BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

GÖLBAŞI GÖLÜNÜN BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİ SERGİLENDİ!
  • Ana Sayfa » KIRIKHAN
  • 4 Ekim 2017 - 21:07:18
GÖLBAŞI GÖLÜNÜN BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİ SERGİLENDİ!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kırıkhan Kaymakamlığı, Subaşı Kuş ve Kelebek Gözlem Derneği, Antakya Doğa Sanat ve Turizm Derneği ve Hatay Tabiatı Koruma Derneğinin birlikte organize ettiği ‘’Kırıkhan Gölbaşı Gölünün Biyolojik Çeşitliliği’’ fotoğraf sergisi, Antakya Palladium AVM de açıldı. Açılışa, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof.Dr. Mehmet Maden, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Kırıkhan Kaymakamlığı, Subaşı Kuş ve Kelebek Gözlem Derneği, Antakya Doğa Sanat ve Turizm Derneği ve Hatay Tabiatı Koruma Derneğinin birlikte organize ettiği ‘’Kırıkhan Gölbaşı Gölünün Biyolojik Çeşitliliği’’ fotoğraf sergisi, Antakya Palladium AVM de açıldı.

Açılışa, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof.Dr. Mehmet Maden, Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç, Subaşı Kuş ve Kelebek Gözlem Derneği Başkanı Ali Atahan,  Antakya Doğa Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Samim Kayıkçı, HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Bozkurt,  HBB Zabıta Dairesi Başkanı Ahmet Kilisli, HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolğun, Doğa Koruma ve Milli Parklar Hatay Şube Müdürü Cüneyt Çağlarve birçok  vatandaş katılım gösterdi.

FOTOĞRAF SERGİSİ VATANDAŞLAR TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kırıkhan Gölbaşı golünün zengin tür çeşitliliğini gözler önüne sermek ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen  ‘’Kırıkhan Gölbaşı Gölünün Biyolojik Çeşitliliği’’ isimli sergi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Kırıkhan Gölbaşı gölünde yaşayan kuş, kelebek, memeli hayvanlar ve bitki fotoğraflarından oluşan serginin biyolojik çeşitliliğin farkına varmak ve Amik Gölü’nün kurutulmasından sonra pek çok canlı için son sığınak olan Kırıkhan Gölbaşı Gölü’nün korunması ve gelecek nesillere aktarılması gereken bir hazine olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

SERGİ KIRIKHAN VE İSKENDERUN İLÇELERİNDE DE SERGİLENECEK

Antakya Palladium AVM’de üç gün açık olan, doğa ve fotoğraf sevenlerle buluşacak olan sergi daha sonra Kırıkhan ve İskenderun ilçelerinde de sergilenecek.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz