BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

CANAN KARATAY:Altınözü’nde Yetişen Zeytinler ve Zeytin Suları Ömrü Uzatıyor!
CANAN KARATAY:Altınözü’nde Yetişen Zeytinler ve Zeytin Suları Ömrü Uzatıyor!

Hatay’ın Altınözü ilçesinde, Zeytin ve Zeytinyağı Festivali düzenlendi. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında, Tokaçlı Zeytin Müzesi’nin açılışı Hatay Valisi Erdal Ata’nın katılımıyla gerçekleşti. Festivale katılan Prof. Dr. Canan Karatay, Tacettin Sürmeli Parkı’ndaki Atatürk anıtına zeytin dallarından yapılan çelenk sunuldu. Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Türkiye’deki her 10 zeytin ağacından 4 tanesinin Altınözü ilçesinden olduğunu söyledi. Uygur, bugün Türkiye’deki […]

Hatay’ın Altınözü ilçesinde, Zeytin ve Zeytinyağı Festivali düzenlendi.

Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında, Tokaçlı Zeytin Müzesi’nin açılışı Hatay Valisi Erdal Ata’nın katılımıyla gerçekleşti.

Festivale katılan Prof. Dr. Canan Karatay, Tacettin Sürmeli Parkı’ndaki Atatürk anıtına zeytin dallarından yapılan çelenk sunuldu.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Türkiye’deki her 10 zeytin ağacından 4 tanesinin Altınözü ilçesinden olduğunu söyledi.

Uygur, bugün Türkiye’deki her 10 zeytin ağacından 4 tanesinin Altınözü ilçesinde olduğunu belirterek:

“Altınözü Hatay’daki zeytin varlığının yaklaşık yüzde 35’ine sahip. Biz özellikle Altınözü zeytinini ve zeytinyağını ülke içerisinde bilinirliğini sağlamak için festival düzenlemeye karar verdik. Ve Altınözü’müzün marka yüzüne de bir marka yüz gerekiyordu bizde Türkiye’de zeytin dostu denildiğinde akla gelen Canan Karatay hocamızı da zeytinin marka yüzü seçtik” dedi.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ise, zeytinin altın olduğunu, Altınözü’nün de altının özü olduğunu ifade etti.

Altınözü’nde yetişen zeytinler ve zeytin sularının hayatı ve ömrü uzattığını söyleyen Prof. Dr. Karatay:

“Zeytin altındır, buranın adı Altınözü, altının özü. Zeytinyağı’da zeytin suyudur. Hatta altınla alakası yok. Altından daha önemlidir zeytin. Çünkü altın için insanlar birbirini boğazlıyor. Ama Altınözü’nde yetişen zeytinler ve zeytin suları hayatı ve ömrü uzatıyor. Onun için ben bir sağlıkçı olarak bir kalp profesörü olarak iç hastalıkları profesörü olarak bu altın suyunun mutlaka kullanılması lazım, içilmesi lazım diyorum.

Hangi hastalıkları önlediğini Hipokrat söylüyor, Milattan Önce beşinci yüzyılda.Onun için Altınözü’nde yetişen çok önemli tipteki zeytinlerin çok önemli olduğunu biliyorum. Bu da senelerce örtbas edildi. Kimseye söylenmedi.

Bu suç İki üç zeytin yiyin diyetisyenlerindir. Hiç kusura bakmasınlar. Vekilim kahvaltı yapmadan gelmiş, halbu ki sabah bir fincan zeytinyağı içseydi bu kadar yorulmazdı” şeklinde konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz