2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

CHP’Lİ VEKİLLER İKTİDARA SESLENDİ: SÖZLERİNİZİ TUTMADINIZ!ÇİFTÇİ İSYANDA!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 8 Nisan 2022 - 16:51:18
CHP’Lİ VEKİLLER İKTİDARA SESLENDİ: SÖZLERİNİZİ TUTMADINIZ!ÇİFTÇİ İSYANDA!

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde elektrik faturasını ödeyemediği için elektrik dağıtım şirketi tarafından çiftçilerin sulamada kullandıkları elektrikleri kesildi. Şirket görevlilerinin elektrik direklerini sökmek istemesi sırasında jandarma ile karşı karşıya kalan çiftçiler: Foto:Yeni Hatay Gazetesi “Bu hükümete, bu devlete, bu sisteme yazıklar olsun. Neredesin Tayyip Erdoğan? Bu mu insanlığınız?” diye isyan etti. CHP’li vekiller de konuyu Meclis’e taşıdı. […]

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde elektrik faturasını ödeyemediği için elektrik dağıtım şirketi tarafından çiftçilerin sulamada kullandıkları elektrikleri kesildi.

Şirket görevlilerinin elektrik direklerini sökmek istemesi sırasında jandarma ile karşı karşıya kalan çiftçiler:

Foto:Yeni Hatay Gazetesi

“Bu hükümete, bu devlete, bu sisteme yazıklar olsun. Neredesin Tayyip Erdoğan? Bu mu insanlığınız?” diye isyan etti.

CHP’li vekiller de konuyu Meclis’e taşıdı.

TOKDEMİR: SU VERME İMKANI OLMAYAN BARAJIN AÇILIŞINI YAPTILAR

 

Çiftçinin yaşadığı bu olayı CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir,TBMM’ye taşıdı.

CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur, Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu ve İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek ile basın toplantısı düzenleyen Tokdemir, yaşananların sebebi olarak Hatay’daki bitmediğini söylediği Reyhanlı Barajı’nı gösterdi.

Tokdemir, şöyle konuştu:

“Çiftçilerimiz üreticilerimiz bu perişanlığı niye yaşadı? 5.5.2015’te bitirileceği vaat edilen Reyhanlı Barajı’nın 3 Ekim 2020’de şatafatlı bir şekilde açılışı yapıldı. Bizler de barajın bitmediğini iddia ettik.

İktidara seslendik. ‘Sayın Cumhurbaşkanım, sizi yanılttılar, bu baraj bitmedi’ dedik. Barajın bitmesi için çevre illerden bu havzaya sulama kanallarının gelmesi lazım. Bu çalışmalar bitmedi, bitirilemedi.

Amik Ovası’nda basınçlı su sistemi yapılmadığından barajın havzası dolsa dahi çiftçimize tarlasını sulayacak su verme imkanı olmayan barajın açılışını yaptılar. Bizler bugün yine ‘Reyhanlı Barajı bitirilemedi’ diyoruz. Çiftçilerimiz bu barajdan tarlalarını sulayamıyor diye feryat ediyoruz.

İKTİDARA SESLENDİ: SÖZLERİNİZİ TUTMADINIZ

İktidara seslenmeye devam ediyoruz! İktidarınızın ilk yıllarında çiftçiye mazot vereceğiz dediniz, sözünüzü tutmadınız. Daha sonra çiftçi traktörünün deposunu dolduracak ‘yarısı bizden yarısı çiftçiden’ dediniz, bu sözünüzü de tutmadınız.

Bu çiftçi, üretici ne yapsın? Geçen yılı beğenmiyordu, bu yıl yapılan zamlarla geçen yılı arar oldu. Mazota yüzde 300, gübreye yüzde 400 zamlarla bu üretici bu feryadını nasıl duyuracak? Bu çiftçi feryadını duyurmak istediği zaman karşısına güvenlik güçleri mi dikilecek? Bizim insanımız yasalara, devletine saygılı.

Türk askeri gözümüzün bebeğidir. Türk askerinin vatandaşla karşı karşıya getirilmesini doğru bulmuyoruz ve kınıyoruz. ‘Her yeri ekin, deli gibi ekin’ diyen iktidar, üreticinin elektrik faturasını ödemede zorlandığını, bildiği halde uzun yıllardır kangren halini alan bu soruna hala bir çözüm bulamadı.

Enerji nakil hatlarını, direklerini sökerken yüzlerce Türk askeri ile köylümüz karşı karşıya geldi. Hatay’ın insanı devletine saygılıdır. Bu tablo bizlerin olduğu gibi herkesi derinden yaraladı.

İnsanlarımız üzgün, mutsuz, umutsuz. Fakat Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar olduğumuzda bu sorunları çözeceğimizden hiç kimsenin endişesi olmasın. Hemşehrilerimiz umutsuz olmasınlar.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz