BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

HATAY BİZİM GAZETE 14 YAŞINDA!

BU SEVGİ HİÇ BİTMEYECEK!
  • Ana Sayfa » GÜNDEM
  • 28 Ekim 2017 - 01:23:03
BU SEVGİ HİÇ BİTMEYECEK!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıl dönümünde yaptığı yazılı açıklamada; Cumhuriyet’in milletin yeniden dirilişinin simgesi, çağdaş bir devlet kurarak tarih sahnesindeki seçkin ve saygın yerini yeniden alışının ifadesi olduğunu belirtti. SAVAŞ:“MİLLİ EGEMENLİĞE DAYALI BİR DEVLETİ KURAN KAHRAMAN BİR MECLİSE SAHİP TEK ÜLKE OLMANIN ONURUNU HER ZAMAN YAŞIYORUZ” Cumhuriyetin yeni ufuklar açtığını, başlangıcından […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıl dönümünde yaptığı yazılı açıklamada; Cumhuriyet’in milletin yeniden dirilişinin simgesi, çağdaş bir devlet kurarak tarih sahnesindeki seçkin ve saygın yerini yeniden alışının ifadesi olduğunu belirtti.

SAVAŞ:“MİLLİ EGEMENLİĞE DAYALI BİR DEVLETİ KURAN KAHRAMAN BİR MECLİSE SAHİP TEK ÜLKE OLMANIN ONURUNU HER ZAMAN YAŞIYORUZ”

Cumhuriyetin yeni ufuklar açtığını, başlangıcından sonuna kadar her safhası eşsiz mücadelelerle dolu Kurtuluş Savaşı’nın milletin üstün fedakârlıkları sonucu kazanılmış görkemli bir zafer olduğunu kaydeden Başkan Savaş şunları söyledi:

0003-6

“Milletimiz, ülkemizin işgali karşısında ortak bir ruhla tek vücut olmuş, Meclisimizin açılmasıyla birlikte kurtuluşumuza ve ardından Cumhuriyetimize uzanan şanlı bir yürüyüş başlatmıştır.

İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kurtuluş destanlarını yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur. Dünya tarihinde Milli Mücadelesini yürüterek milli egemenliğe dayalı bir devleti kuran kahraman bir meclise sahip tek ülke olmanın onurunu her zaman yaşıyoruz.

Ülkemizin mutluluğu ve refahı için, milletimizin her ferdinin eşit imkan ve fırsatlardan yararlanması için, anlayış birliği içinde gayret gösterilmesinin önemini vurgulamak istiyorum.

Neticede Türkiye’nin; hukukun üstünlüğüne dayalı, hak ve özgürlüklerle ilgili sıkıntıların ortadan kalktığı, bireyin odakta olduğu birinci sınıf bir demokrasi olmasını istiyoruz. Gelecek nesillere mutlu, huzurlu, müreffeh bir ülke bırakmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Savaş, mesajının sonunda:

“Cumhuriyetimizi var eden değerlere daima sahip çıkarak büyük bir milletin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürümeli ve Türkiye’yi evrensel değerlerin yol göstericiliğinde hep beraber yarınlara taşımalıyız. Esasen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği istikamet de budur.

Bu duygu ve düşüncelerle, yurt içindeki ve dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Tüm vatandaşlarımıza bu büyük bayram gününde sevgi saygı ve selamlarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.

HATAY’DA  94.YIL HEYECANI VE KUTLAMASI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yıldönümünü bugünden başlamak üzere ilimizde de görkemli törenlerle kutlanıyor.

Hatay’daki kutlamalar, bugün saat 13.00’te Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başlayacak. Bunu, saat 13.30’daki şehitlik ziyareti izleyecek.

Yarın da, 09.30’da Valilikte tebrik kabulü, ardından saat 10.00’da Atatürk Caddesi’ndeki geçit töreni var.

Yarın akşam Hatay Valiliğince Ottoman otelde “Cumhuriyet Resepsiyonu” verilecek.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz