ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

EMEKLİLERE YAKACAK YARDIMI YAPILSIN!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 17 Ekim 2019 - 17:12:58
EMEKLİLERE YAKACAK YARDIMI YAPILSIN!

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir,emeklilerin rahat bir kış geçirebilmeleri amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yakacak yardımı için kanun teklifi verdi. Tokdemir,teklifinde şu görüşlere yer verdi: “Sosyal ve hukuk devleti olmanın bir gereği olarak emeklilerin huzurlu bir kış ayı geçirmeleri için bir maaş tutarında yakıt yardımı verilerek, en çok gelire ihtiyaç duydukları kış ayında ekonomik durumlarının […]

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir,emeklilerin rahat bir kış geçirebilmeleri amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yakacak yardımı için kanun teklifi verdi.

Tokdemir,teklifinde şu görüşlere yer verdi:

Sosyal ve hukuk devleti olmanın bir gereği olarak emeklilerin huzurlu bir kış ayı geçirmeleri için bir maaş tutarında yakıt yardımı verilerek, en çok gelire ihtiyaç duydukları kış ayında ekonomik durumlarının bir nebze olsa iyileştirilmesi, geçim derdini kısmen de olsa unutarak aileleriyle birlikte huzurlu bir kış geçirmelerinin sağlanması amacıyla kanun teklifi hazırladık.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizde, emeklilerimizin sesini bir nebze duyurmak için elimizden geleni yapacağız.

Her zaman emeklimizin yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz” diyen CHP Hatay milletvekili İsmet Tokdemir’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verdiği kanun teklifi şöyle:

Sosyal güvenlik sisteminin temel amacı belli bir yaşa ulaşması nedeniyle çalışma gücü azalan sigortalıya iş hayatından çekilerek, çalışmadan yaşamını sürdürme ve dinlenme olanağı sağlamaktır.

Bu amacı gerçekleştirmedeki en önemli araç emekli aylıklarıdır.

Anayasamızda yer alan sosyal hukuk devletinin öncelikli görevi, emekli ve yaşlıları korumak ve insan onuruna uygun bir yaşam standardı sağlayacak bir gelir sağlamaktır.

Teklif edilen bu düzenleme ile emeklilerimize en çok gelire ihtiyaç duydukları kış aylarında bir maaş tutarında yakıt yardımı verilerek, ekonomik durumlarının bir nebzede olsa iyileştirilmesi, geçim derdini kısmen de olsa unutarak aileleriyle birlikte huzurlu bir kış geçirmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz