HER BİRİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ!

HER BİRİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ!

ATATÜRK ANITININ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

ATATÜRK ANITININ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN UNUTULMAZ BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN UNUTULMAZ BİR GALİBİYET!

ÇİNÇİN: ANTAKYA”NIN MERKEZİNE DOĞALGAZ İHTİYACI…

ÇİNÇİN: ANTAKYA”NIN MERKEZİNE DOĞALGAZ İHTİYACI…

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILMALIDIR!

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÜCRETLERİNE ZAM YAPILMALIDIR!

GAZETECİ ÖZTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLAYAN GÜLER,BAŞKAN SAVAŞ’A…
GAZETECİ ÖZTÜRK’ÜN SORULARINI YANITLAYAN GÜLER,BAŞKAN SAVAŞ’A…

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Mazman Medya Radyolarında yayınlanan ve gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu ‘Günışığı’ adlı programının konuğu oldu.  Güler,programda Hatay’ın gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. ‘’Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’miz hedeflerine güçlü bir şekilde ulaşacak’’ sözleriyle başlayarak merak edilen tüm soruları açık yüreklilikle yanıtlayan Güler: “Belediyecilik anlamında Hatay her geçen gün […]

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, Mazman Medya Radyolarında yayınlanan ve gazeteci Mithat Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu ‘Günışığı’ adlı programının konuğu oldu. 

Güler,programda Hatay’ın gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

‘’Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye’miz hedeflerine güçlü bir şekilde ulaşacak’’ sözleriyle başlayarak merak edilen tüm soruları açık yüreklilikle yanıtlayan Güler:

“Belediyecilik anlamında Hatay her geçen gün kan kaybediyor. 2019’un Türkiye’sinde temel ihtiyaçlar olan içme suyu, yol, trafik, alt yapı, otopark, gibi basit ihtiyaçların dahi karşılayamayan bir kenti konuşuyoruz. Antakya tarihine baktığımız zaman bir zamanlar dünyanın 3. büyük şehri olmuş bir yer bunları hakketmiyor.

Neredeyse doğduğu günden bu yana Belediye Başkanı olduğunu iddia eden Sayın Lütfü Savaşne yazık ki Hatay’ı büyük bir köy haline dönüştürmeyi başardı. Tecrübeli olduğunu iddia ediyor, tecrübeli hali bu ise tecrübesiz halini düşünmek dahi istemiyorum. Yönetilemeyecek durumda olan bir Büyükşehri Hatay halkı istemiyor artık” dedi.

‘’Beni çalıştırmıyorlar, engelliyorlar ‘’ türküsünü millet artık yemiyor.

Sürekli bahane üreten Savaş, istediği zaman, istediği yerlere yol, refüj, asfalt dökme çalışmaları yapabiliyor. Peki, yaptırmıyor isek bu hizmetleri şu anda nasıl yapabiliyor? Türkiye Cumhuriyeti Laik demokratik bir ülkedir. Usulüne uygun bir biçimde yürütülen hiçbir proje Mecliste ret görmemiştir.

MEGA PROJELERİMİZ NE BREZİLYA’DAN NE DE TEXAS’TAN ÇALINTI DEĞİLDİR 

Antakya Oteli’nin ve Meclis Kültür Merkezinin olduğu yer ile alakalı bilgiler veren Gülerbu bölge Hatay’ın Anavatana kavuştuğu toplantısının yapıldığı bir yer.Burası tarihi dokusuna uygun bir biçimde projelendirilecek.” müjdesini verdi.

Projelerimiz Hatay’ımızın ihtiyaçları gözetilerek hazırlanmış ne Brezilya’dan ne Texas’tan çalınmış projelerdir. Hatay’ımızı kalkındıracak projelerimizin maliyeti Büyükşehirin 1 yıllık bütçesini geçmemektedir.” Dedi.

BİZ  YETKİ VERMEDİYSEK BU KADAR BORÇ NASIL OLDU?  

‘Daima bahaneler ile bu güne gelen Büyükşehir çok borçlu olduğunu söylüyor. Peki, soruyorum eğer biz yetki vermemiş isek bu borçlar nasıl oldu?   Antakya Sebze hali nin durumu şu anda içler acısı diyen Güler’;

Başkan Savaş, Sebze Hali projesini Topboğazına planlamış. Ancak esnaf bunu istemiyordu zaten uygulamaya geçilmedi. Narlıca ile Honda arasında anayola yakın bir bölgede sebze hali planını istişare ederek uygulamayı düşünüyoruz.

MEDENİYETLER KENTİNİ PERİŞAN ETTİ

Güler, “ben bilirim, en doğru benim düşüncemdir” diyen Savaş’ın 10 yılda bildikleri ile Hatay perişan halde. Bu nedenle biz ben bilirim, ben yaparım demiyoruz. Biz biliriz, birlikte yaparız şeklinde çalışacağız.”Dedi.

DEVLETİMİZ HEP MİLLETİNİN YANINDA

Seçim sürecinde sık sık bakan ziyaretlerinin niçin olduğunu soran gazeteci Öztürk’e, İbrahim Güler, şöyle yanıt verdi:

“Devletimiz milletimizin yanını da olduğunu gösteriyor. Bakanlarımız çalışabilecekleri bir Büyükşehir Belediye başkanı istiyor. ‘Korkuyorlar, kaybedecekler, ondan bakan geliyor’  hezeyanlarına  yanıt bile vermek gereği duymuyorum.

Kendisi HADO’yu beceremedi Ro-Ro gibi bir başarı hikayesini nasıl sorgular?’‘Dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının attığı bir tweet’i soran gazeteci Öztürk’e; ‘O parayı nereden buldunuz’ sorusunu yanıtlayan Güler:

“Hatay Ro-Ro’nun bir başarı öyküsü var. Orda da İbrahim Güler, olarak üstlendiğim bir sorumluluk var. Burada yüreğimizden gelerek memleketin sektörüne ve Hatay’ın ülke ekonomisinin ülke karayolu lojistiğinin tıkandığı bir noktada irade koyduk. Oysa ticaretimde Hatay Ro-Ro’nun bir lojistik firma sahibi olarak olup olmaması ikinci planda idi.

Suriye deki olaylar nedeniyle biz de güzergâh değiştirmiş firmalardan biriydik. Rusya Avrupa İran Irak’a filomuzu yönlendirmiştik. Ancak bu sorun çözülmeliydi. Bir kaç firma geldi İskenderun limanında gemiler koydular şoförlerimizi, ihracatçılarımızı ciddi mağduriyetlere soktular.

2012’de Mısır üzerinden Ro-Ro güzergâhı kuruldu ve bu hat kurulduğu zaman sektörü temsilen Mısır’a gitmiştim. Ve iki yıl boyunca sektör mağdur edildi. 98 tır şoförümüz ve tırlarımız rehin tutulmuştu.

Biz orada 63 uluslarası firma bir araya geldik. Tümü uluslararası firmalar ve birbirlerine rakiplerdi. Ama onları bir araya getiren unsur şeffaflık, ihtiyaç ve sorunun çözümü noktasında ortak akıl. Biz bir yerden para bulmadık biz 20 yıllık bir firmayız.’‘Dedi.

BAŞKAN SAVAŞ’IN AFİŞLERİNİ YIRTANLARI KINIYORUM

Güler,konuya ilişkin açıklaması;

”Sayın Savaş, benim hasmım değil bu olayı her kim yapmışsa böyle bir olayı ret ediyorum ve şiddetle kınıyorum. Seçim atmosferini hiç kimse farklı platformlara taşımasın. Hatay’ın huzur ve barışını düşünen hiç kimse bunu yapmaz. Demagoji yaparak mağdur rolüne girmeye çalışmayalım bu doğru bir davranış değildir.’‘Dedi.

HATSU çalışanları ile alakalı gelen soruyu yanıtlayan Güler, HATSU çalışanlarına söz veriyorum eşit maaş, eşit ikramiye alacaklar dedi. 

GÜLER:BAŞKAN SAVAŞ,KENDİ PARTİSİ İLE ALAY EDİYOR

Güler,son olarak başkan Savaş’ın CHP’ye yönelik söylemlerine dikkat çekti.

”Partisi CHP ye, ‘Cenabı Hak Partisi’ diyen bir belediye başkanından söz ediyoruz.Hizmetler noktasında partisi ile alakası olmayan bir durum var karşımızda.’‘Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz