HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR:CEZALARIN YETERSİZLİĞİ SAHTE DİPLOMALILARI ARTIRIYOR!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

HAYZARAN:ALİ BABACAN’IN POLİTİKALARINI TAKİP EDİYORUZ!

CHP ANTAKYA YÖNETİMİNDEN DİKKAT ÇEKEN SORULAR VE İDDİALAR!
CHP ANTAKYA YÖNETİMİNDEN DİKKAT ÇEKEN SORULAR VE İDDİALAR!

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, bir önceki gün gerçekleşen Antakya Belediyesi Meclisinin olağan toplantısında dikkat çeken büyük ölçekli boyutta taşınmaz satışına ilişkin parti ilçe başkanlığında basına ve kamuoyuna yönelik açıklamada bulundu. Satışı onaylayan Belediye Meclis üyelerini sert bir dille eleştiren başkan Kutlu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri şu görüşlere yer verdiler: “Gerçekleşen Antakya Belediyesi Meclis […]

CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, bir önceki gün gerçekleşen Antakya Belediyesi Meclisinin olağan toplantısında dikkat çeken büyük ölçekli boyutta taşınmaz satışına ilişkin parti ilçe başkanlığında basına ve kamuoyuna yönelik açıklamada bulundu.

Satışı onaylayan Belediye Meclis üyelerini sert bir dille eleştiren başkan Kutlu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri şu görüşlere yer verdiler:

Gerçekleşen Antakya Belediyesi Meclis toplantısında ne yazık ki tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir taşınmaz satışının kararı ile karşı karşıya kaldık.

CHP ‘li meclis üyelerimiz bu satışa karşı gerekli tepkiyi koymalarına rağmen, karar AKP meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

İkisi Odabaşı, Üçü Arsuz Madenlide bulunan taşınmazların satışı, Antakya Belediyesi tarihinde gerçekleşen en yüksek bedelli satış olarak tarihe geçecektir.

Arsuz Madenlide denize sıfır bir bölgede dönümü 2 – 2,5 Milyon Lira arasında değişen 155 dönümlük alanın satışı ile elde edilecek tutar, Antakya Belediyesi’nin 2023 yılı 810 Milyonluk bütçesinin yarısına tekabül eden bir rakam olarak ortaya çıkmaktadır.

İktidar partisine mensup, her Bakanlığın fazlasıyla destek çıktığı ve kol kanat gerdiği bir Belediye, böyle büyük bir taşınmaz satışını neden yapar anlamış değiliz. Bizlere borç kapatacağız diye talihsiz bir açıklama yapıldı.

Yineleyerek söylüyoruz. İktidar partisine mensup dört dönemdir yönettiğiniz, istediğiniz her karara imza atabildiğiniz bir belediyede bu denli borç yükünü nasıl yaptınız. Halk merak ediyor.

Bizler CHP grubu olarak Antakya’mızda şehrin ve halkımızın menfaatine uygun olan her kararı bugüne kadar destekledik, uygun olmayan her kararın da karşısında durduk.

Bu dev satışın ihale süreci dâhil olmak üzere sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve hukuki süreç başlatacağımızı belirtmek isterim.

Bu bağlamda Antakya halkı adına soracağımız bu beş soruya Antakya Belediye Başkanı ve satışı onaylayan Meclis Üyelerinin cevap vermelerini bekliyoruz.

Cevap bekleyen sorular;

1. Sadece bu yıl içinde 92 ve 145 Milyon Lira ek bütçe almış olmanıza rağmen böyle büyük bir tutardaki satışa neden ihtiyaç duydunuz?

2. Bu kadar büyük tutarlı dev satıştan Antakya Halkının faydalanacağı büyük projeleriniz var mı? Varsa Bunlar nelerdir?

3. Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisinde 2 seneyi aşkın süredir en ufak satışlarda bile tepki gösterip ve reddedilip, konu kendiniz olunca aldığınız bu satış kararı noktasında vicdanınız rahat mı?

4. Nasıl bir ihale süreci izlenecek? Bu satış sürecinde ihale usulü ve yönetmenliğine uygun hareket edilecek mi?

5. Satış kararını almadan önce Madenlideki Arazileri kimseye gezdirdiniz mi? Yine daha önce kişilerle veya şirketlerle bu satış ile ilgili çeşitli görüşmeler oldu mu?

Bu soruları halkımız adına soruyor ve cevap bekliyoruz.”Dedi.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz