DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

DEMOKRASİ ŞEHİTLERIMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CANNES ısrarımız ! R.E.D.D.E.D.İ.L.M.İ.Ş…
 • TamerYAZAR
  • Tamer YAZAR
  • tamer@sonsuzhaber.net
  • 26 Şubat 2018 - 00:09:50

Geçtiğimiz günlerde bir oylama yapılmış, Hatay’ın Büyükşehir Meclisi’nde… Dünya genelindeki önemli imar projelerine “kaynak sağlayıcı etkinlik” konumundaki, Fransa’nın Cannes kentindeki Mipim 2018 Uluslararası Gayrimenkul, Emlak ve Yatırım Fuarı’na (13-16 Mart) 3 kişilik bir heyetin gönderilmesi ve Hatay’ın Fransa’da tanıtım talebine yönelik bu oylamaya AKP kanadı HAYIR demiş ! CHP ve MHP’li üyeler EVET dese de, bu güçlü HAYIR’ı geçememiş !

Aslında bu ilk değil!

2016 ve 2017’de de katılımlar sağlandı, doğru mu ?
O yüzden bu HAYIR’ın maliyeti o iki senede saklı olmalı !

Bize dair NELER vardı o katılımda, hatırladık mı ?

Antakya Haraparası Kent Merkezi Tasarımı…
Teleferik Alt İstasyonu ve Arkeopark…
Dörtyol Yaşam Merkezi…

Şimdi şunu soralım mı ?

Geride kalan 2 SENELİK katılımın Hatay’a dönüşü NE oldu ? Bu iki sene üst üste katılım KAÇ YATIRIMCIYI Hatay’a çekti ? Peki, Cannes’a taşınan projeler BUGÜN hangi aşamada ? Fransız Rivierası’nın lüks ve zenginliğiyle tanınan Cannes şehrinde düzenlenen böylesi bir FUAR’a katılımın Büyükşehir Belediyesi’ne katkısı NE oldu ? Peki ya tanıtım, reklam ve pazarlama başlıklarındaki KENT KAZANIMI ne durumda ?

AKP üyeleri HAYIR demiş demesine de, geride kalan 2 senede EVET diyenlerin kazanımında (?) katılım sağlayanlar bu HAYIR’ın bize ne kaybettirdiğini söyleyebilecek mi ? Soruyorum… Çünkü katılım sağlanan son 2 senenin KAZANIMLARINI hiç birimiz bilmiyoruz ?

O yüzden…

Ana Ürün Grupları; Villa, konut ve toplu konut üretici firmalar, konut projeleri, avm ve iş merkezleri, plazalar, rezidanslar, sanayi siteleri ve organize sanayi bölgeleri, emlak pazarlama kuruluşları, arsa ofisleri, kooperatifler, devre mülk şirketleri, konut üreticileri, ahşap ve prefabrike konut üreticileri, lüks konut projeleri, müteahhitlik firmaları, finansman kuruluşları, kredi kuruluşları ve bankalar olarak sıralanan böylesi önemli bir platformun 2018 açılışında olamayacaklara soralım…

Soralım, ama 2016 ve 2017 için de konuşalım !

Sahi, kazandık mı ?
Cannes bize kazandırdı mı ?
Fuar katılımı FARK yarattı mı ?

Cevap var mı ?

Varsa paylaşın, ki HAYIR diyenler de anlasın eldeki KAR-ZARAR tablosunu !

Biz de anlayalım ISRARINIZI !

Aslında niye bu kadar sorguladığımızın cevabı ilk elden gelsin mi ? MIPIM’in Türkiye temsilciliğini yapan
Alkaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş’dan gelsin…

“Oraya gidildiği zaman, maksimum yabancı dil konuşan eleman getirilmesi ve ÖNCEDEN temaslar hazırlanarak oradaki takvimlerin ülkemizi, şehrimizi ve işimizi anlatmak için DOLU DOLU kullanılması gerekiyor… Bu fuarlar ÇALIŞMAK için, gezmek için değil… Bu fuarlar İŞ yapmak için… Şirketler, bu işlere çok ciddi para harcıyor. Ama bakıyoruz ki, herkes arazi… MIPIM’e gezmeye değil, iş yapmaya gidiyoruz…”

Sorgumuz biraz bundan ! 2016 ve 2017’nin ne getirdiğini bilmediğimizden ! En çok da, içinde yaşadığımız bir kenti dünyaya açmaya çalışanların, bu şehri ÖNCE BİZLER İÇİN yaşanabilir hale getirmeyi düşünmesi gerektiğinden !

O zaman netiz !

5 bin yatırımcı, 4 bin 500 geliştirici, 5 bin 400 portföy yönetimi, hizmet sektöründen 3 bin 600 şirket, bin 800 mimarlık şirketi ve 500 yerel yönetimin yer alacağı 2018 Cannes adresinde bu sene Hatay adına kimsenin olmamasını eldeki bu sorgu noktasında biraz ele alsak mı ?

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz