YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

Bu Ödül de Hatay’a Çok Yakıştı!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 14 Aralık 2019 - 23:55:13
Bu Ödül de Hatay’a Çok Yakıştı!

Uluslararası Altın Kentler Derneği Kent Araştırmaları Merkezi tarafından kent hayatında yaşama değer katanlara ödül verildiği gecede, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Hatay’a kazandırdığı “Narlıca MBR Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi”  projesi ödüle layık görüldü. Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen yarışma bu yıl 14 Aralık Cumartesi günü Greenpark Pendik Otel’de  ülkemizin gelişmesine öncülük eden ve üstün başarı […]

Uluslararası Altın Kentler Derneği Kent Araştırmaları Merkezi tarafından kent hayatında yaşama değer katanlara ödül verildiği gecede, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Hatay’a kazandırdığı “Narlıca MBR Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi”  projesi ödüle layık görüldü.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen yarışma bu yıl 14 Aralık Cumartesi günü Greenpark Pendik Otel’de  ülkemizin gelişmesine öncülük eden ve üstün başarı sağlayan çeşitli sektörlerden pek çok kurumun katılımıyla gerçekleştirildi.

BAŞKAN SAVAŞ: HATAY’IN ÜÇ TANE ALTIN BİLEZİĞİ VAR

Narlıca MBR Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi projesi ile ödüle layık görülmesinden dolayı memnuniyet duygularını ifade eden Başkan Savaş:

Hatay çok güzel bir şehir. 8 yıldır savaşın gölgesinde yaşayan ama yılmadan birlik ve bütünlüğünü koruyan bir şehir. Herkesin görmesi gereken bir şehir. Hatay’ın son iki yılda almış olduğu üç tane altın bileziği var, biri 2021 yılında ev sahipliği yapacağımız Botanik Expo’su, ikincisi UNESCO tarafından gastronomi şehri ilan edilmemiz, üçüncüsü ise Hatay UNESCO’nun öğrenen şehirler ağına katılması. Dünyada UNESCO’dan bu iki ödülü alan tek şehir Hatay” açıklamasında bulundu.

SAVAŞ:“ÖDÜL İÇİN TÜM HATAY HALKI ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Konuşmasının devamında Asi Nehri ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş:

Lübnan’dan doğan Suriye’den geçen ve bizim kentimize dördüncü derece kirlilikle dökülen bir Asi Nehri’miz vardı. Bunun için biz en üst düzeyde membranlı bir arıtma tesisi yaptık. Yaptığımız  arıtma tesisi kirli suları %99.99 seviyesinde arıtıyor. Bu sistemle yaptığımız arıtma tesisi Dünya’da beşinci Avrupa’da ikinci, Türkiye’de ise en büyük birinci tesis. Birçok beldemizin arıtmasını yapıyor. Asi Nehri’ne de yazın temiz su bırakıyor. Önceden tüm beldelerin kanalizasyon suları Asi Nehri’ne dökülüyordu. İki yıldır bu membranlı arıtma tesisi sayesinde hem Asi Nehri’ni kanalizasyon sularından arındırdık, hem de nehre pırıl pırıl su bıraktık. İçerisinde balık tutulan şehre yakışan bir nehir oldu. Bu ödül de Hatay’a çok yakıştı. Ödül için tüm Hatay halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Savaş, önümüzdeki yaz Lübnan ile Hatay arasında Hatay ile Kıbrıs arasında HADO (Hatay Deniz Otobüsü) Projesi ile deniz otobüsü seferlerinin de başlayacağını müjdeledi. 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz