BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

Deniz Yolu İle Ulaşım Komisyona Havale Edildi!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 17 Ocak 2018 - 23:42:44
Deniz Yolu İle Ulaşım Komisyona Havale Edildi!

Hatay büyükşehir belediyesi ulaşım dairesi başkanlığı tarafından hazırlanan deniz yolu ile yolcu ,yük, ve araç taşımacılığı hizmetinin Samandağ –İskenderun-Mersin-Kıbrıs-Beyrut arasında ulaşımın sağlanması yönündeki ocak ayı  meclisinin gündem maddesi ulaşım komisyonuna havale edildi.   Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sunumda bu projenin ulaştırma bakanlığına sunulduğu ve olumlu karşılandığı belirtildi. Bu projeyle ; Turizm potansiyelinin  yükseltileceği,EXPO 2021  ‘de  katkı sunacağı,  […]

Hatay büyükşehir belediyesi ulaşım dairesi başkanlığı tarafından hazırlanan deniz yolu ile yolcu ,yük, ve araç taşımacılığı hizmetinin Samandağ –İskenderun-Mersin-Kıbrıs-Beyrut arasında ulaşımın sağlanması yönündeki ocak ayı  meclisinin gündem maddesi ulaşım komisyonuna havale edildi.  

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sunumda bu projenin ulaştırma bakanlığına sunulduğu ve olumlu karşılandığı belirtildi.

Bu projeyle ;

Turizm potansiyelinin  yükseltileceği,EXPO 2021  ‘de  katkı sunacağı,  inanç turizminin merkezi olan Hatay’a her anlamda bir akışın sağlanacağı,Hatay’ın markalaşması için katma değer sağlayacağı söylendi. 

Kıbrıs’ta okuyan öğrencilere  daha güvenilir ve daha ucuz ulaşımın sağlanabileceği,hem  ulusal hem de uluslararası anlamda turizm açısından büyük ilgi gören ilimize alternatif ulaşımın sağlanmasını getirecek bir çalışma olduğu  vurgulandı.

Büyükşehir belediyesi tarafından satın alınması düşünülen gemilerin dünya standarlarında hızlı güvenilir ve ulaşımın rahatlıkla sağlanabileceği konforda oldukları ifade edildi. Hatay’ın marka değerini yükseltmek bir üst çıtaya yükseltmek için  önemli bir çalışma yapıldığı söylendi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,konuyla ilgili büyükşehir meclisinde  yaptığı konuşmada:

cevlik1” Hatay’ın bütününün refahı, mutluluğunu gözeten bir yerden davranmalıyız. Hatay’da yaşayan bütün insanlara karşı sorumluyuz.

İlimizin marka değerini yükseltecek, ileriye taşıyacak bütün projelere  destek olmak,bu konularda kolaylık sağlamak durumundayız.Halkımızın güvenli ,ucuz ulaşımdan faydalanması için bu proje hayata geçmelidir. EXPO 2021 vizyonu açısından değerli bir çalışma olarak görüyoruz.İlimizde Kıbrıs’ta üniversite  eğitimi alan gençlerimizi için ulaşım kolaylığı  olacaktır. Aynı zamanda Ortadoğu ülkeleri ile insani, ticari ilişkilere de olumlu yansıyacaktır.

Turizm potansiyelinin de geliştirilmesi açısından bir fırsat yaratacağını düşünüyorum.Bu konu Hatayla ilgili belki de ortaklaştırmamız gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Hatay adına iyi bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu konu eğer olumlu olarak sonuçlanırsa, burada atacağımız imza bütünün imzası olur ve biz Hatay oluruz. “Dedi.

MECLİS GÜNDEM MADDESİ KOMİSYOAN HAVALE EDİLDİ

Ulaşım Dairesi Başkanlığının, görev ve yetki alanında bulunan toplu taşımacılık hizmetlerinden deniz yolu ile yolcu, yük ve araç taşımacılığı hizmetinin HATMES şirketi ile 10 yıl süreyle çalıştırılması ve işletme bedeli olarak KDV dahil olmak üzere aylık hasılatın %0,5’inin Büyükşehir Belediyesine ödenmesi konusu meclis üyeleri tarafından oylanarak ulaşım komisyonuna havale edildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz