Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ BAŞKANLARIN OYU YÜZDE 60’A DAYANDI!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 20 Nisan 2021 - 00:55:15
CHP’Lİ BAŞKANLARIN OYU YÜZDE 60’A DAYANDI!

Çukurova Bölgesi’nin üç büyükşehir belediye başkanı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, medeniyetler şehri Hatay’da bir araya geldi. CHP’li başkanlar, 52 radyo ve 5 televizyon kanalının ortak canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Belediye hizmetlerinden Covid-19 salgınına, bölgesel istihdamdan şehirlerde yaşayan […]

Çukurova Bölgesi’nin üç büyükşehir belediye başkanı olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, medeniyetler şehri Hatay’da bir araya geldi.

CHP’li başkanlar, 52 radyo ve 5 televizyon kanalının ortak canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Belediye hizmetlerinden Covid-19 salgınına, bölgesel istihdamdan şehirlerde yaşayan Suriyelilere kadar çok sayıda meselenin birliği içerisinde birlikte hareket etme kararlılığına konuşulduğu buluşmada CHP’li başkanlar, gelinen aşamada oy oranlarının yüzdesine vurgu yaptı.

KARALAR:CHP’Lİ BAŞKANLARIN OYU YÜZDE 60’A DAYANDI

CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin 7’sinin belediye meclisinde zorluklarla karşılaştığını söyleyen Zeydan Karalar:

Halk belediye başkanına verdiği oyu partisine vermedi ama yeni dönemde böyle olmayacağını düşünüyorum.

CHP’li belediyelerin hepsi tüm engellemelere rağmen olağanüstü hizmetler yaptı. İcraatlarımızı ve yaşadığımız zorlukları halka anlatabildiğimiz için vatandaş bize desteğini arttırdı. Her başkanımızın oyu yüzde 60’a dayandı. Seyhan Belediye Başkanı’yken meclis üyesiydim ve yapılacak her hizmete oy verdim. Eski başkanın her icraatini onayladım” ifadelerini kullandı.

SEÇER:MİLLET İTTİFAKI’NIN İKTİDAR OLACAĞINA İNANCI TAM

Vahap Seçer, CHP’li belediye başkanlarının zor şartlar altında kentleri ve ülkeyi yönetebileceklerini vatandaşlara gösterdiğini açıkladı.

Kendi meclislerinde halk ve kent yararına yaptıkları her çalışmayı mecliste grubu bulunan partilerin desteklediğini söyleyen Seçer:

Hepimizin kalbi ülkemiz için atıyor. Meclisleri zehirleyen Ankara siyasetidir. Bazen çok basit konularda reddediliyoruz. Devletin bazı organları, Ak Partili belediyelere gösterdiği yakın ilgiyi bize göstermiyor. Devlet bankaları bize kredi vermemek için tüm kapıları kapamış oluyor. Kaynaklarımız sınırlı ancak bunları verimli kullanıyoruz. Biz iktidar olduğunuzda bu zihniyetle hareket etmeyeceğiz. 7 gün 24 saat calısan baskanlarız.

Türkiye’nin sorunları birikmiş ancak çözülemiyor. Bu seçimlerde halkımız Millet İttifakı’na mensup partilere oy verecektir” diyerek iktidar olacaklarına inandıklarını belirtti.

SAVAŞ: GÜÇ SİZDEYKEN NASIL DAVRANDIĞINIZ ÖNEMLİDİR

Belediye başkanlığının ilk dönemini iktidarpartisinin çatısı altında yaptığını söyleyen Savaş:

İktidar partisinin belediye başkanıyken de muhalefetteki meclis üyelerinin ‘Hayır’ oyu verdiği bir maddeyi yeniden oylatmadım. Tekrar görüşülmesini sağladım. Onun için arkadaşlarımız bana hep saygı duydu. Zayıfken her şey isteyebilirsiniz. Ama güç sizdeyken nasıl davrandığınız önemlidir.

Büyükşehir seçimlerinin ilkini 4 bin 900, ikincisini 110 bin oy farkla kazandım.

Büyükşehir olduktan sonra 556 dönüm arazi aldık. Bunların yüzde 9,4’ünü satarak 3’te 1 maliyetini çıkardık. Ancak yine engellerle karşılaşıyoruz. 2016’da satış izni verdikleri yeri 2021’de iptal ettiler. İstiyorlar ki hiçbir şey yapmadan 5 yıl zaman geçirelim.

EXPO’yu yapamayacağımızı iddia ettiler. EXPO’yu nasıl yaptıramayız diye düşünüyorlar. Ancak yüzde 97’si tamamlandı” diyerek demokrasi çıtasının yükselmesi gerektiğini söyledi.

İşsizlik konusunda da 3 başkanın sözleri ortaktı. Konunun çözüm noktasının belediyeler değil merkezi hükümet olduğunu vurgulayan başkanlar, vatandaşlardan bu konuyla ilgili yoğun talep aldıklarını belirtti.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz