BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

ERTEM:Seçimle Gelen Seçimle Gitsin!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 2 Kasım 2017 - 00:43:52
ERTEM:Seçimle Gelen Seçimle Gitsin!

CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, AK Partili bazı belediye başkanlarının istifalarının ardından erken seçim yapılmasını teklif ederek “seçimle gelen seçimle gitsin” mesajı verdi. Yazılı bir açıklamayla erken seçim çağrısında bulunan Ertem, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘17 ay beklemeyelim demokrasiyi koruyalım, buyurun erken seçim yapalım’ sözlerini hatırlattı. ERTEM:KİM KAÇIYOR KİM KAÇMIYOR ÇIKSIN ORTAYA Ertem, yaptığı açıklamada şunlara […]

CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, AK Partili bazı belediye başkanlarının istifalarının ardından erken seçim yapılmasını teklif ederek “seçimle gelen seçimle gitsin” mesajı verdi.

Yazılı bir açıklamayla erken seçim çağrısında bulunan Ertem, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘17 ay beklemeyelim demokrasiyi koruyalım, buyurun erken seçim yapalım’ sözlerini hatırlattı.

ERTEM:KİM KAÇIYOR KİM KAÇMIYOR ÇIKSIN ORTAYA

Ertem, yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“İstanbul, Ankara, Bursa Büyükşehir belediye başkanlarıyla Düzce ve Niğde belediye başkanları istifa ettirildi. Eğer iktidarın getirdiği belediyelerde sorun varsa erken yerel seçim yapalım. Seçimle gelen seçimle gitsin.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yerel seçimlerle ilgili olarak dediği gibi, ‘demokrasiyi koruyalım 17 ay beklemeyelim yerel seçimler için buyurun gelin seçimleri erken yapalım. Kim milletten kaçıyor kim kaçmıyor çıksın ortaya.

Demokrasiyi artık daha fazla katletmeyelim. Seçime gidelim gerçekler çıksın ortaya.’ Devlet halka millete saygıyla yönetilir. Milleti bir tarafa atıp kendini millet yerine koyarsan orada demokrasi, ahlak, adalet, insan hakları olmaz.”Dedi.

YEREL SEÇİMLER BİR AN ÖNCE YAPILMALI

Ertem:

“Yüzde 49 buçuk oy alan Başbakanı görevden aldır. Sonra milletin seçtiği belediye başkanlarını talimat, tehdit ve şantajla istifa ettirt. Açıkça milli irade benim ne halkı diyor. Tek adam rejiminin çok açık, adım adım uygulamaları bunlar. Referandumda hayır dememizin haklılığı bir kez daha ortaya çıktı. Her yeri tayin ettiği kişilerle yönetmek isteyen bir tek adam rejimi var, saray rejimi. Sarayın iradesi değil, milletin iradesi esas olacaktır. Geldiğimiz noktada yerel seçimlerin bir an önce yapılması seçmenin tercihinde ve vicdanında rahatlama sağlayacağı gibi demokrasimizin de en az hasarı almasına vesile olacaktır” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz