YETER ARTIK!!!

YETER ARTIK!!!

KANDİLLERİN TOPLUM HAYATINDA…

KANDİLLERİN TOPLUM HAYATINDA…

PARLAR:ÇOCUKLAR TARİKATLARA, CEMAATLERE TESLİM EDİLMİŞ!

PARLAR:ÇOCUKLAR TARİKATLARA, CEMAATLERE TESLİM EDİLMİŞ!

CHP’Lİ BAŞKAN KUTLU:HALKIMIZIN DAİMA YANINDA OLACAĞIZ!

CHP’Lİ BAŞKAN KUTLU:HALKIMIZIN DAİMA YANINDA OLACAĞIZ!

NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

BU KOKUYA KİM DAYANIR?MAHALLE HALKI İSYANDA!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 2 Ekim 2018 - 23:07:57
BU KOKUYA KİM DAYANIR?MAHALLE HALKI İSYANDA!

Defne İlçesine bağlı Akdeniz, Sümerler, Turunçlu ve Aşağı Okçular mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, Asi Nehri ve Arıtma Tesisinden gelen dayanılmaz koku nedeniyle bugün bir eylem yaptılar. Yayılan kötü ve dayanılmaz kokuya isyan eden vatandaşlar; “Bu işe kesin bir çözüm istiyoruz. Bu arıtma tesisi kapatılmalı.Turunçlu, Akdeniz Mahallesi, Sümerler’in, Kışlasaray’ın bir bölümünde yaşayanlar, eğer yarın bu kokulardan kurtulur […]

Defne İlçesine bağlı Akdeniz, Sümerler, Turunçlu ve Aşağı Okçular mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, Asi Nehri ve Arıtma Tesisinden gelen dayanılmaz koku nedeniyle bugün bir eylem yaptılar.

Yayılan kötü ve dayanılmaz kokuya isyan eden vatandaşlar;

“Bu işe kesin bir çözüm istiyoruz. Bu arıtma tesisi kapatılmalı.Turunçlu, Akdeniz Mahallesi, Sümerler’in, Kışlasaray’ın bir bölümünde yaşayanlar, eğer yarın bu kokulardan kurtulur isek, sanırım oksijeni bitmiş balıklar gibi ölürüz. Yazık bu halka! Böyle bir koku ile yaşanılır mı?

Yazık, bu ne duyarsızlık! Kapı pencere açamıyoruz. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Bu halkı bok kokularına mahkum eden her kim ise yazıklar olsun. Bu kokuları hak edecek ne yaptık? Bu halk size ne yaptı?

Yönetenler doğru durun. Çocuk parkı yaptık deyip, o güzelim çocukları bok kokuları ile baş başa bıraktınız.
Helal olsun (!) sizlere, helal olsun!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı buraya istiyoruz” şeklinde tepkilerini dile getirirken, bu işin sonuna kadar takipçileri olacaklarını ifade ettiler.

Defne muhtarlar derneği başkanı Muhsin DemirelHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Defne halkını temsilen 10 kişilik bir heyetle yarın bir toplantı düzenleyeceğini duyurdu.

Eylem şimdilik için sona erdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz