BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

EKMEK DAVASI İÇİN KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜLER!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 28 Ekim 2017 - 00:42:56
EKMEK DAVASI İÇİN KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜLER!

Hatay Master Ulaşım Planı’nın uygulamaya konacağı ilk yer olan Defne ilçesinde süreç belirsizliğini koruyor.  Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kent içinde ‘ulaştırma’ başlığında yaşanan sorunlara yönelik geliştirdiği projeler çerçevesinde getirmek istediği değişikliklerin yaratacağı mağduriyet konusunda uzun zamandır çözüm bekleyen ve bu konuda Büyükşehir Yönetimi ile ortak bir noktada buluşamayan Sınırlı Sorumlu 23 No’lu Harbiye Motorlu Otobüs ve […]

Hatay Master Ulaşım Planı’nın uygulamaya konacağı ilk yer olan Defne ilçesinde süreç belirsizliğini koruyor. 

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kent içinde ‘ulaştırma’ başlığında yaşanan sorunlara yönelik geliştirdiği projeler çerçevesinde getirmek istediği değişikliklerin yaratacağı mağduriyet konusunda uzun zamandır çözüm bekleyen ve bu konuda Büyükşehir Yönetimi ile ortak bir noktada buluşamayan Sınırlı Sorumlu 23 No’lu Harbiye Motorlu Otobüs ve Minibüs Kooperatifi üyelerinin son adresi Ankara oldu.

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun eşlik ettiği Kooperatif üyeleriAnkara’da CHP Genel Merkezi’nde önemli isimlerle bir araya gelirken, Hatay bağlamında yaşanan sorunlara Ankara’da çözüm aradı.

EKMEK DAVAMIZ

Yaptıkları görüşmelere işaret eden ve kavgalarının ‘ekmek kavgası’ olduğunun altını çizen Kooperatif Başkanı Sedat Tatlı:

“Ekmek davası, kimsenin oyuncağı olmayacak kadar kutsal bir davadır. Ülkemizin neredeyse ekonomik bir buhrandan geçtiği bugünlerde araç yenileme işlemlerimizi başlatmış olmamıza rağmen yetkililerin taleplerimize sessiz kalmalarına, çarpık uygulamalarda ısrar etmelerine anlam veremiyoruz” dedi.

Ankara’daki görüşmeleri kapsamında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Sekreteri Seyit Torun ile bir araya geldiklerini ifade eden ve sorunu masaya yatırdıklarını dile getiren, Sınırlı Sorumlu 23 No’lu Harbiye Motorlu Otobüs ve Minibüs Kooperatifi Başkanı Sedat Tatlı’nın mesajı Hatay Büyükşehir Belediyesi Yönetimi’ne oldu.

“Bu kadar esnaf ailesinin geçimi umurunuzda değil mi? Belediye ‘üç kuruş komisyon’ alacak diye bütün şoför esnafının batmasını mı istiyorsunuz?” diyen Tatlı, şöyle konuştu:

“Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlattırılan ‘Hatay Ulaşım Planı Harbiye Bölgesi Raporu’nun çarpıklıklarını ve Büyükşehir yetkililerinin şoför esnafına çıkarttıkları zorlukları, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun huzurunda ve en ince ayrıntısına kadar dile getirdik, haklı taleplerimiz konusunda Sayın Genel Başkanımızdan yardım talep ettik.

Bizler, Belediye yönetimi tarafından gelecek çözüm için beklemeye devam edeceğiz. Ama bu da olmazsa, hakkımızı almak için hukuk yollarına gitme düşüncesini de muhafaza ediyoruz. Bu, bizlerin son çaresi. Açıkçası, buna mecbur bırakılmak da istemiyoruz” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz