HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

CHP’Lİ HEYET İKTİDARI UYARDI!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 26 Ekim 2022 - 22:59:57
CHP’Lİ HEYET İKTİDARI UYARDI!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, pamuk üretimi yapılan Adana, Osmaniye, Gaziantep, Hatay milletvekilleri ile birlikte TBMM’de basın toplantısı yaptı. Pamuğun kilosunun “13-14 TL arasında çiftçiden satın alındığını” hatırlatan Öztunç, AKP’nin yerli tütün yerine de ithalat yaptığını belirterek, şunları söyledi: “Bizim bölgelerimiz pamuk bölgesi. Pamuk çocukların okula giderken defterini, kalemini, silgisinin parası. Askere gönderdiği oğlunun […]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, pamuk üretimi yapılan Adana, Osmaniye, Gaziantep, Hatay milletvekilleri ile birlikte TBMM’de basın toplantısı yaptı.

Pamuğun kilosunun “13-14 TL arasında çiftçiden satın alındığını” hatırlatan Öztunç, AKP’nin yerli tütün yerine de ithalat yaptığını belirterek, şunları söyledi:

Bizim bölgelerimiz pamuk bölgesi. Pamuk çocukların okula giderken defterini, kalemini, silgisinin parası. Askere gönderdiği oğlunun askerdeki harçlığı bu pamuk. Ekmektir pamuk ekmek. AK Parti iktidara gelmeden önce 99 yıllarında pamuk ekim alanı 757 bin hektardı bugün 400 bin hektara düştü. Maalesef AK Parti pamuk üreticilerini perişan etmiş durumda. Bizim çiftçimiz üreticimiz pamuk üretip para kazanacağına AK Parti, ‘Biz bunu yabancı çiftçiye ektireceğiz onlar para kazansın.

Böyle giderse Adana’da, Urfa’da, Kahramanmaraş’ta Hatay’da pamuk üretimi olmayacak, iyice bitecek. Çünkü şu anda bu pamuk 13-14 lira (kilosu). Geçtiğimiz yıl mazot 7 liraydı bugün 28 lira. Ama pamuk aynı para. Gübre 3 katından fazla artmış ama pamuğun fiyatı sabit.”Dedi.

“EY TARIM BAKANI; SENİN MEMLEKETİN DE SİYASET YAPTIĞIN YER DE PAMUK BÖLGESİ”

Biz Çukurova’daki pamuk üreticisinin sesi olarak isyan ediyoruz diyen Öztunç:

Milletvekili olarak AK Parti’ye diyoruz ki, ‘Yahu bir tek senin adın ak kalmış, şu pamuğun akını bile kirletiyorsun, kara hale getiriyorsun. Etme eyleme çiftçinin hakkını ver’ diyoruz.

Ey Tarım Bakanı, Kahramanmaraş asıllı Adana’da siyaset yapmış olan ey Tarım Bakanı; senin memleketin de siyaset yaptığın yer de pamuk bölgesi. Pamuğun gerçek fiyatı belirlenmeli. Üretici tüccarın kucağına itilmiş durumda. İthalat sevdalısı olan AKP’yi uyarıyoruz. ‘Pamuk ithalatından vazgeç, yerli pamuğa destek ol’ diyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz