2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

Fuar Misafirlerini Ağırlamaya Devam Ediyor!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 13 Nisan 2018 - 23:27:14
Fuar Misafirlerini Ağırlamaya Devam Ediyor!

Şehrin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yapılan ‘2.Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı,’ 60 katılımcı firma misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Hatay savaşın gölgesinde olmasına rağmen Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası tarafından gerçekleştirilen 2.Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı’nın açılışı hafta başında gerçekleşmişti. “HEP BİRLİK VE TEK YUMRUK OLUP HATAY’I ŞAHA KALDIRMAK İÇİN BİRLİKTE […]

Şehrin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yapılan ‘2.Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı,’ 60 katılımcı firma misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Hatay savaşın gölgesinde olmasına rağmen Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası tarafından gerçekleştirilen 2.Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı’nın açılışı hafta başında gerçekleşmişti.

“HEP BİRLİK VE TEK YUMRUK OLUP HATAY’I ŞAHA KALDIRMAK İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMEK ZORUNDAYIZ”

Hatay’ın ekonomisine katkı sağlamak amacıyla önemli bir organizasyon olduğunun altını çizen Başkan Savaş:

” Tarım, mobilya, gayrimenkul ve kitap alanlarında açtığımız bu fuarlarımıza gerçekten de ilgi çok fazla.Bizim yapmamız gereken ilk şey Hatay kimliğinin üzerindeki tozu silmek ve Hatay’ın marka değerini yükseltmek.

Hatay Deniz Otobüsü(HADO) ile ilgili görüşmeler için yeni HASİAD yönetim kurulu ile birlikte Kıbrıs’ta görüşmeler gerçekleştirdik. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde herkes HADO’ya umutla bakıyor. Hatay’ın ticaretini geliştirerek vizyonundan da faydalanmak istiyorlar. Bu dev proje sadece ilimize değil diğer illerimizde de heyecan yarattı. HADO ile halkımız Mersin, Kıbrıs ve Beyrut’a kadar ticaret hacmi yapabilme fırsatı bulacaklar. Gastronomi şehri olmamız Hatay’ımız için oldukça önemli bir gelişme oldu. EXPO için de çalışmalarımız devam ediyor. 2021’e kadar EXPO ile birlikte Hatay’ın altyapı, üstyapı, tarihi dokuların restorasyon çalışmaları, Asi Nehri ve ulaşım konusundaki çalışmalarımızı da 2021’e kadar yetiştirme gayreti içerisindeyiz.

Bu önemli çalışmaları gerçekleştirmek büyükşehirin tek başına yapacağı bir şey değil. Bütün bunları hep birlikte tek yumruk olup Hatay’ı şaha kaldırmak için birlikte hareket etmek zorundayız. Her gün yeniden doğacağız ve her gün yeniden büyümek için azimle birbirimize sarılarak şehrimize hizmet edeceğiz. Bu organizasyonlara da destek vermeye devam edeceğiz. Bu önemli fuarların şehrimize ve ülkemize faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.

i-15

“İŞBİRLİKLERİNİ KURMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR PLATFORM GÖREVİ ÜSTLENDİK”

Hatay İnşaat ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş,ise yaptığı konuşmada:

“Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz fuarımızdaki ekonomideki mevcut sorunları gündeme aldık. Bu sorunları iş dünyasındaki önemli temsiler ile farklı çözüm önerileri üreterek fikir alışverişinde bulunuyoruz. İş dünyası için alternatif üretebilmek amacıyla projeler geliştirdiğimiz bu fuarda işbirliklerini kurmak için de önemli bir platform görevi üstlendik. Fuarımızın ilimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Fuarın gerçekleştirilmesinde emeği geçen Hatay büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

2.Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı,kapılarını 15 Nisan’a kadar ziyaretçilerine açık tutacak.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz