RTÜK GAZETECİLİĞİ CEZALANDIRMAYA DEVAM EDİYOR!

RTÜK GAZETECİLİĞİ CEZALANDIRMAYA DEVAM EDİYOR!

SİZ SALDIRDIKÇA BİZ LİDERİMİZİ DAHA ÇOK SEVİYORUZ!

SİZ SALDIRDIKÇA BİZ LİDERİMİZİ DAHA ÇOK SEVİYORUZ!

BU MAÇTA GOL SESİ ÇIKMADI!

BU MAÇTA GOL SESİ ÇIKMADI!

ÜRETİM ZİNCİRİNE DARBE!

ÜRETİM ZİNCİRİNE DARBE!

YARIYIL TATİLİ,AİLECE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMEK…

YARIYIL TATİLİ,AİLECE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMEK…

DEFNE İLK HALK KÜTÜPHANESİ KURULDU!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 20 Ağustos 2021 - 11:46:45
DEFNE İLK HALK KÜTÜPHANESİ KURULDU!

Defne Belediyesi, bir ilke daha imza attı.Defne Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ilçede  ilk halk kütüphanesini kurdu. Defne Belediyesinden yapılan açıklamada: “İnsanlarımızın eğitime ve öğrenmeye meylini çoğaltmak, günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş kitap okuma alışkanlığını geliştirmek için kitap okuma projesini hayata geçiriyoruz. Defne Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ilk etapta dünya edebiyatının en seçkin 3 bin […]

Defne Belediyesi, bir ilke daha imza attı.Defne Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ilçede  ilk halk kütüphanesini kurdu.

Defne Belediyesinden yapılan açıklamada:

İnsanlarımızın eğitime ve öğrenmeye meylini çoğaltmak, günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş kitap okuma alışkanlığını geliştirmek için kitap okuma projesini hayata geçiriyoruz.

Defne Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde ilk etapta dünya edebiyatının en seçkin 3 bin 200’e yakın kitabından oluşan bir kütüphane kurduk.

Tüm halkımızın kütüphanemize başvurup kitap alıp okumalarını tavsiye ediyoruz. Kitap okuyan her vatandaşımıza Defne Belediyesi Kültür Müdürlüğü olarak teşvik ödülü dağıtacağız.

Projemizin amacı:

Evde oturan insanları, sanal ağlardan ve teknoloji bağımlılığından kurtarıp onların kitap okumalarına ve yazı yazmalarına olanak sağlamak.

Kitap okumanın eğitim ve insan üzerindeki zihinsel yararlarını anlatmak.
İnsanları monoton, tekdüze ve kalıplaşmış hayat tarzlarından kurtarıp onları düşünen, öğreten hayal kuran ve sorgulayan bir birey haline getirmek.

İnsanlar okursa bilinçlenir, sorgular ve aydınlanır. Bilinçlenen her anne ve baba çocuğuna bunu aşılatır. Çocuğunu okutur ve ona aydınlığın, geleceğin yolunu açar. böylece duyarlı ve sorumlu bir toplum yaratmanın yolunu açmış oluruz. Maalesef kitap okuma oranı düşük olan ülkelerde kavgalar, terör, hırsızlık, gasp, anlaşmazlıklar, toplumsal kavga vb. birçok öğenin kitap okuyan ülkelere oranla çok daha yüksek olduğu görülmüştür.

Buna istinaden kitap okuyan bireye önem veriyoruz. Toplumumuzun bütün kesimini kütüphanemize davet ediyoruz.”denildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz