YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK BİR ÇALIŞMA DAHA!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 18 Mayıs 2018 - 01:08:11
DEFNE BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK BİR ÇALIŞMA DAHA!

Defne Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza atarak, engellilerin yanında oldu. Defne Belediyesi tören alanında gerçekleşen etkinliğe; Hatay Engelliler ve Gönüllüler Derneği Başkanı Sabit Köse, Defne Engelliler ve Gönüllüler Derneği Başkanı Fırat Yılmaz, Chp Defne İlçe Başkanı Hasan Akbaht ve İlçe Yönetimi, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Muhtarlar, Defne Belediye […]

Defne Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza atarak, engellilerin yanında oldu.

Defne Belediyesi tören alanında gerçekleşen etkinliğe;

Hatay Engelliler ve Gönüllüler Derneği Başkanı Sabit Köse, Defne Engelliler ve Gönüllüler Derneği Başkanı Fırat Yılmaz, Chp Defne İlçe Başkanı Hasan Akbaht ve İlçe Yönetimi, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, Muhtarlar, Defne Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri ve engelli vatandaşlar katıldı.

YAMAN: “BU ETKİNLİK BERABER OLDUĞUMUZ İÇİN ANLAMLI”

İçlerini burkan bir etkinlik olması ve sıkıntılı günlerden geçilmesi sebebi ile etkinliğin şölen havasında olamayacağına vurgu yapan Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman:

“Bugünlerde yapılacak her etkinlikte, her sohbette dahi Filistin’de yaşanan vahşetin önemi üzerinde duruyorum. Dünya, ciddi anlamda harekete geçilmez ise topyekûn yaşanmaz bir hale gelecek.Bu kadar sıkıntılı günleri yaşıyor iken, Engelliler Haftası’nı sadece kutlamakla yetiniyoruz. Bu etkinlik zaten bir eğlence etkinliği değil, farkındalık yaratma, engelli kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu hissettirme amacıyla gerçekleştirdiğimiz bir etkinliktir.

Düşünenle düşünmeyenle, kendi üzerine bir görev alanla, almayanla, engelimizle, engellilerimizle hep birlikte olursak bir takım şeyleri değiştirme gücümüz olur. En önemli nokta beraber olmaktır ve bu etkinlik, beraber olduğumuz için anlamlı. Derneklerimizden fikir alarak, onların talepleri üzerine engelli kardeşlerimizin tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşıladık. Onları mutlu edebildiysek ne mutlu bize. Her zaman söylediğimiz gibi en büyük engel beyindedir. Eğer zihinlerde ki, düşüncelerdeki engelleri aşarsak dünyada engel diye bir şey kalmaz. Engelli kardeşlerimize daha huzurlu, refah ve mutlu bir hayat diliyorum.” İfadelerini kullandı.

whatsapp-image-2018-05-16-at-10_38_56

BAŞKAN YAMAN’A TEŞEKKÜR

Engelliler ve Gönüllüler Dernekleri Başkanları Sabit Köse ve Fırat Yılmaz, böylesi anlamlı bir günde kendilerini yalnız bırakmayan Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve ekibine gönülden teşekkür ederek:

“Engelliler Haftası bir kutlama haftası değil; farkındalık yarattığımız, sorunlarımızı dile getirip sesimizi duyurabildiğimiz bir haftadır.

Sosyal Belediyecilik örneği göstererek, her zaman yanımızda olmaya devam eden Başkanımız İbrahim Yaman’a teşekkür ediyoruz. Ne zaman ki ulaşımı, dolmuşu, kaldırımları beraber kullanıp, sinemaya beraber gireceğiz; işte o zaman tüm engelleri kaldırabildiğimiz için bu tür günleri kutlamaya gerek duymayacağız. Bu günleri görmeyi umut ediyor, bu özel ve anlamlı etkinlik için emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” Açıklamalarında bulundular.

Engelliler ve Gönüllüler Dernekleri Başkanları, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ve Defne Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Künefeci’ye katkılarından ötürü plaket sundular.

Başkan Yamanetkinlik bitiminde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tekerlekli sandalyeleri Dernek Başkanlarına takdim etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz