CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

HERKESİ BU SÜREÇTE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

HERKESİ BU SÜREÇTE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

GÜLDEN YUVA YALNIZ DEĞİLDİR!
GÜLDEN YUVA YALNIZ DEĞİLDİR!

Eğitim İş Hatay 1 No’lu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri,Şube yönetim kurulu üyeleri Gülden Yuva’nın açığa alınmasını kınamak üzere Samandağ Abdullah Cömert parkında basın açıklamasında bulundu. Samandağ Abdullah Cömert parkında gerçekleşen basın açıklamasına; Konfederasyon başkanı Hasan Kütük, Eğitim İş Genel Özlük Hukuk Sekreteri Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreteri Suat Özkolay ve Genel Basın Yayın Sekreteri Yakup […]

Eğitim İş Hatay 1 No’lu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri,Şube yönetim kurulu üyeleri Gülden Yuva’nın açığa alınmasını kınamak üzere Samandağ Abdullah Cömert parkında basın açıklamasında bulundu.

Samandağ Abdullah Cömert parkında gerçekleşen basın açıklamasına;

Konfederasyon başkanı Hasan Kütük, Eğitim İş Genel Özlük Hukuk Sekreteri Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreteri Suat Özkolay ve Genel Basın Yayın Sekreteri Yakup Tekin Efe, Hatay 2 No’lu Şube Başkanı Sinan Cibaroğulları ve yönetim kurulu üyeleri, demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler ve sendika üyeleri katıldı.

Basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

”İfade özgürlüğü üzerindeki baskılar, AKP’nin ilerici öğretmenlere duyduğu öfke ile birleşince eğitim alanındaki karanlık tablo biraz daha şekillenmektedir.

Bilindiği üzere; FETÖ ile mücadele adı altında başlatılan OHAL ve KHK’lar süreciyle sadece FETÖ ile ilgili olduğundan şüphe edilen öğretmenlerin değil; Cumhuriyetçi, mevcut eğitim sisteminin gericileştirilmesinin karşısında duran birçok eğitimci de mesleğinden edilmiştir.

Bu keyfiyete dayanan tırpan uygulamalarından birisi de (bu kez KHK’lara yaslanma gereği bile duyulmadan) Hatay Samandağ’da Yüksel Acun Anadolu Lisesi’nde İngilizce öğretmenliği yapan Eğitim İş Hatay 1 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyemiz Gülden Yuva’yı vurmuştur.

Yuva hakkında, kendisine ait olduğu iddia edilen bir Facebook hesabından yola çıkılarak soruşturma başlatılmış, tebligatlar zamanında yapılmadığı için üyemiz, hakkındaki soruşturmayı son dakika öğrenebilmiştir. Bu kısa sürecin sonunda Yuva, açığa alınmıştır.

TUTARSIZ SUÇLAMALAR

Söz konusu Facebook hesabındaki, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Hikmet Kıvılcımlı gibi Türk Solu’nun değerlerinden olan isimlere dair yapılan paylaşımlar suç sayılmış, yine işlerine ve özgürlüklerine kavuşmak için kendi bedenleriyle mücadele eden Nuriye ile Semih’e dair paylaşımlar, “teröristlerin propagandasını yapmak” olarak tarif edilmiştir.

Nuriye ile Semih öğretmen hakkında henüz kesinleşmiş bir yargı kararı yokken, Yuva’ya suçlama yönelten savcılık hükmü çoktan vermiş, belli ki yargılamayı kafasında bitirmiştir.

HUKUK, KİŞİYE GÖRE DEĞİŞEMEZ!

Öte yandan; hatırlanacak olursa 12 Eylül Referandumu öncesi AKP, cuntacıları yargılayacağı iddiasıyla evet oyu toplamaya çalışırken, idam edilen sosyalistlerin adını sıkça kullanmış, miting alanlarında gözyaşları dökme taktikleri uygulamıştı. O zaman ve iktidarı elinde tutanlar tarafından anıldığında suç sayılmayan bu isimler, nasıl oluyorsa ilerici bir öğretmenin andığı iddia edilince “örgüt propagandası”nın kanıtı olmuştur.

Hukukun netliği, çelişmezliği ve herkese eşit durması ilkeleriyle çelişen bu garip durumun derhal sonlandırılmasını, Şube Yönetim Kurulu üyemiz Gülden Yuva’nın mesleğine ve öğrencilerine kavuşturulmasını istiyoruz.

Ülkenin hangi köşesinde olursa olsun, hiçbir eğitimcinin hak etmediği bir uygulamaya maruz kalmasını kabul etmiyor, bu haksızlıkların hepsine karşı mücadele edeceğimizin altını bir kez daha çiziyoruz!…”Denildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz