLERE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR!

İYİ PARTİLİ YILDIRIM:GENÇLERE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR!

CHP’Lİ KADINLAR:İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!

CHP’Lİ KADINLAR:İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR ZORDA OLSA…

ATAKAŞ HATAYSPOR ZORDA OLSA…

GÜZELMANSUR: Yeni Stadın İsmi ATATÜRK Stadı Olmalı!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 11 Ekim 2018 - 20:54:21
GÜZELMANSUR: Yeni Stadın İsmi ATATÜRK Stadı Olmalı!

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’da yapımı devam eden yeni stadın ismi konusunu Meclis gündemine taşıdı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Güzelmansur: “Yeni stadın ismi ATATÜRK Stadı olmalı” dedi. Atatürk’ün Hataylıların gönlündeki yeri ayrıdır Hatay’da TOKİ ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol ile 25 bin kişilik yeni stadın yapımına […]

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’da yapımı devam eden yeni stadın ismi konusunu Meclis gündemine taşıdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun cevaplaması istemiyle soru önergesi veren Güzelmansur: “Yeni stadın ismi ATATÜRK Stadı olmalı” dedi.

Atatürk’ün Hataylıların gönlündeki yeri ayrıdır

Hatay’da TOKİ ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol ile 25 bin kişilik yeni stadın yapımına 2015 yılında başlandığını hatırlatan Güzelmansur:

devlet-2-660x400-660x396“Yeni stadın adının ne olacağı konusu tam bir muammadır. Söz konusu stadyum değişik zamanlarda, farklı yetkililer tarafından Hatay Arena, Yeni Hatay Stadyumu gibi değişik adlarla zikredilmektedir.

Ancak Hataylılar yeni stadyuma Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesini istemektedirler. Çünkü Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi,  Devletimizin kurucusu, çağdaşlaşma hareketinin lideri olmasının yanı sıra, Hatay’ın anavatana ilhakı için sağlığını hiçe sayan ve bu davayı diplomasi dehasıyla zafere ulaştıran Mustafa Kemal Atatürk’ün Hataylıların gönlündeki yeri ayrı önemli ve daha özeldir” dedi.

images

Güzelmansur’un, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun cevaplamasını istediği sorular şunlar:

  1. Hataylıların yeni stadyuma, Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve sağlığını hiçe sayarak tek kurşun atılmadan Hatay’ın Anavatan’a katılmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin verilmesi konusundaki yoğun ve güçlü talepleri dikkate alınacak mıdır?
  2. Hatay’da inşaatı devam eden yeni stadyumun ismi kim tarafından, ne zaman ve hangi kriterler gözetilerek belirlenecektir?
  3. Hatay’da yapımı devam eden 25 bin kişilik yeni stadyum ne zaman hizmete açılacaktır? Daha önce belirlenen Eylül 2018 tarihindeki sapmanın nedeni nedir?
  4. Son 15 yılda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın faaliyete geçirdiği kaç gençlik ve spor tesisine, Spor Genel Müdürlüğü Ad Verme Yönetmeliği’nin 5’inci maddesinin 2’nci fıkrası gereğince Atatürk, Mustafa Kemal, Gazi veya Ata adları verilmiştir? Yıllar, iller, tesisler detayındaki bilgileri nelerdir?
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz