DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

GÜLER:27 Mayıs’ın İzdüşümü 15 Temmuz’dur!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 18 Eylül 2018 - 02:18:05
GÜLER:27 Mayıs’ın İzdüşümü 15 Temmuz’dur!

AK Parti Hatay İl yönetimi, tüm ülkede saat 13:21’i gösterdiğinde 27 Mayıs 1960 darbesiyle iktidardan uzaklaştırılan Adnan Menderes hükümetinin Yassı ada kararıyla birlikte 17 Eylül’de idam edilerek millet iradesine ağır darbe vurulduğu günle ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, İl Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt, […]

AK Parti Hatay İl yönetimi, tüm ülkede saat 13:21’i gösterdiğinde 27 Mayıs 1960 darbesiyle iktidardan uzaklaştırılan Adnan Menderes hükümetinin Yassı ada kararıyla birlikte 17 Eylül’de idam edilerek millet iradesine ağır darbe vurulduğu günle ilgili basın açıklaması yaptı.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sara Gök, İl Gençlik Kolları Başkanı Şaban Kurt, mahalle muhtarlı, dönemin tanıkları ve bir araya gelen vatandaşlar günün önemine vurgu yaparak “Söz milletindir” dedi.

Vali Göbeği olarak bilinen ‘Milli İrade Parkı’nda bir araya gelen partililer ellerinde pankartlarla ülkenin kara lekesi olarak tarihe geçen acı günde Adnan Menderes’i andı.

“Demokrasi Kesintiye Uğratılmıştır”

Adnan Menderes’in ölüm yıl dönümüne istinaden konuşan AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler;

”27 Mayıs Darbesi Türkiye’de ileriye dönük toplumsal, siyasal, hukuksal, kültürel ve ekonomik anlamda tamir edilemez tahribata yol açmıştır. Yasalara aykırı biçimde anayasa, ihtilal figüranlarına bağımlı hale getirilmiş ve zincirleme anti demokratik müdahalelerin önünü açmıştır. Devam eden zaman zarfında Türk siyasi tarihinde kapanmayan yaraların açılmasına neden olan darbeler, e- muhtıralar, askeri kalkışmalar ve müdahaleler demokrasiyi defalarca kesintiye uğramıştır.”Dedi.

“27 Mayıs’ın izdüşümü 15 Temmuz’dur”

Güler,sözlerine devamla:

”Milli egemenliğin il kez cunta egemenliği altına alınmaya çalışılmasının yanı sıra 27 Mayıs darbesini diğer darbelerden ayıran en acı olay ise Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Başvekili Adnan Menderes’in idam edilmesidir. 27 Mayıs’ın izdüşümlerini 15 Temmuz alçak FETÖ darbe girişimiyle aynı kalemden çıktığını anlamak mümkündür. Menderes yollar, fabrikalar, barajlar, köprüler ve daha çok hizmetler, projeler üreten bir bir Türkiye’ de çağ atlatmıştır.”Dedi.

“Menderes’e yargısız infaz yapılmıştır”

Milletten ve adaletten uzak bir şekilde görevlerinden alınan kabine üyelerinin mahkemelerde 11 ay boyunca cesur duruşundan taviz vermediğini söyleyen Güler;

“Menderes ve yol arkadaşlarının savunma yapmalarına izin dahi verilmeden yargısız infazlar yapılmıştır.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz