SAMANDAĞ MAHALLELER ARASI 2.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI’NIN…

SAMANDAĞ MAHALLELER ARASI 2.GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI’NIN…

VALİ DOĞAN:HER İNANÇ VE KÜLTÜRDEN İNSANIMIZLA DAHA MUTLU…

VALİ DOĞAN:HER İNANÇ VE KÜLTÜRDEN İNSANIMIZLA DAHA MUTLU…

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MÜSABAKALARI ARSUZ’DA YAPILACAK!

AK PARTİLİ YAYMAN:TÜRKİYE MUZ CUMHİRİYETİ DEĞİLDİR!

AK PARTİLİ YAYMAN:TÜRKİYE MUZ CUMHİRİYETİ DEĞİLDİR!

FİYATLAR 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN GEÇERLİDİR!

FİYATLAR 1 TEMMUZ’DAN İTİBAREN GEÇERLİDİR!

CHP GRUBU İSYAN ETTİ!İSKENDERUN PARSEL PARSEL SATILIYOR!
CHP GRUBU İSYAN ETTİ!İSKENDERUN PARSEL PARSEL SATILIYOR!

İskenderun Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Grubu,bir önceki gün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek gerçekleşen meclis toplantıları ve alınan kararlarla ilgili değerlendirmelerde bulundular. CHP İlçe Başkanı ve Meclis Başkanı Yusuf Mansuroğlu başkanlığında partililerin katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında ilk olarak söz alan Mansuroğlu: “Seçimden sonra belediye başkanına gerçekleştirdiğimiz ilk ziyaretimizde İskenderun yararına olacak her […]

İskenderun Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Grubu,bir önceki gün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek gerçekleşen meclis toplantıları ve alınan kararlarla ilgili değerlendirmelerde bulundular.

CHP İlçe Başkanı ve Meclis Başkanı Yusuf Mansuroğlu başkanlığında partililerin katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında ilk olarak söz alan Mansuroğlu:

Seçimden sonra belediye başkanına gerçekleştirdiğimiz ilk ziyaretimizde İskenderun yararına olacak her projede destekçiniziz demiştik. Ancak belediye yönetimi ve başkanı tüm kararları keyfi bir şekilde kendi bünyesinde toplamak ve İskenderun’u tek başına yönetmek gibi bir iddiaya sahip! Bizlerde Belediye Meclis grubu ile beraber bu yapılan antidemokratik uygulamalara ve İskenderun’u parsel-parsel satma niyetine karşı dimdik ayaktayız, karşısındayız” diye konuştu.

Daha sonra konuşan CHP Meclis Grup Başkan Vekili Ali Mutlu, bugüne kadar kabul ve red ettikleri gündem maddeleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.

Kamu yararı olan her çalışmaya destek vereceklerini kaydeden Mutlu, mevcut belediye yönetimine eleştirilerde bulunarak;

“AKP’nin genel bir yapısı var. 18 yıldır bu ülkede AKP’nin yaptığı bir yatırım yok. 90 yıllık cumhuriyetin bütün değerlerini teker-teker satarak bugüne geldiler. Kurulan bir fabrika yok, tüketici bir toplum olduk, asla ve asla üretime yönelik bir çabaları yok, mevcutları satarak idare ettiler. Bu genel anlayış yerele yansıdı. Hazırı saat onu yemeye devam et.

Gönül Belediyeciliği Dediler, Gönül Belediyeciliği Kalmadı

Biz 250.000 İskenderunlunun hak ve menfaatlerini savunmak için ilçe örgütümüzle, Belediye Meclis grubumuzla, partililerimiz ile yola çıktık. Bu anlamda da İskenderun Belediyesinde yaşanacak en ufak bir olumsuzluğa, İskenderun halkının menfaatine olmayan hiçbir şeye müsaade etmeyeceğimizi de söyledik. Ama şunu da yapmadık. İlk günden çıkıp da muhalefet etmedik. Niyeti görmek zorundaydık, ne yapmak istiyorlar, sosyal belediyecilik var mı yok mu gözlemledik. Gönül belediyeciliği dediler, gönül belediyeciliği kalmadı. Sadece İskenderun halkına ait olan malları satmak üzere gelen bir anlayış var. Geldikleri günden itibaren var olan gayrimenkullerin satışı ile ilgilenmeye başladılar. Belediyelerin amacı halka hizmet etmektir, kamuya hizmet etmektir, belediyeye ait olan gayrimenkulü satmak değildir. Biz bu yanlışların karşısında durduk” diye konuştu.

Kızlar Manastırını Anıt Olarak Tescillettirdik

Soğukoluk’ta bulunan Kızlar Manastırı’nın satış yetkisinin belediye başkanına verilmesinin ardından konuyu Anıtlar Yüksek Kuruluna taşıdıklarını hatırlatan Mutlu, Kızlar Manastırı’nın Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından Anıt olarak tescillendiğini müjdeledi.

Her meclis toplantısı öncesinde parti binasında ilçe başkanıyla bir araya gelerek gündem maddeleri hakkında istişareler yaptıklarını ve birlikte karar aldıklarını da sözlerine ekleyen Mutlu; “Kamu yararına gelen tüm önerileri, talepleri meclis grubumuzla, ilçe yönetimi ile değerlendirerek karar verdik. Örneğin yaşlılarla ilgili belediye sosyal tesislerinde çay ve kahvenin bedava verilmesi yönünde bir anlayış geldiği zaman biz herkesten önce evet dedik. Çünkü bu sosyal belediyeciliğin bir parçasıydı.

 Onun dışında belediyenin mallarını, mülklerini koşulsuz bütün yetkileri tekelde toplayarak, meclise ihtiyaç duymadan, meclisin gündemine getirmeden bir başkalarına devretmek, kiralamak şeklinde toptancı bir anlayışla karşımıza çıktılar. Biz bu toptancı anlayışı reddettik. Bunların bir kısmını yargıya taşıyacağımızı söyledik. Dava dilekçelerimiz hazır” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz