BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

CHP SAMANDAĞ:Bu Saldırı Bir Nefret Suçudur!Bir İnsanlık Suçudur!
CHP SAMANDAĞ:Bu Saldırı Bir Nefret Suçudur!Bir İnsanlık Suçudur!

CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan,yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katılımıyla geçekleştirdiği basın açıklamasında,Alevi din adamı şıh Yusuf Yılmaz’a yapılan saldırıyı kınadı. Aydoğan, ilçe örgütü adına okuduğu basın açıklamasında şunları kaydetti: ” Samandağ Küçük Karaçay mahallesinde oturan din adamımız sayın şıh Yusuf Yılmaz, 13 Ekim Cuma günü sabah saat 8.00’de kendi evinde saldırıya uğramıştır. 4 kişi […]

CHP Samandağ İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan,yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katılımıyla geçekleştirdiği basın açıklamasında,Alevi din adamı şıh Yusuf Yılmaz’a yapılan saldırıyı kınadı.

Aydoğan, ilçe örgütü adına okuduğu basın açıklamasında şunları kaydetti:

” Samandağ Küçük Karaçay mahallesinde oturan din adamımız sayın şıh Yusuf Yılmaz, 13 Ekim Cuma günü sabah saat 8.00’de kendi evinde saldırıya uğramıştır.

4 kişi olan saldırganlar, şıh Tahsin Yılmaz’ı sorma bahanesiyle girdikleri evde şıh Tahsin’in babası olan ve 80 yaşındaki din adamını önce yüzüne sprey sıkmak yöntemiyle bayıltmış, sonra da öldüresiye dövmüşlerdir.

Saldırıdan sonra plakasız motosikletlerle olaya yerinden kaçan saldırganlar izlerini kaybettirmişlerdir.

Yetkililerden olayı en kısa sürede çözümlemelerini, olayı gerçekleştirenleri ve azmettiricilerini bulmalarını bekliyoruz.

Alevi din adamlarına yönelik yapılan bu saldırı 6. saldırıdır.

Bu saldırılar alevi toplumunda infiale yol açmaktadır. Bir din adamına saldırabilecek kadar gözü dönmüş ve alçak olan bu  insanlar toplumun sinir uçlarıyla oynamaktadırlar.

Ancak bu olaydaki fark şudur: Daha önce hedeflerine koydukları şıhları namaz bahanesiyle çağıran ve orada kendilerine saldıran saldırganlar bu defa direkt evlerine gitmek suretiyle saldırmışlardır.

Bu gözü dönmüşlük, bu kahpe ve alçakça saldırı, durumun vahametini arttıran bir konudur.

Biz CHP ilçe örgütü olarak diyoruz ki ; bu saldırı bir nefret suçudur. Bir insanlık suçudur.

Kimden ve hangi amaçla gelmiş olursa olsun, bir dini kanaat önderine yapılan bu saldırıyı kınıyoruz, bütün bağlantılarının açığa çıkarılmasını istiyoruz.

Toplumun dini önderlerine saldırılar düzenleyerek toplumu germeye çalışan hasta ruhlu insanların, hukuken hangi cezayı alırlarsa alsınlar toplum vicdanında şimdiden mahkum olduğunu, ve toplumun böyle suçları affetmeyeceğini ilan ediyoruz.

Sevgili din adamımız sayın şıh Yusuf Yılmaz’a, Yılmaz ailesine, Küçük Karaçay’a ve tüm alevi toplumuna geçmiş olsun diyoruz.”İfadelerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz