HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!
  • Ana Sayfa » ARSUZ
  • 30 Haziran 2022 - 00:26:15
DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, 1-2 Temmuz 2022 tarihlerinde, Gözcüler Sahilinde gerçekleştirilecek “Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları” öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Arsuz Belediyesi, Türkiye’de ikinci, Hatay’da ilk Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları’na ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz sene Alanya’da düzenlenen turnuvaya,Azerbaycan Federasyonu tarafından onur konuğu olarak katılan ve 10 gün once elemelerin 4. adımında […]

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, 1-2 Temmuz 2022 tarihlerinde, Gözcüler Sahilinde gerçekleştirilecek “Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları” öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Arsuz Belediyesi, Türkiye’de ikinci, Hatay’da ilk Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları’na ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz sene Alanya’da düzenlenen turnuvaya,Azerbaycan Federasyonu tarafından onur konuğu olarak katılan ve 10 gün once elemelerin 4. adımında Gürcistan’ın Batum şehirinde 3. olan ve Azerbaycan’daki ‘Dünya Footvolley Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan Arsuz Belediyesi, turnuvaya ev sahipliği yapacak.

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven’in yanı sıra, Dünya Footvolley Federasyonu Genel Sekreteri Afgan Hamzayev, Dünya Footvolley Federasyonu Hakemleri Kurul Üyesi Henk Woudstra, Belediye Başkan Yardımcıları, Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ayhan Dik, Meclis Üyeleri, Iskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Arsuz Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rafi Sümbültepe, Hatay Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Serkan Köybaşı, Hatay Bağımsız Gazeteciler Derneği Başkanı Neşet Alkan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi Sabriye Sönmez, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi Akın Bodur ve mesleğini layıkıyla yerine getiren basın mensupları programda yer aldı.

Basın mensupları ile bir araya gelen ve turnuva hakkında bilgi veren Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, bu tunuvanın ne kadar önemli olduğunu belirterek, 12 ülkenin bu organizasyonda yer alacağını söyledi.

Başkan Güven:

“Komite Başkanı, Afgan Hamzayev aramızda. Federasyon basın sözcüsü, basın temsilcisi de buradalar. Değerli basın mensupları arkadaşlarımız.Arsuz, bizim her zaman söylediğimiz, Hatay’ın incise, Türkiye nin en güzel ilçelerinden bir tanesidir. Hele yazın her yönüyle güzellikleriyle, tabiatıyla, kültürüyle, turizmiyle, insanıyla çok farklı bir yer.

Uluslararası toplumda Türkiye’de hak ettiği yerde henüz değil, ama biz onun için çaba gösteriyoruz. Arsuz’u tanıtmak, hak ettiği yere getirmek için çabamız var. Şimdi bununla ilgili ulusal, uluslararası çok çalışmalarımız var.

Arsuz’un imkanları dahilinde ve destek veren kuruluşlar ile birlikte yapıyoruz. Bunu tek başımıza biz yapamayız, çok zordur. Bu nedenle biliyorsunuz bir pandemi döneminden geçtik. Bu pandemi dönemi, işimizi dünyada olduğu gibi bizde de birçok programı ve projeyi aksattı. Ama 2021 yılının Temmuz ayından itibaren biz faaliyetlerimize başladık ve özellikle Arsuz’u tanıtan çok değişik şekillerde faaliyetler gösterdik. Bunların başında spor geliyor. Biliyorsunuz spor, dünyada çok biliniyor. Onun için biz de önem veriyoruz. Mesela geçen yıl içinde 18 yaş altı Futbol Gelişim Ligi düzenledik. Plaj futbolunda 18 yaş altı ve 18 yaş üstü. Değişik kategorilerde de müsabakalar düzenledik. Bunun yanında tenisle ilgili 8 – 19 yaş bölge Şampiyonası Arsuz’da yapıldı, motocross yapıldı. Basketbol şenliği yaptık. Voleybolda mesela 5 kategoride müsabakalar yaptık. Muay Thai minikler Şampiyonası burada oldu. Ve buna yakın bir çok yerde, biz kendi imkanlarımızla Türkiye’yi belirli spor dallarında temsil etmeye çalıştık. Footvolley Alanya’da, biz Türkiye’nin iki takımından biriydik. takımı olarak türkiye’yi temsil ettik. Alanya’da. 10 gün önce gene dünya elemeleri Gürcistandaydı. Türkiye’ye Arsuz takımı olarak üçüncülük getirdi. Bu şekilde Arsuz’u tanıtmaya çalışıyoruz. Bu, tabiki faaliyetlerin en önemlilerinden bir tanesi. Şu an uluslararası Müsabakaya ev sahipliği yapacağız ve bunun için arkadaşlarımız buradalar. 1-2 temmuz’da Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Müsabakaları yapılacak. Biraz sonra arkadaşlar müsabakaları yapılacak. Biraz sonra arkadaşlar bilgi verirler. 12 ülke, aslında 15’ti başta ama değişik nedenlerle 2,3 ülke gelemedi. Bir tanesi Belarus, Savaşın olduğu yerde. Diğeri israil. Kendine göre çekinceleri vardı. Olmadı gelemediler ama 12 ülkeden 49 sporcu katılıyor. Şu anda.bu tuenuva Arsuz’da yapılacak. Arkadaşlarla birlikte yürütmeye çalışacağız. Bu önemli; çünkü Hatay’da 12 ülkenin katıldığı bir müsabaka. Ffootvolley aslında estetik yönü seyri çok güzel olan bir spor türüdür. Hepinizi Gözcüler plajına bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dünya Footvolley Federasyonu Genel Sekreteri Afgan Hamzayev, “Kendi adıma ve tüm federasyon adına sizleri samimiyetle selamlıyorum. Değerli basın mensupları, geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın yapılmasında büyük emeği olan Başkanımıza şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu güzel memleketi, İlçeyi tanıtma yönünde bir çabası olduğu için çok teşekkür ediyorum. Sonra Ayhan ağabeyimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü kendisiyle kısa zamanda tanıştık ve kısa zamanda çok büyük işler yaptık, yapacağız. Herkesten Allah razı olsun. Büyük ihtimalle ağustos ayında, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Dünya Footvolley Şampiyonası ilk defa olacak. 32 ülke katılacak. Ayhan abi bizim yönetim kuruluna namzet gösterdi. Yapılacak seçimlerde onu yönetim kurulumuzda görmeyi çok istiyoruz. İnşallah göreceğiz. 15 ülkeden gelecekler vardı,

ancak ekonomik ve siyasi sebeplerden dolayı bu sayı

12 ye düştü. Ancak hakem ve yetkililerle 14 ülke

katılacak. Biz yine de bütün gücümüzü, bütün gayretimizi sarf ettik ve 12 ülkenin buraya getireceğiz. Katılacak ülkeler; Türkiye, Azerbaycan, Brezilya, Arjantin, ispanya, Romanya, Moldova, Pakistan, Hindistan, Kolombiya, iran ve Birleşik Arap Emirlikleri. Bu ülkelerden 49 sporcu katılacak. Bizde 2 kategori var. Erkekler ve mix (1 bayan 1 erkek). Dünya Kupası için 5 eleme turu koyduk. Birincisi Israil’de, ikincisi Brezilya Rio De janeiro’da, üçüncü eleme Birleşik Arap emirlikleri’nde Dördüncü eleme Gürcistan’ın Batum şehirinde ve son eleme de Hatay Arsuz’da olacak. Arsuz Belediyesi Gürcistanda 3. Olarak Dünya Footvolley Şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Herkesi Bakü’de yapılacak finallere davet ediyorum.“Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz