ÜLKEYİ DEMOKRATİK BİR TEMEL ÜSTÜNDE KURACAĞIZ!

ÜLKEYİ DEMOKRATİK BİR TEMEL ÜSTÜNDE KURACAĞIZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

CHP’NİN ADAYI METE ASLAN MI OLACAK?
CHP’NİN ADAYI METE ASLAN MI OLACAK?

Muhtemelen Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerle ilgili CHP kulislerinde,İskenderun Belediyesi Başkan Adayı için en çok konuşulan ismin İskenderun’un eski belediye başkanı Mete Aslan’ın olduğu iddia ediliyor. Edindiğimiz bilgilere göre CHP’nin, İskenderun Belediyesi adaylığına Mete Aslan’ın her kesiminden en çok oy alacak isim olduğuna kanaat getiriyor. METE ASLAN KİMDİR? Mete Aslan,1944 Antakya doğumludur. İlk-Orta-Lise tahsilini […]

Muhtemelen Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerle ilgili CHP kulislerinde,İskenderun Belediyesi Başkan Adayı için en çok konuşulan ismin İskenderun’un eski belediye başkanı Mete Aslan’ın olduğu iddia ediliyor.

Edindiğimiz bilgilere göre CHP’nin, İskenderun Belediyesi adaylığına Mete Aslan’ın her kesiminden en çok oy alacak isim olduğuna kanaat getiriyor.

METE ASLAN KİMDİR?

Mete Aslan,1944 Antakya doğumludur.

İlk-Orta-Lise tahsilini Samandağ ve Antakya’da tamamladıktan sonra İstanbul Gazetecilik Yüksekokulu’ndan mezun oldu.

Çalışma hayatına Konya SSK Müdürlüğünde başladı. Daha sonra Konya Tekel Başmüdürü oldu. 1983 yılına kadar Konya Belediyesinde Fuar, Otogar , İktisat Müdürlüğü ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 1983 yılında İskenderun Belediye Başkan Yardımcılığına naklen atandı. 1989 Mahalli İdareler seçimlerine kadar İskenderun Belediyesinde görev yaptı. 1989 seçimlerine ANAP Belediye Başkan adayı olarak katıldı. Seçimlerden sonra Niğde ve Elâzığ Çimento Fabrikalarında Yönetim kurulu üyeliği yaptı. Daha sonra Kültür Bakanlığında APK uzmanlığı ve Ankara il Kültür Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu.Evli ve ikisi de Avukat olan iki çocuk babasıdır.

Siyasi Hayatı

1989 Mahalli idareler seçimlerinde Anavatan Partisi İskenderun Belediye Başkanı adayı oldu ancak kazanamadı. 27 Mart 1994 Mahalli idareler seçimlerinde yeniden Anavatan Partisinden İskenderun Belediye Başkan Adayı oldu ve seçimi kazandı. Daha sonra 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan yerel seçimlerde ve 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde de Anavatan Partisinden 3. defa İskenderun Belediye Başkanı adayı oldu ve seçildi. 

2007 yılında Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi’nin, Demokrat Parti çatısı altında birleşmesinin ardından 2009 Yerel Seçimleri’nde yeniden aday oldu ancak kazanamadı. Demokrat Parti’nin 2011 seçimleri sonrasında kan kaybetmesinin ardından Mete Aslan’ın adı Cumhuriyet Halk Partisi ile anıldı. Ancak bu iddialara İskenderun’da bulunan parti tabanı ve parti seçmenleri ciddi bir şekilde karşı çıktılar. Mete Aslan, 2014 Yerel Seçimleri’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nin Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı olarak seçimlere katıldı ancak %15.4 oy alarak seçimi kazanamadı. 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz