2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

ÇİNÇİN:İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 6 Nisan 2022 - 09:14:00
ÇİNÇİN:İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR!

Geçtiğimiz günlerde,Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) meclisinde HESOB’a ve 7 Esnaf meslek odasına yardım için borçlanma kararı çıkartılacağını iddia edip kamuoyuyla paylaşmıştı. Bu gelişme üzerine ATSO Başkanı Hikmet  Çinçin,bu iddialara yönelik gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hatay’da yer alan bazı Meslek ve Esnaf Odalarının Antakya Ticaret […]

Geçtiğimiz günlerde,Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) meclisinde HESOB’a ve 7 Esnaf meslek odasına yardım için borçlanma kararı çıkartılacağını iddia edip kamuoyuyla paylaşmıştı.

Bu gelişme üzerine ATSO Başkanı Hikmet  Çinçin,bu iddialara yönelik gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Hatay’da yer alan bazı Meslek ve Esnaf Odalarının Antakya Ticaret ve Sanayi Odamızdan destek taleplerine verdiğimiz yanıt kamuoyunda başka bir noktaya çekilmiş ve işbu sebepten ötürü yanlış anlaşılmalara cevap verme zorunluluğumuz doğmuştur.

Şunu belirtmek gerekir ki, odamızın banka kredisi kullanarak söz konusu Esnaf Odalarına para dağıtacağı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır.

Pandemi süresince toplumun hemen hemen tüm kesimlerinin ve üyelerimizin ekonomik zorluklara maruz kaldığı aşikardır. Ayrıca ülkemiz büyük bir enflasyon sorunu ve ekonomik daralma ile de karşı karşıyadır. Dolayısıyla Ticaret ve Sanayi Odalarının en büyük gelir kaynağı olan üye aidatlarının tahsilatı ziyadesiyle zorlaşmış ve sıkıntıya girmiştir. Bu bağlamda odamızın da çok yüksek bir rakam aidat alacağını göz önünde bulundurursak nakit ihtiyacımızı daha net görmek mümkün olacaktır. Piyasaların durgunlaştığı dönemlerde üyelerimizi bir nebze rahatlatmak amacıyla yasal düzenlemelerle Nefes Kredisine aktardığımız rakamlar da nakit döngümüzü sekteye uğratmıştır. Kredi kullanımının gerekçesi bundan ibarettir. Bu konu meclisimizde de defaatle konuşulmuş ve detaylı olarak değerlendirilmiştir.

Hatay’da odamızın çalışma alanında bulunan 7 Esnaf Meslek Odası kendi seçimlerini tamamladıktan sonra odamızdan üyelerine ait ihtiyaçlar için maddi destek talep etmişlerdir. Odamız 7 Esnaf Meslek Esnaf Odası’nın her birinin taleplerine binaen 5.000,00 TL’lik, toplamda ise 35.000,00 TL’lik ödeme desteği verilmesini meclis’te karara bağlamıştır. Odamız tarafından yapılan yardım, esnafa destek niteliğindedir.

Her bir Esnaf Meslek Odası için 5.000 TL, toplamda ise 35.000 TL’nin nasıl bir seçim rüşveti olabileceğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”Dedi.

NOT: Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin konuyla ilgili tarafımızdan hiçbir istek ve talebi olmamıştır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz