BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

CANKURTARAN:YAYLADAĞI SINIR KAPISI AÇILSIN,HATAY 5.TEŞVİK BÖLGESİNE GEÇİRİLSİN!
  • Ana Sayfa » SİYASET
  • 24 Aralık 2017 - 19:14:50
CANKURTARAN:YAYLADAĞI SINIR KAPISI AÇILSIN,HATAY 5.TEŞVİK BÖLGESİNE GEÇİRİLSİN!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, temasları kapsamında bulunduğu Hatay’da CHP İl Başkanlığında gündemdeki gelişmelere dair bir basın açıklaması yaptı. Cankurtaran, son dönemlerde başta Menzilciler olmak üzere bazı tarikatların devlet içinde FETÖ’den boşalan yerlerde kadrolaşmaya çalıştıkları iddialarını hatırlatarak: “AKP, CHP’nin 2005 yılında FETÖ’nün faaliyetlerinin araştırılması önerisini reddetmişti, sonuçlarını 15 Temmuz’da gördük.  Gelin birlikte geniş yetkili bir […]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, temasları kapsamında bulunduğu Hatay’da CHP İl Başkanlığında gündemdeki gelişmelere dair bir basın açıklaması yaptı.

Cankurtaran, son dönemlerde başta Menzilciler olmak üzere bazı tarikatların devlet içinde FETÖ’den boşalan yerlerde kadrolaşmaya çalıştıkları iddialarını hatırlatarak:

“AKP, CHP’nin 2005 yılında FETÖ’nün faaliyetlerinin araştırılması önerisini reddetmişti, sonuçlarını 15 Temmuz’da gördük.  Gelin birlikte geniş yetkili bir komisyon kurup başta Menzilciler olmak üzere diğer tarikatların da kadrolaştığı iddialarını araştıralım. İddialar doğru değilse açıklarız. Yoksa gelecekte bir kez daha kandırıldık yalanının arkasına sığınmayın. ” Dedi.

“YAYLADAĞI SINIR KAPISI AÇILSIN, HATAY 5. TEŞVİK BÖLGESİNE GEÇİRİLSİN”

Hatay’ın sorunlarına da değinen Cankurtaran, Hatay’ın AKP’nin maceracı dış politikasından en çok çeken illerimizin başında geldiğini belirterek:

“Geçtiğimiz yıllarda Rusya ile yaşanan krizden dolayı narenciye üreticimiz zor zamanlar geçirmişti.

Suriye krizinin en ağır bedellerini Hatay ödedi. Bu ilimizdeki insanları kendi içinde bölmek isteyenler oldu ama Hatay dünyaya örnek hoş görüsüyle bu oyuna gelmedi.

Cilvegözü Sınır Kapısı’nın bir süredir kapalı olmasından dolayı özellikle ilimizdeki ticaret ve taşımacılık sektörü zor durumda. Tırlar yatıyor. Bu nedenle bir an önce alternatif olarak Yayladığı Sınır Kapısı açılmalı.

Hatay, Atatürk’ün bizlere vasiyeti ve gözdesi olan şehrimizdir. Buna karşın bu ilimize karşı yeterli ilgiyi göremiyoruz.

Hatay, komşu iller Gaziantep’in Osmaniye’nin aldığı teşviklerden faydalanamıyor. İşsizlik sorunu da bu ilimizi yakıyor. Bu nedenle şu an da 4. teşvik bölgesinde yer alan Hatay, Hatay halkının talebi doğrultusunda 5. yatırım teşvik bölgesine geçirilmelidir. 517 bin de imza toplanmıştır bu talep için..Bu da her yıl en az 1 milyar dolar yatırım, yaklaşık 12 bin kişiye iş imkanı demektir.

Hatay’da sürdürülen projeler bir an önce bitirilmelidir. Amanos tüneli ve Hassa Organize Sanayi Bölgesi projeleri bir an önce bitirilmelidir. Reyhanlı Barajının tamamen bitirilmesi önemli. Bu konuda biz de elimizden geleni yapmalıyız.

Ayrıca Hatay’a kurulması düşünülen Hatay Serbest Ekonomik Bölgesi’nde hızlandırıllması şehir ekonomisi açısından hayati öneme sahiptir. CHP olarak Atatürk’ün vasiyeti olan Hatay’ımızın sorunlarını takibine ve çözüm bulunmasına çaba göstermeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini bitirdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz