DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

ERDOĞAN,HATAY’DA AÇIKLADI:MİLLET KIRAATHANELERİ KURACAĞIZ!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 8 Haziran 2018 - 18:48:11
ERDOĞAN,HATAY’DA AÇIKLADI:MİLLET KIRAATHANELERİ KURACAĞIZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay itfaiye meydanında düzenlenen mitinginde Hataylılara hitap etti. Konuşmasına; “Akdeniz’in incisi, dayanışmanın şehri, kardeşliğin şehri, kültürün, turizmin, tarımın şehri Hatay.Seni kalpten selamlıyorum.” diyerek başlayan Erdoğan, şehrin medeniyetler bahçesi ve hoşgörü abidesi olduğunu söyledi. Erdoğan, Hatay’ın kendileri için baş tacı, gurur ve ilham kaynağı olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: “Hatay, bize üzerinde yaşamış nice nice gönül sultanının […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay itfaiye meydanında düzenlenen mitinginde Hataylılara hitap etti.

Konuşmasına; “Akdeniz’in incisi, dayanışmanın şehri, kardeşliğin şehri, kültürün, turizmin, tarımın şehri Hatay.Seni kalpten selamlıyorum.” diyerek başlayan Erdoğan, şehrin medeniyetler bahçesi ve hoşgörü abidesi olduğunu söyledi.

Erdoğan, Hatay’ın kendileri için baş tacı, gurur ve ilham kaynağı olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Hatay, bize üzerinde yaşamış nice nice gönül sultanının emanetidir. Hatay bize Gazi Mustafa Kemal’in emanetidir. Gazi Mustafa Kemal, ‘Hatay benim namusumdur, Hatay’ı mutlaka alacağım’ diyerek son nefesine kadar Hatay’ın kurtuluşu, bağımsızlığı için mücadele etti. Her ne kadar Gazi’nin ömrü, o güzel vuslatı görmeye yetmese de Hatay 29 Haziran 1939 tarihinde özgürlüğüne kavuştu. Şu anda biz de Gazi gibi, ‘Hatay bizim namusumuzdur, muhakkak Hatay’ı ayağa kaldıracağız’ diyoruz.”Dedi.

Bu konuda Hatay’ı ihya etmek için 16 yıldır aralıksız çalıştıklarını, çabaladıklarını ve hizmet ürettiklerini belirten Erdoğan:

“Diğer partiler gibi bu şehri kökenlere, meşreplere, siyasi görüşlere göre asla ayırmadık. Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Süryani, Musevi, Protestan, Ortodoks, Katolik… Hatay’da her kim varsa, her kim bu şehirde yaşıyorsa, ayrım yapmaksızın, hepsini bağrımıza bastık.”Dedi.

Erdoğan, Hatay’ın kapısını seçim dönemlerinde çalan, Hataylıları yalnızca oy sandığı ufukta görününce hatırlayanlardan olmadıklarının altını çizdi.

Erdoğan, alt ve üst yapısı, yolları, sokakları, turizmi, tarımı, sanayisiyle 16 yıl öncesiyle kıyaslanmayacak bir Hatay inşa ettiklerini belirterek:

“16 yılda 27,5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Biz laf üretmiyoruz, icraat üretiyoruz. Biz bir icraat kadrosuyuz.” Değerlendirmesinde bulundu.

Eğitim alanında Hatay’a 7 bin 215 yeni derslik kazandırdıklarını, ilk ve orta öğretimdeki öğrenciler için 162 trilyon lira burs verdiklerini anlatan Erdoğan, üniversite öğrencileri için 5 bin kişi kapasiteli yurtlar açtıklarını dile getirdi.

Erdoğan, bu yıl içinde İskenderun’da ve Hatay’ta 2 bin 150 kişilik ve 2 yıl içinde de Reyhanlı, Antakya, Kırıkhan ve İskenderun’da 2 bin 750 kişilik yurtları da gençlerin hizmetine sunacaklarını söyledi.

Hatay’a 25 bin seyirci kapasiteli bir stadyum kazandıracaklarını belirten Erdoğanstadyumun inşaatını bu yıl sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

ERDOĞAN:MİLLET KIRAATHANELERİ KURACAĞIZ

Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bir de müjdem var. Ülkemizin farklı şehirlerine yaptığımız gibi millet bahçelerinden birini de Hatay’a kazandırıyoruz. Yani, eski stadyumu Millet Bahçesi yapacağız. Anneler alacaksınız çoluğunuzu çocuğunuzu yanınıza gideceksiniz orada, onlarla beraber yatıp yuvarlanacaksınız. Ne olacak? İngiliz’in Hyde Park’ı varsa Amerikalının Central Park’ı varsa bizim de Millet Bahçemiz var. Onunki daha büyük olabilir. Biz İstanbul’da Central Park’ın 3 misli büyüklükte olanını yapıyoruz. Alan müsait. 

Yeni bir projem daha var. Bay Muharrem, çalmayacaksın, ince ince götürmeyeceksin. Nedir o? İnşallah, yeni bir adım. O da millet kıraathaneleri kuracağız. Şimdi, bunu tabii Bay İnce yanlış anlayabilir. Millet kıraathanesi deyince, iskambil oyunlarının oynandığı yer anlayabilir. Bay Muharrem öyle değil. Burası tamamen kitaplarla dayalı döşeli kütüphane ve içeride keki, çayı, kahvesi olacak ve burada gençlerimiz, yaşlılarımız gelecek hem kitabını alıp okuyacak hem de oradan kekini, çayını, kahvesini alacak ücretsiz. Buralar adeta hayata ruh katacak.”Dedi.

Burasının gençlerin en önemli uğrak yeri olacağını ifade eden Erdoğan:

“Birinci derecede buralar sizin için, kızlar buralar birinci derecede sizin için. Bunları yapacağız. İnşallah bunlarla yeni bir dinamizmi gençliğimize kazandıracağız. 24 saat buralar açık olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Seçimlere 16 gün kaldığına ve birlik, beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Erdoğan, alandaki vatandaşlardan seçimlere kadar çok çalışma, kapı kapı dolaşma sözünü aldı. 

Vatandaşlarla Rabia işaretini yapan Erdoğan:

“Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte bunu gerçekleştirmek için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bunu başardığımız anda kimse bizim önümüzde dikilemez.” Diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz