ÜLKEYİ DEMOKRATİK BİR TEMEL ÜSTÜNDE KURACAĞIZ!

ÜLKEYİ DEMOKRATİK BİR TEMEL ÜSTÜNDE KURACAĞIZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAHA YEŞİL BİR ANTAKYA İÇİN SESLERİMİZİ YÜKSELTELİM!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 11 Temmuz 2018 - 19:57:15
DAHA YEŞİL BİR ANTAKYA İÇİN SESLERİMİZİ YÜKSELTELİM!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya merkez Atatürk caddesinde bulunan ve yıkılan eski Antakya Oteli ile köprü meydanı dediğimiz yerde bulunan ve yıkılmaya başlanan Vakıf İşhanıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. ATSO başkanı Çinçin,açıklamasında şunları kaydetti: ‘Modern bir kent olmanın altın kuralı şehrin yeşil alanlarının korunması ve artırılması ilkesinden geçmektedir. Avrupa’da orta […]

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Antakya merkez Atatürk caddesinde bulunan ve yıkılan eski Antakya Oteli ile köprü meydanı dediğimiz yerde bulunan ve yıkılmaya başlanan Vakıf İşhanıyla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu.

ATSO başkanı Çinçin,açıklamasında şunları kaydetti:

spor-toto-2-lig-219_8110_o

‘Modern bir kent olmanın altın kuralı şehrin yeşil alanlarının korunması ve artırılması ilkesinden geçmektedir.

Avrupa’da orta sınıf şehirlere baktığımızda hatta ve hatta ülkemizde bazı şehirleri incelediğimizde ne kadar yeşil alan fukarası bir şehir olduğumuzu daha iyi anlayabiliyoruz. 

Şehirlerde artan nüfus, insanların enerji ve temiz hava alacakları yeşil alanların yokluğu çocuklarımızın cep telefonu ve bilgisayar bağımlısı birer birey olarak yetişmelerine sebep olmaktadır.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olduğum günden beri çevre konusunda sizlerle bir çok yazı paylaştım.

Bu yazıları yazarken aman “Bu paylaşımım şu kişiyi kızdırır mı? Bu yazım şu kişiyi incitir mi? gibi suya sabuna karışmayan bir yapıda asla olmadım. Bu konuda bazı kısır çevreler tarafından eleştirilirken, toplumun büyük bölümünden destek görmek ve yalnız olmadığımı bilmek beni her zaman sevindirdi . Bu paylaşımlarımın temel amacı geleceğimiz olan çocuklarımıza modern ve yeşil bir kent hayatı bırakabilme sorumluluğu olmuştur.

1kp

Değerli Antakyalı Hemşehrilerimiz, dün Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Atatürk Caddesi’nde yeni yıkılan Büyük Antakya Oteli’nin yerinin ve Saray Caddesi girişindeki Vakıflara ait İş Hanının halka açık yeşil alan olarak bırakılması hususunda fikirlerini beyan etmişlerdir. Bu fikrin sonuna kadar arkasında olduğumuzu belirterek, ATSO olarak bu konuda yapılacak tüm girişimlerde üstümüze düşen ne varsa yapmayı Antakya kamuoyuna bildirmek isterim.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz