HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

CHP’Lİ TOKDEMİR:VATANDAŞLAR VE ÖĞRENCİLER MAĞDUR!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 8 Eylül 2021 - 18:47:35
CHP’Lİ TOKDEMİR:VATANDAŞLAR VE ÖĞRENCİLER MAĞDUR!

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir,Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istediği bir soru önergesini TBMM Başkanlığına sundu. Tokdemir, önergesinde Kıbris’ta öğrenim gören öğrencilerin ve orada bulunan vatandaşların THY ile diğer özel havayolu şirketlerinin ulaşım yetersizliğinden kaynaklanan sorunların giderilmesini istedi. Hatay Milletvekili İsmetTokdemir’in yazdığı önergede, Kıbrıs’ta öğrenim gören ve yaşamını sürdüren Hataylı […]

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir,Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istediği bir soru önergesini TBMM Başkanlığına sundu.

Tokdemir, önergesinde Kıbris’ta öğrenim gören öğrencilerin ve orada bulunan vatandaşların THY ile diğer özel havayolu şirketlerinin ulaşım yetersizliğinden kaynaklanan sorunların giderilmesini istedi.

Hatay Milletvekili İsmetTokdemir’in yazdığı önergede, Kıbrıs’ta öğrenim gören ve yaşamını sürdüren Hataylı vatandaşların ulaşımdaki yetersizliğine vurgu yaptı.

Tokdemir,önergede:

Uluslararası üniversiteleri ile dikkati çeken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 90 binin üzerinde öğrenci eğitim görüyor. Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programları seçenekleri ile öğrenci nüfus oranının %70’ini Türkiye’mizin dört bir yanından tercih eden öğrenciler oluşturuyor” diyerek istatistik duruma dikkat çekti.

Tokdemir, Kıbrıs’a direk uçak seferlerinin yeter sayıda olmadığını, veli, öğrenci ve orada çalışan vatandaşların maddi ve manevi mağduriyet yaşadıklarını ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde çalışmakta olan 20.000 civarında Hataylı bulunduğunun da vurgusunu yapan Tokdemir, ulaşımdaki yaşanan problemin önemini önergesinde şu 3 soruyla cevaplanmasını istedi:

“1-Kıbrıs’ta eğitim gören öğrencilerimizin Eğitim-Öğretim yılı başlangıç ve bitiş durumuna göre ve orada çalışan, ikamet eden vatandaşlarımızın için Hatay ilimizden direk uçak seferleri ihtiyacı karşılamaması nedeniyle sefer sayılarının arttırılarak mağduriyetlerin ortadan kaldırılması yönünde bir çalışmanız var mıdır?

2-Türkiye – Kıbrıs uçak bilet fiyatlarının bilhassa öğrenciler açısında çok yüksek olduğu bu nedenle bilet fiyatlarının makul bir seviyeye çekilmesi hususunda bir çalışmanız var mıdır?

3-Öğrencilerimiz için Havayolu şirketlerinin bagaj hacmi ve ağırlık ile ilgili yeni bir düzenleme yapmaya yönelik çalışmanız var mıdır?”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz