BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

Çoğumuz unuttu belki ama…Unutursak, kalbimiz kurusun…
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 16 Ocak 2018 - 02:40:19

Çok şey vardı anlatılacak,
O yüzden sustum !
Birini söylesem diğeri yarım kalacaktı…
Peki, sen duydun mu sustuklarımı ?

Oğuz Atay, içimize düşen med- cezirleri ne güzel anlatmış… Birikenlerimizin arasında bata çıka ilerleyen bizleri hele ki ! O birikenler ki, anlatamadıklarımız ! Anlatsak da OLUR alamadıklarımız ! Bazen OLUR almama pahasına göze aldıklarımız ! Bu yüzden HEDEF olduklarımız !

Attila İlhan demiş ya ;

Bana ait ne varsa seni KORKUTUYOR…
Sana ait ne varsa, hiçbiri BENİM DEĞİL…

Onlardan biri mi ?
28 Aralık 2011 !

Şırnak Uludere’ye bağlı Roboski…
Hatırladık mı, 2011 gecesi, 19’u çocuk 34 kişiyi ?
Savaş uçakları tarafından yanlışlıkla (!) öldürülenleri !
Ardından her bir ölü beden için para ödemesi yaptıklarımızı !
Susturduklarımızı, ara bir yere kısacık bir özür sıkıştırdıklarımızı !

Şimdi biz susalım, Roboski’nin acılı annesi Mercan Encü söylesin bir kez daha…

“Biz, çocuklarımızın parçalarını topladık ! Bizi mahkemeye çağırıyorlar… 34 insanın failleri hala yargılanmadı… İfadesi bile alınmadı… Olan hep bize oldu… 6 yılımızı mezarlıkta geçirdik… Perşembe günü gelsin de mezarlığa gidelim diye bekliyoruz… Kendi ellerimizle topladık parçalarını. Kim unutabilir bunu ? 100 yıl da geçse unutmamız mümkün değil… Üzüntüyle geçti 6 senemiz… Köyümüzde yas hiç dinmedi… Annelerin tülbentleri bile hep siyahtır… 6 yılda faillerin ifadeye çağrıldığını, görevden alındığını görmedik… Bundan sonra da adaleti görmeyiz… Bizden özür bile dilemediler… Hata diyorlar ya; hatalarına sahip çıksınlar, ama onu da yapmadılar…”

Ver bir diğeri, yakınlarını kaybedenlerden, Narin Ant söylesin bu defa…

“Adalet istiyoruz, ama karşımızdaki insanlar oralı bile olmuyor… Mahkeme salonunda ‘adalet mülkün temelidir’ yazıyor… Arkalarındaki yazıya da dönüp bakmıyorlar… Adaletin işlemediğini düşünüyorum… Aradan 100 yıl da 1000 yıl da geçse adalet mücadelesinden vazgeçmeyeceğiz…”

Şimdi de dönemin Başbakanı, bugünün Cumhurbaşkanı Erdoğan o günlerde ne demiş, bakalım mı ?

“Bu bölgede yapılan bu uçuş, yine istihbarat örgütlerimizin yaklaşık 10 gün kadar önce verdiği BİLGİ üzerine yapılan bir uçuş… Bu uçuş neticesinden de, bu görüntüleri güvenlik güçlerimize geçen insansız hava araçlarının hemen ardından buraya doğru kalkan malum iki F16 uçağımız burayı vurmuştur… Tabii insansız hava araçlarının bu tespitleri bire bir ‘bunlar şudur’ şeklinde değerlendirilmesi mümkün değil… Bu görüntülerde de öyle bir 40 kişilik gruptur… Daha sonra yapılan tespitlerde, bunların ‘sigara, mazot’ gibi bu tür kaçakçılıkları yapan bir heyet grup olduğu ortaya çıkıyor… Fakat bu ana kadar da benim edindiğim, arkadaşlarımdan aldığım bilgiler… BU TÜR kaçakçılıklar da, 3-5, bilemediniz 10 kişilik gruplar… Ama tabi kullandıkları yük; taşıyıcılar, katırlar, sayısal olarak çok daha fazla oluşmuş ! Burada 40 kişilik grup olması, daha önce gerek Gediktepe, gerek Hantepe’deki, oradaki alınan talihsiz neticeleri de biliyorsunuz… Silahlar bu tür hayvanlarla taşınmıştı… ‘Niçin bunlara müdahale edilmedi’ diye o zaman da yine yazılı ve görsel medya herkes bu tür eleştirileri yapmıştı… Bunların hepsi birer ibretti, birer tedbirdi… Bu defa ise böyle bir şeye, yanlışa güvenlik güçlerimizin düşmemesi ama… Talihsiz bir NETİCE, üzüntü verici bir NETİCE…
Maalesef, Uludere’deki 3 köyün mensupları, bu sigara kaçakçılığını yapan grup… Ve bunların yarıya yakını, 20 yaş altı… 35 vatandaşımız öldü, bir vatandaşımız yaralı…
Gerek idari, adli incelemeler YAPILIYOR ! Bildiğiniz gibi, süratle Diyarbakır’dan Adli Tıp yetkililerini gönderdik… Oradaki BÜTÜN incelemeleri yaptılar ! Bu sabah itibariyle incelemeler BİTTİ ! İncelemeler neticesinde GEREKLİ OLAN NE İSE yapılacaktır…”

OHAL’in ‘halsiz’ kalan, bitap düşen ülkesinde BİR KEZ DAHA soralım mı ?

Sahi ‘NE OLDU’, onca idari (!) ve adli (!) inceleme (!) sonrası ?
SUÇ’u bulduk mu , SUÇLUYU-SUÇLULARI tespit ettik mi ?

Hani derler ya, “hiçbir insan öylesine girmiyor hayatımıza… Kimileri ceza, kimileri bela, kimileri imtihan, kimileri ise armağan…” diye ! Bunca acıyı avuçlarımızın orta yerine koyanların (?) hayatlarımıza girme sebebi neydi, ACI AMA, merak ettim !

Siz de merak ettiniz mi ?

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz