HAS TURİZM YİNE FARKINI GÖSTERDİ!

HAS TURİZM YİNE FARKINI GÖSTERDİ!

KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ÇOK SAYIDA ÇALIŞMAYI AK PARTİ YAPTI!

KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ÇOK SAYIDA ÇALIŞMAYI AK PARTİ YAPTI!

CHP HATAY İL KADIN KOLLARI:KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR!

CHP HATAY İL KADIN KOLLARI:KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR!

DEFNE BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ TEMİZLİK HİZMETİ!

DEFNE BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ TEMİZLİK HİZMETİ!

ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 83 Ü YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR!

ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 83 Ü YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR!

CHP’Lİ PARLAR:İNSANLAR ÇÖPE ATILMIŞ GIDALARI EVİNE GÖTÜRÜYOR!
CHP’Lİ PARLAR:İNSANLAR ÇÖPE ATILMIŞ GIDALARI EVİNE GÖTÜRÜYOR!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz, bir önceki gün Altınözü ilçe binasında muhtarlar ve partililerle bir araya geldi. Türkiye’nin ithal ettiği ürünleri yetiştiren yabancı üreticinin maliyetinin Türk çiftçisinden daha düşük olduğuna dikkat çeken Başkan Parlar: “Nasıl rekabet edeceğiz” diye sordu ve şöyle devam etti: “Çiftçinin ucuza mal etmesini sağlayacaksın. Bunun için çiftçinin […]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz, bir önceki gün Altınözü ilçe binasında muhtarlar ve partililerle bir araya geldi.

Türkiye’nin ithal ettiği ürünleri yetiştiren yabancı üreticinin maliyetinin Türk çiftçisinden daha düşük olduğuna dikkat çeken Başkan Parlar:

Nasıl rekabet edeceğiz” diye sordu ve şöyle devam etti: “Çiftçinin ucuza mal etmesini sağlayacaksın. Bunun için çiftçinin mazotundan, ilaçtan, gübreden vergi alma. 15 gün önce karar aldılar, buğday, arpa ve mısırın gümrük vergisi sıfırlandı. Yani tüccar dışarıdan mal getirecek vergi vermeyecek. Ama sen çiftçiden vergi almayı biliyorsun. Çiftçinin kullandığı her üründen vergi alıyorsun. Kazancından vergi alıyorsun. Peki, ithal ettiğin üründen niye vergi almıyorsun? O zaman bizim çiftçimiz nasıl rekabet edecek? Yani bizim çiftçimize ekme kardeşim diyor! ‘Ben dışarıdan getireceğim’ diyor. Peki, çiftçi ekmezse Türkiye’nin ekonomisi ne olacak? Çiftçimiz üretmezse memleket batar. Biz Avrupa ülkeleri gibi bir telefonu 100 liraya mal edip on bin liraya satmıyoruz. Bizim öyle bir sanayimiz yok” dedi.

GENÇLER GİTTİĞİ YERDE DE İŞ BULAMIYOR

Türkiye ekonomisinin tarıma dayalı olduğuna işaret eden Başkan Parlar, üretimde yaşanan sorunun köyden kente göçü hızlandırdığına dikkat çekerek;

Evlatlarımız buraları terk edip gidiyor. Gittiği yerde de iş bulamıyor. Köylerde genç kalmadı. Şehirde de o gençler işsiz” diye konuştu.

Ekonominin çok kötüye gittiğini ifade eden Başkan Parlar, ekonomide yaşanan kötü gidişatı dış borçlara ödenen faizler üzerinden anlattı. Ekonomide Türkiye’nin güven sorunu yaşadığına bu nedenle de çok yüksek faizle borçlandığına işaret eden Başkan Parlar, şöyle devam etti:

Ödenen faizleri vatandaş ödüyor. Dışarıya ödenen faizlerle ülkemizde şimdiye kadar depreme dayanıksız binalar yenilenebilirdi. Cebimizden para koymadan yenilerini devlet o faizlerle yapabilirdi. Dünyada çok yüksek kabul edilmeyen 6 şiddetindeki depremde bu kadar insan ölmezdi.”dedi.

DEPREM VERGİLERİ SURİYELİLERE GİTTİ

Bugüne kadar 35 milyar dolar deprem parası toplandığını anımsatan Başkan Parlar, vatandaşın para harcarken birçok şeyde deprem parası ödediğine işaret ederek:

Millet 35 milyar doların nereye gittiğini soruyor. 35 milyar dolar nereye gitti? Kendisi ‘Suriyelilere 35 milyar dolar harcadık’ diyor. İşte ortada nereye gittiği! Deprem vergisi diye topladığı para bir kalemde oraya gitti. Buna benzer pek çok yere gitti” dedi.

İNSANLAR ÇÖPE ATILMIŞ GIDALARI EVİNE GÖTÜRÜYOR

Hiç kimsenin bu kadar uzun süre iktidarda kalmağına işaret eden Başkan Parlar, yoksulluğun, açlığın arttığını dile getirerek:

20 yıl önce çöpten ekmek arayan kadınlara, çocuklara rastlamazdık. İnsanlar çöpe atılmış gıdaları evine götürüyor. Bu duruma geldik. Fakirlik bir yana, açlık insana her şeyi yaptırır” dedi.

Türkiye’de bir kan değişimine ihtiyaç olduğunu dile getiren Başkan Parlar, Türkiye’nin dünyada dostu kalmadığını belirterek:

Herkes bize düşmansa suçu kendimizde arayalım! Müslümanlarla da kavgalıyız, Yahudilerle de Hıristiyanlarla da kavgalıyız. Bunun günahını niye bizim çocuklarımız çeksin” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz