BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

FETÖ/PDY Terör Örgütünden Şüpheleniyoruz!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 4 Ekim 2017 - 22:09:10
FETÖ/PDY Terör Örgütünden Şüpheleniyoruz!

Kıyı Kenar Çizgisi  Mağdurları İnisiyatifi üyeleri tarafından yapılan açıklamada; “Usulsüz ve keyfi tespit edilen Kıyı Kenar Çizgisi sürecinde FETÖ/PDY Terör örgütünün etkisinin olduğundan şüpheleniyoruz.”Dediler. Esas ve Usullere aykırı tespit edilen Kıyı Kenar Çizgisi Mağdurlarının birlikte oluşturduğu inisiyatif adına yapılan açıklamada şöyle denildi:   “Şifahi olarak iletilen yıkım kararının durdurulmasını, Esas ve usullere aykırı tespit edilen Kıyı […]

Kıyı Kenar Çizgisi  Mağdurları İnisiyatifi üyeleri tarafından yapılan açıklamada;

“Usulsüz ve keyfi tespit edilen Kıyı Kenar Çizgisi sürecinde FETÖ/PDY Terör örgütünün etkisinin olduğundan şüpheleniyoruz.”Dediler.

Esas ve Usullere aykırı tespit edilen Kıyı Kenar Çizgisi Mağdurlarının birlikte oluşturduğu inisiyatif adına yapılan açıklamada şöyle denildi: 

 “Şifahi olarak iletilen yıkım kararının durdurulmasını, Esas ve usullere aykırı tespit edilen Kıyı Kenar Çizgisinin yarattığı mağduriyetleri sonlandıracak şekilde yeniden tespit edilmesini ve mağdurların tapularının iade edilmesi sürecinin başlatılmasını bütün yetkililerin bilgisine arz ederiz” dediler.

Kıyı Kenar Çizgisi Mağdurları inisiyatifi yaptıkları açıklamada:

“On yılar süren usulsüz Kıyı Kenar Çizgisi problemini, tuzağını ilçemize musallat eden güç kimdir.

Bu komployu ilçemize FETÖ/PDY Terör örgütünün düzenlediğinden şüpheleniyoruz.

Samandağ’da Esas ve Usullere aykırı olarak KKÇ için karar veren hâkim ve savcı FETÖ/PDY’den yargılanıyor ve tutuklu. Samandağ ilçemizde Kıyı Kenar Çizgisinin usul ve yönetmeliklere aykırı ve çelişkili tespit edilmesi sürecide FETÖ/ PDY parmağının olduğunu düşünüyoruz. FETÖ/PDY’ nin Turizm ayağının bütün Türkiye kıyılarında paralel bir yapılanmaya gittiği ve ülkemizin Kıyılarının FETÖ/PDY Paralel turizm sermayesi kuşatması altında olduğu biliniyor. Türkiye’nin en güzel kıyılarını kendine hedef seçen FETÖ/PDY’ nin çeşitli sektörlerindeki iştirakleri ile Samandağ deniz kıyısını rant uğruna kapmak amacında olduğunu düşünüyoruz.

 

Samandağ Kıyı Kenar Çizgisi süreci başından beri yanlışlarla doludur. Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş ve yanlışlıklar üst üste sürüp şimdiye kadar gelmiştir. Daha önce yapılmış olan bir yanlışlığı sürdürmemek, aksine yanlışlığı düzeltip, telafi etmek, mağdurun yarasına merhem olmak binlerce yıllık Türk Devlet geleneğinde esastır.

Yetkililerimizin bu esasa riayet edeceklerini umuyoruz.

Hazinenin adına kayıtlı olan “Barikan Otel” olarak bilinen bina yıkıldı ve park yapıldı diye vatandaşın evini de yıkıp park yapacağız v.b küçük hesaplar binlerce yıllık Türk devlet geleneğin de yoktur. Devletimiz ülkemizin her tarafına olduğu gibi Samandağ ilçesinde de park, hastane, yol, su, elektrik v.b yapar, kurar ve getirir.

Samandağ halkı vatandaşın adına kayıtlı olan mal, mülk, araba, iş yeri v.b ne varsa hepsi milli servettir ve canı ile birlikte her an devletimizin emrindedir. Samandağ halkı vatandaşlarının devletimizle ayrı gayrileri yoktur. Devlet ile vatandaş arasında bu tür mütekabiliyet kurmak isteyenler abesle iştigal etmektedir. Devletimizin ufkumuzda ki ve gönlümüzdeki büyüklüğünü darbelemek hedefindeler. Ama nafile çaba içinde olduklarını ifade ediyoruz. Kendine güvenen, güçlü ve saygın devletimizin kendi vatandaşı için bu tür küçük ve vatandaşı mağdur eden hesapları olamaz.

Devlet yetkisini kullanan kişilerin yanlış hesabı olabilir ve bu kişilerin yaptığı yanlışlar düzeltilir.

1960’larda emeğimizle, alın terimizle kazandığımız para ile deniz sitesinde parsellerimizi tapusu ile birlikte devletimizden aldık.1960’larda devletimizin samimi amacı Samandağ ilçemizde Turizmin gelişimini, istihdamın artmasını, işsizliğin, yoksulluğun kırılmasını, Ekonomik kalkınmanın sağlanması v.b idi. 1960’larda doğru olan devlet aklı bu gün için de doğrudur.

Tekrar ifade ediyoruz. Samandağ Kıyı Kenar Çizgisi zikzak çizerek 100 mt genişliğinde başlayarak M harfi şeklinde 600 mt genişliğine kadar çıkabiliyor. Yan yana bitişik olan iki evden biri çizgi içi diğeri çizgi dışı olabiliyor. Denize yakın yapı çizgi dışı fakat denize uzak yapı çizgi içi vb çelişkili, keyfi, adamına ve dayısına göre çizilmiştir.

Samandağ ilçemizde Kıyı Kenar Çizgisi tespiti yapıyoruz bahanesi ile 5 defa mükerrer Kıyı Kenar Çizgisi çizilmiştir.

Ülkemiz de deniz kıyısı bir tek Samandağ’ında var gibi davranılıyor.Ülkemiz bir derya, Samandağ ilçemiz deryada bir damla.

Lütfen herkes deryadan bahsetsin, deryada ufacık damla olan Samandağ’ından ellerinizi çekin. Bölünmez bir bütünlük olan ülkemizde Arsuz’dan Artvin ilimize kadar bütün deniz kıyılarında bu sorun nasıl çözülmüş ise Samandağ ilçemizde de aynısını yapmak zorundayız hepimiz.

Türkiye’mizin ayrılmaz küçük bir parçası olan Samandağ ilçemiz LEGO veya yapboz tahtası değildir. Kimse Samandağ ilçemizin kaderini ve çocuklarımızın geleceğini çalmaya kalkmasın. Samanda İlçemize gelen her yetkilinin çevresine kümelenen maddi veya siyasi rant fırsatçısı tuzu kurular, bilgisizlikleri ile toplumsal mühendisliğine soyunuyor. Bu, şu, o adamların evini ve iş yerini yıkın! Şuraya, buraya park yapın! Vb direktifler vatandaş ile devleti karşı karşıya getirme potansiyeli taşıyan provokatif söylemlerdir. Devlet hepimizin devletidir. Ülkemiz de her zaman en güçlü kurum devlettir. Fakat devlet gücünü ve yetkisini kullananlar çifte standart’ta yol açmamalıdır. Biz ülkesine, vatanına, yurduna, devletine sadık vatandaşlarız ve öyle kalacağız.

Hayatı boyunca topluma veya devlete  5 kuruşluk fedakârlık yapmayan ve bildiği tek dua “Hep bana Rabbena” olan bu zatlar, ilçemizde usulsüz tespit edilen, keyfi, hatalı yanlış Kıyı Kenar Çizgisine dayanarak yık, yık, yık diye tezahürat yapıyor.

Ülkemizde adalet, hakkaniyet, emsal, eşitlik, vicdan, ahlak vardır ve sorunumuz öyle çözülecektir.Bizlerin Kıyı Kenar Çizgisine karşı olarak lanse edilmesinden rahatsızız. Bizler esas ve usullere aykırı olduğundan büyük mağduriyetlere neden olan yanlış Kıyı Kenar Çizgisine karşıyız.’‘Dediler.

SAYIN HATAY VALİMİZ’E

Biz esas ve usullere aykırı tespit edilen yanlış Kıyı Kenar Çizgisi mağdurları olarak Sayın valimizin bilgisine önemle sunarız.

“Şifahi iletilen yıkım kararının durdurulmasını, Adil, tarafsız ve ciddi bir komisyon kurulup, esas ve usullere aykırı tespit edilen Kıyı Kenar Çizgisinin yarattığı mağduriyetleri sonlandıracak şekilde yeniden tespit edilmesini ve mağdurların tapularının iade edilmesini Sayın Valimizin bilgisine arz ederiz”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz