Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

DR.HAMBOLAT,UYARDI!Ocak Sonu, Şubat Başı, Mart Başı Dikkatli Olunması…
  • Ana Sayfa » SAĞLIK
  • 15 Ocak 2021 - 12:35:22
DR.HAMBOLAT,UYARDI!Ocak Sonu, Şubat Başı, Mart Başı Dikkatli Olunması…

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Hambolat, Kasım ve Aralık ayında zor günler geçiren Hatay’da vakaların düştüğünü belirterek, yaşadıkları zor günleri değerlendirdi. İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Kasım sonu ve Aralık ayında Hatay’da artan koronavirüs vakalarının düştüğünü belirterek: “Pandemik salgın tüm dünyayı etkiledi. Hatay’ı bundan izole tutma şansımız yoktu” dedi. BU TEK DALGA DEĞİLDİ TEKRARDAN BUNLAR YAŞANABİLİR Hambolat, kentteki vakaların her […]

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Hambolat, Kasım ve Aralık ayında zor günler geçiren Hatay’da vakaların düştüğünü belirterek, yaşadıkları zor günleri değerlendirdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Kasım sonu ve Aralık ayında Hatay’da artan koronavirüs vakalarının düştüğünü belirterek:Pandemik salgın tüm dünyayı etkiledi. Hatay’ı bundan izole tutma şansımız yoktu dedi.

BU TEK DALGA DEĞİLDİ TEKRARDAN BUNLAR YAŞANABİLİR

Hambolat, kentteki vakaların her geçen gün düştüğünü ve hastanelerdeki yükün azaldığını belirterek, vatandaşlara rehavete kapılmaması yönünde uyarıda bulunarak:

Bu tek dalga değildi, tekrardan bunlar yaşanabilir” dedi.

İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat, aldıkları önlemler için vatandaşlara teşekkür etti.

Hastanelerdeki yükün azaldığını ancak rehavete kapılmamak gerektiğini kaydeden Hambolat:

Kasım sonu, aralık başında yaşadığımız pik sürecini gayet düzenli ve kontrol edilebilir bir seviyeye çekebildik. Bu tek dalga değildi, tekrardan bunlar yaşanabilir ki, ocak sonu, şubat başı, mart başı dikkatli olunması gereken zamanlar. Bu süreçleri yaşadığımız dönemde, biz insanların ne dedikleri ile değil, işimizle meşgul olmak” dedi.

BU BİR PANDEMİK SALGINDIR

Kentin yaşadığı koronavirüs dalgasını tsunamiye dönüşmeden, dalga kıranlarla hasarsız atlatmaya çalıştıklarını belirten Dr. Mustafa Hambolat:

“Bu bir pandemik salgındır, bütün dünyayı etkilemiştir. Hatay’ı bundan izole tutma şansımız yoktu. Aldığımız tedbirlerin yerinde ve yeterli olduğunda, bir aylık bir süreç olmadan, o pik dönemini atlatmakla aslında kendimiz yaşamış olduk. Bu dönemde, kayıplarımız oldu mu, mutlaka oldu. Bu dönemde salgından vefat eden insanlarımız oldu mu, sağlık çalışanlarımız oldu mu, mutlaka oldu. Ama bu dönem bizim mücadele azmimizi ve gayretimizi, baltalamadan, hevesimizi ve şevkimizi kırmadan, mücadeleye devam etmemiz neticesinde şu anki rahat döneme geçme şansımız ortaya çıktı” diye konuştu.

BAKAN KOCA VE VALİ DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Hambolat, “Alınan tedbirlerin hayata geçmesi, sağlık ekibinin filyasyonda ve izolasyondaki çalışmaları neticesinde, hastanemizde de gösterilen üstün gayretlerin akabinde gayet güzel sonuçlar aldık.” dedi.

Yaşanan pik sürecinin düzenli ve kontrol edilebilir bir seviyeye kadar indiğini söyleyen Hambolat, zor süreçteki ilgi ve desteğinden dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, Hatay Valisi Rahmi Doğan’a, sağlıklarını hiçe sayarak çalışan sağlık çalışanları ile Hatay halkına teşekkür etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz