2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

ÇEVRE DOSTU OTOBÜSLER DEFNE’DE START ALDI!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 16 Şubat 2018 - 23:19:44
ÇEVRE DOSTU OTOBÜSLER DEFNE’DE START ALDI!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, toplu taşımada dönüşüm sürecinin startını vermesinin ardından, işlemleri tamamlanan Defne ilçesi hattının ve yeni araçların açılışını yaptı. MODERN ARAÇLARLA TOPLU TAŞIMA HİZMETİ SAĞLANACAK Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, toplu taşımada dönüşüm süreci tamamlanan Defne ilçesinin yeni araçları ve güzergâh düzenlemeleri hakkında açıklamalarda bulunarak, tüm ilçelerde dönüşüm sürecinin başlatılacağını belirtti. […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, toplu taşımada dönüşüm sürecinin startını vermesinin ardından, işlemleri tamamlanan Defne ilçesi hattının ve yeni araçların açılışını yaptı.

MODERN ARAÇLARLA TOPLU TAŞIMA HİZMETİ SAĞLANACAK

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, toplu taşımada dönüşüm süreci tamamlanan Defne ilçesinin yeni araçları ve güzergâh düzenlemeleri hakkında açıklamalarda bulunarak, tüm ilçelerde dönüşüm sürecinin başlatılacağını belirtti.

Başkan Savaş, esnafın kazancının artması ve vatandaşların konforlu ulaşım sağlaması için böyle bir projeye imza atıldığının altını çizdi.

Başkan Savaş, konuşmasının devamında:

“Türkiye’nin dört bir yanında ulaşım alanında dönüşüm işlemleri yapılıyor. Biz de bu sürece dahil olurken, İstanbul Teknik Üniversitesi ile birlikte proje çalışmamızı yaptık. Hatay’da tüm ilçelerimizde hatların kesişmesinden dolayı şoför esnafımız sorun yaşıyordu.  Bizler de tüm bu sorunları göz önünde bulundurarak güvenli ve konforlu bir ulaşım güzergâhı hazırladık.

Proje kapsamında kooperatifleri tek çatı altında toplayarak; toplamda 24 büyük otobüs, 21 küçük otobüs alarak şoför esnafımızı eskimiş araçlardan kurtardık. Araçların konforlu olması ve güzergâh iyileştirmesinin yapılması, daha fazla vatandaşın toplu taşıma kullanması anlamına gelir. Bu da dönüşümün maddi yönden esnafa katkı sağlayacağı anlamına gelir. Vatandaşlarımız da özel araçlarla ulaşım sağlamak yerine daha uygun fiyatlarla toplu taşımayla ulaşım ihtiyacını karşılayacaktır.

Yeni toplu taşıma sistemi ile vatandaşlar sağlıklı, modern, güvenli ulaşım imkanı yakalayacak.

Araçlarımız engelli vatandaşların kullanımına da uygun. Defne ilçesinde başlattığımız bu dönüşüm süreci tüm ilçelerimizde gerçekleştirecek ” dedi.

Vali Yardımcısı Soner Işıktaş ise yaptığı konuşmada, yeni alınan araçların şoför esnafına ve vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

ÇEVRE DOSTU OTOBÜSLER DEFNE’DE

OTOKAR Türkiye Satış Direktörü Murat Tokatlı, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen otobüslerin, çevre dostu olduğunu belirterek, araçların Avrupa standartlarına uygun tasarlandığını ve Hatay halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz