BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

Bütçenin Yüzde 35’i Kadar Bir Tasarruf Sağladık!
  • Ana Sayfa » ARSUZ
  • 14 Ekim 2019 - 23:07:31
Bütçenin Yüzde 35’i Kadar Bir Tasarruf Sağladık!

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, belediyenin yoğun yaz sezonu çalışmaları ile genel hizmetlerini değerlendirdi. Belediye Başkanı Asaf Güven, yaptığı açıklamada; “Tatilciler ve festivallerle yoğun geçen belediye hizmetlerinde, Fen İşleri müdürlüğünün özellikle Karaağaç ve Nardüzü bölgesinde yaptığı beton asfalt ve yama çalışmalarının önemli yer tuttuğunu belirterek, köprüler, menfezler, okullarda onarım ve bakım, park ve bahçe düzenlemeleri, […]

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, belediyenin yoğun yaz sezonu çalışmaları ile genel hizmetlerini değerlendirdi.

Belediye Başkanı Asaf Güven, yaptığı açıklamada;

Tatilciler ve festivallerle yoğun geçen belediye hizmetlerinde, Fen İşleri müdürlüğünün özellikle Karaağaç ve Nardüzü bölgesinde yaptığı beton asfalt ve yama çalışmalarının önemli yer tuttuğunu belirterek, köprüler, menfezler, okullarda onarım ve bakım, park ve bahçe düzenlemeleri, otluk alanların temizliği, çöp konteynerlerinin yenilenmesi, dere ıslahları gibi onlarca hizmeti kısıtlı imkanlarla yaptıklarını söyledi.”

Göreve başladığı ilk gün ifade ettiği ‘Maksimum tasarruf daha fazla hizmet” sloganıyla yola çıkarken, akaryakıt başta olmak üzere, kiralama, satın alma veya hizmet alımından elde edilen tasarrufu hizmete dönüştürdüklerini belirten Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, geçen yılın 6 ayına göre bütçenin yüzde 35’i kadar bir tasarruf sağladıklarına dikkat çekti.

Başkan Güven,açıklamasına devamla şunları kaydetti:

Arsuz’un en yoğun dönemi olan Mayıs ve Ekim ayları arasına denk gelmesi sebebiyle birçok zorluklarla karşılaştık. Arsuz’umuz geniş bir coğrafyaya sahip ve nüfus dağılımı da dağınık olduğu için hizmet zorlaşıyor, bildiğiniz üzere yeni ilçe olmamız sebebiyle de birçok eksiği barındırıyor. Bu bağlamda Arsuz’un en yoğun döneminde kısıtlı imkânlarla en iyi hizmeti vermeye çalıştık.
Kısıtlı imkânlarla Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle 14 mahallemizin asfalt bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdik ve bu süre zarfında yine Fen işleri Müdürlüğümüzce 16 adet Menfez ile 6 köprü yaptık. Bu demek olmuyor ki, imkanlarımız dahilinde Arsuz’a verebileceğimiz en hizmeti vermeye gayret ettik. Öğrencilerimizin daha kaliteli bir ortamda eğitim görebilmeleri adına ilçemiz genelindeki 14 okulumuzun tadilatını yaptık. Eskiyen çöp konteynerlerimizin yerlerine talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda yaklaşık 600 adet çöp konteyneri yerleştirdik. Geniş coğrafyaya sahip Arsuz’umuzda birçok deremiz var ve Karaağaç ile Nardüzü Mahallelerimiz başta olmak üzere bu derelerimizin 4’ünde Devlet Su İşleri ile işbirliği içerisinde önce ıslah akabinde ilaçlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik ve çalışmalarımız devam etmekte.

Altyapıdan kaynaklı olarak biz geldiğimizde hasta olarak kucağımızda bulduğumuz Karaağaç ve Nardüzü mahallelerimizde altyapı çalışmalarının bittiği 14 adet sokağımızda beton asfaltlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Fakat bu konuda en önemli husus; yaptığımız 4.2 Milyonluk bedelindeki asfalt ve bir önceki dönemden kalan 3.5 Milyon bedelindeki asfalt çalışmalarının yüzde 80’ini ödeyerek gerçekleştirdik.

Söz konusu asfalt çalışmalarını İller Bankasının finansal desteğiyle gerçekleştirerek borç ödeme planını ise, 4 yıl içerisinde kademeli olarak ödeme gerçekleştirerek bu borcun bizden sonraki döneme kalmayacak şekilde planladık. Çünkü biz göre bitmiş bir projenin borcu kalmamalıdır.

Akaryakıt, kiralama giderleri, satın almalar, hizmet alımları gibi çeşitli harcamalarda yaptığımız tasarruflarla, geçen seneye oranla 6 ay içerisinde yüzde 35’lik bir tasarruf ettik.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz