ERDOĞAN CUMA GÜNÜ HATAY’DA OLACAK!

ERDOĞAN CUMA GÜNÜ HATAY’DA OLACAK!

ŞIRNAKLI ÖGRENCİLER HATAY KEYFİ YAPTILAR!

ŞIRNAKLI ÖGRENCİLER HATAY KEYFİ YAPTILAR!

HUSUMETLİ AİLELER BARIŞ YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİLER!

HUSUMETLİ AİLELER BARIŞ YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİLER!

BAŞKAN ERYILMAZ: AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN BABALARI OLMAK ÜZERE…

BAŞKAN ERYILMAZ: AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN BABALARI OLMAK ÜZERE…

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN DEĞİL,ÖNÜMÜZDEN ÇEKİLİN!

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN DEĞİL,ÖNÜMÜZDEN ÇEKİLİN!

Defne’de Taşa Hayat Verenlere Sertifika Verildi!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 26 Aralık 2018 - 20:03:39
Defne’de Taşa Hayat Verenlere Sertifika Verildi!

Defne Belediyesi’nin; Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Hatay Valiliği tarafından desteklenen “Taşa Hayat Verenler” adlı projesinin kapanış kokteyli yoğun katılımla gerçekleşti. Hatay Kültür Merkezi’nde gerçekleşen coşku dolu etkinliğe; Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Mustafa Kemal Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. […]

Defne Belediyesi’nin; Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Hatay Valiliği tarafından desteklenen “Taşa Hayat Verenler” adlı projesinin kapanış kokteyli yoğun katılımla gerçekleşti.

Hatay Kültür Merkezi’nde gerçekleşen coşku dolu etkinliğe;

Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Mustafa Kemal Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Banu Özdilek, Taşa Hayat Verenler Proje Öğretmeni Mutia Keremoğlu, Taş Ustası Ahmet Bostancı, Defne Belediyesi Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN YAMAN:KAYBOLAN MESLEKLERİMİZİ YAŞATIYORUZ

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman; SODES destekli Taşa Hayat Verenler projeleri ile kaybolan meslekleri yaşatıyor olmaktan ötürü mutlu olduklarını dile getirdiği konuşmasında:

tasa-hayat-verenler“Unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin canlandırılması amacı ile hayata geçirdiğimiz projelerimizle güzel ve etkili işlere imza attığımızı düşünüyorum. İpekçilik ve İpek Böcekçiliği mesleğinin yeniden hayat bulmasını sağladığımız örnek ‘Koza Evi’ projemizden sonra ‘Taşa Hayat Verenler’ projemiz ile de Taş İşlemeciliği mesleğini yaşatıyoruz.”
sözlerine yer verdi.

YAMAN:“VATANDAŞIN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK VAZİFEMİZDİR”

Başkan Yaman, ekonomik sıkıntıların yaşandığı böylesi bir dönemde vatandaşın ekonomisine katkı sağlayacak bu tür etkinlikleri ayrıca önemsediklerini belirterek:

“İlerleyen günlerde düzenleyeceğimiz bir sergi ile 65 Kursiyerimizin, Taş İşlemeciliği sanatının tüm inceliklerini öğrenerek ortaya çıkardıkları el emeği göz nuru ürünlerini satışa sunup ekonomilerine katkı sunmayı planlıyoruz. Taşa Hayat Verenler projemizin kapanış kokteylini sertifika töreni ve muhteşem bir sergi ile taçlandırdık. Taş İşlemeciliği mesleğinin yaygınlaştırılması ve süreklilik kazanması amacı ile Taş İşleme Atölyemiz bundan sonra da bu mesleği öğrenmek, öğretmek isteyen herkese açık olacaktır. Hem sanatsal yönü geliştiren hem de ekonomiye katkı sağlayan bu tür projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” açıklamalarında bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz