HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

DEFNE HALKINDAN BAŞKAN SAVAŞ’A SEVGİ SELİ!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 26 Mart 2019 - 17:45:38
DEFNE HALKINDAN BAŞKAN SAVAŞ’A SEVGİ SELİ!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hafta sonu Defne ilçesine bağlı Güneysöğüt, Meydancık, Toygarlı, Çınarlı, Orhanlı, Tavla, Yeniçağ, Büyükçat, Özbek, Aknehir, Sinanlı, Balıklıdere, Bahçeköy, Samankaya, Yeşilpınar, Gümüşgöze, Çardaklı, Harbiye ve Sümerler mahallelerinde hemşehrileri ile bir araya geldi. Defne halkının yoğun katılım gösterdiği halk buluşmalarında Başkan Savaş’a, CHP Hatay Milletvekillerinden Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal,  CHP Hatay İl […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, hafta sonu Defne ilçesine bağlı Güneysöğüt, Meydancık, Toygarlı, Çınarlı, Orhanlı, Tavla, Yeniçağ, Büyükçat, Özbek, Aknehir, Sinanlı, Balıklıdere, Bahçeköy, Samankaya, Yeşilpınar, Gümüşgöze, Çardaklı, Harbiye ve Sümerler mahallelerinde hemşehrileri ile bir araya geldi.

Defne halkının yoğun katılım gösterdiği halk buluşmalarında Başkan Savaş’a, CHP Hatay Milletvekillerinden Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal,  CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Defne Belediye Başkan Adayı İbrahim Güzel, CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, ilçe yöneticileri, ve muhtarlar eşlik etti.

“BİRBİRİMİZE SARILARAK 31 MART AKŞAMI KÖPRÜBAŞINDA BULUŞALIM”

Gittiği her mahallede davul, zurna, çiçekler ve zılgıtlar eşliğinde karşılanan Başkan Savaş, yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek:

“31 Mart Hatay halkının düğün günü olacak. Bizleri sosyal medya üzerinden terör örgütü ile yan yana getirerek karalamaya çalışıyorlar ama Hatay halkı her şeyi biliyor. Suriyeli vatandaşlar konusunda güzel tespitler yapıp Ankara’daki devlet büyüklerimize ‘Gelecekle ilgili kaygılarımızı lütfen giderin’ dediğimizde bizlere olmadık şeyler yapıldı. 18 Temmuz’da şehide şehit dedik diye bizi terörist ilan etmeye çalıştılar. Baktılar olmuyor Derekuyu’da hemşehrilerim ile sohbetimizi ve şakalaşmamızı kavga ve tehdit diye memlekete yaydılar. Bu da olmadı hiç kimsenin görmediği bilmediği 6 tane baraj yaptık diye övünmeye başladılar. Biz sadece kendimizi ifade edeceğiz ve insanımızla kucaklaşacağız. Dünyanın en büyük sıkıntısı bu. O yüzden biz ‘SARIL’ kampanyası yaptık. Biz birbirimize Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki büyüklerimizin Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda ve Hatay’ın kurtuluşunda olduğu gibi birbirimize sarılalım diyoruz, sakin bir şekilde 31 Mart akşamında köprübaşında yapacağımız düğünü bekleyelim” dedi.

defne_halkindan_baskan_savasa_sevgi_seli_h26949_f64d7

“YERELDE İKTİDAR OLMAYAN GENEL İKTİDARI YAKALAYAMAZ”

Konuşması sık sık ‘En Büyük Başkan Bizim Başkan’ sloganları ile kesilen Başkan Savaş:

“Biz sarıldıkça onlar şaşırıyor ve bağırıyor. Biz bu ülkede Kürt, Türk, Alevi, Sünni ayrımı yapılmasını istemiyoruz.

Biz bu ülkede tüm vatanseverler birlikte olmak istiyoruz. Vatanını kim seviyorsa, bayrağını kim adam gibi taşıyorsa biz onu kucaklamaya hazırız. İstiyorlar ki insanlar ayrışsın. 5 sene önce 30 Mart’ta buna izin vermediğiniz için efsane sizsiniz.

Hatayspor’un bu başarısının tek sebebi birbirlerine sarılmaları. Biz birbirimize sarılmaya devam edeceğiz, fitneyi ve şeytanı aramızdan kovacağız. Onların tek amacı bizi kavgaya çekmek, strese sokmak ve fitneyle birlikte bizi dağıtmak.Biz birlik olduğumuz sürece kazanacağız buna herkes inansın. 5 yıl önce  ‘Önce Huzur Sonra Hizmet’ sloganı ile yola çıktık. Her bölgemize hizmet ediyoruz, her bölgemizde alnımız açık ve insanımızla kucaklaşıyoruz.

Sarıl kampanyamızı ülkemize, Ortadoğu’ya ve tüm dünyaya yaymak istiyoruz. Özellikle ülkemizin çok ihtiyacı var çünkü ekonomimiz çok kötü durumda. Yerelde iktidar olamayanlar genel iktidarı yakalayamazlar.

Biz millet ittifakı olarak yerelde iktidarı yakalamak zorundayız. Biz kazanan, üreten ve tüm Türkiye’yi kucaklayan tarafta olmak zorundayız. Başka türlü zaferi kazanmak, gençlerimize ve çocuklarımıza yardım etme şansımız yok.

Birbirimize sarılmadan kazanamayız. Bizleri büyük coşku ile karşılayarak onurlandırdınız, hepinize teşekkürlerimi iletiyorum” diyerek hemşehrilerini 31 Mart akşamı köprübaşında gerçekleşecek olan zafer kutlamasına davet etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz