Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ ŞAHİN:HATAY HALKIDA AYNI DESTEĞİ BEKLEMEKTEDİR!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 2 Nisan 2021 - 19:06:03
CHP’Lİ ŞAHİN:HATAY HALKIDA AYNI DESTEĞİ BEKLEMEKTEDİR!

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, aralık ayında “Medeniyetler Bahçesi” temasıyla Hatay’da düzenlenecek olan Olimpiyatlar ile Dünya Kupasının ardından dünyanın en büyük organizasyonu olarak kabul edilen EXPO 2021 için, Antalya ve İzmir’de olduğu gibi hükümetin destek vermesini isteyerek konuyu meclis gündemine taşıdı. Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Suzan Şahin, botanik EXPO’larının Türkiye Cumhuriyet tarihi boyunca almış […]

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, aralık ayında “Medeniyetler Bahçesi” temasıyla Hatay’da düzenlenecek olan Olimpiyatlar ile Dünya Kupasının ardından dünyanın en büyük organizasyonu olarak kabul edilen EXPO 2021 için, Antalya ve İzmir’de olduğu gibi hükümetin destek vermesini isteyerek konuyu meclis gündemine taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Suzan Şahin, botanik EXPO’larının Türkiye Cumhuriyet tarihi boyunca almış olduğu en büyük uluslararası organizasyon olduğunu belirterek;

2021 yılı aralık ayında “Medeniyetler Bahçesi” temasıyla Hatay’da düzenlenecek olan, Olimpiyatlar ile Dünya Kupasının ardından en dünyanın büyük organizasyonu olarak kabul edilen EXPO 2021 için, Antalya ve İzmir’de oldugu gibi hükümetin destek vermesini isteyerek partisi AKP’nin ve tüm kent dinamiklerinin Hatay’ımıza sahip çıkmaya çözülebilecektir.” dedi.

EXPO’nun önemini ve düzenlendiği ülkelere ekonomik katkılarının altını çizen CHP’li Şahin:

EXPO sergilerinin olimpiyatlardan bile daha önemli, daha büyük bir organizasyon olarak değerlendirilmesinin nedeni ziyaretçi sayısıdır. Bu nedenle EXPO’lar dünyada evrensel bir fuar olarak değerlendirilmektedir.

Ülkemizde daha önce İzmir ve Antalya’da düzenlenen EXPO’larda bakanlar kurulu kararı ile projenin üstlenilmesine karar verilmiş, böylece Türkiye’nin turizm, tanıtımına katkı sağlanmış, yatırımlar yapılarak ekonomiye büyük faydalar sağlanmıştır. Sevgi ve kardeşlik şehri olan ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Hatay halkı da aynı desteği devletinden beklemektedir.” ifadelerini kullandı.

5 MİLYON TURİST GELECEK

Dünyada botanik EXPO’larına 5 milyonun üzerinde ziyaretçinin geldiğini belirten Suzan Şahin, ülke turizmi, ekonomisi ve tanıttı için yakalanan bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek:

Kültür, tarih, egitim olimpiyatları olarak nitelendirilen EXPO’lar, ülkeleri uzmanlaşmış oldukları konulardaki bilgi birikimlerini daha yaşanır bir dünya için paylaşmak üzere bir araya toplamayı amaçlamakta. 5 milyondan fazla insanın Hatay’a gelecek olması planlanan süreç hem Hatay hem de Akdeniz Bölgesi’ndeki şehirlerimizi son derece olumlu şekilde etkileyecektir. Hatay ve bu bölgelerde var olan doğa, okoloji, kültür içerikli turizm büyük bir ivme kazanacaktır. Medeniyetler şehri Hatay’da doğal bir müzesi olması ve bünyesinde milyonlarca endemik bitkiyi barındırması nedeniyle de önemli bir tanıtım gerçekleştirecektir. Bu nedenle Izmir ve Antalya EXPO’larında olduğu gibi gerekli yatırımların Hatay’a da yapılması, gerekmektedir. Yol, su, alt yapı, üst yapı, kültürel etkinlikler, konaklama, ulaşım gibi bütçe kalemlerinin devlet tarafından istenilmesi, devlet kurumlarının tanıtım ajanstarının içi ve yurt EXP 2217 tarak destek olmasını bekliyoruz. Bu konuda hükümete çağrımızı yaptık. EXPO konusu siyasi ön yargılardan arındırılmış olarak, parti ayrım  yapmadan bütün partilerin ki başta iktidar partisi AKP’nin ve tüm kent dinamiklerinin Hatay’ımıza sahip çıkmaya çözülebilecektir.” dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz