BAŞKAN ERYILMAZ: TÜRKİYE’NİN EN ŞEFFAF BELEDİYELERİNDEN BİRİ OLDUĞUMUZA İNANIYORUM!

BAŞKAN ERYILMAZ: TÜRKİYE’NİN EN ŞEFFAF BELEDİYELERİNDEN BİRİ OLDUĞUMUZA İNANIYORUM!

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİ 6.SIRADA TAMAMLADI!

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİ 6.SIRADA TAMAMLADI!

İYİ PARTİLİ YILDIRIM:GENÇLERE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR!

İYİ PARTİLİ YILDIRIM:GENÇLERE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR!

CHP’Lİ KADINLAR:İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!

CHP’Lİ KADINLAR:İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR ZORDA OLSA…

ATAKAŞ HATAYSPOR ZORDA OLSA…

BU DEV PROJE ARSUZ İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE!
  • Ana Sayfa » ARSUZ
  • 9 Ekim 2018 - 01:34:29
BU DEV PROJE ARSUZ İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Arsuz ilçesi için büyük öneme sahip olan ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ndan(JICA) finanse edilen ‘Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi(Karaağaç ve Nardüzü Mah.) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatı’nın temelini attı. Arsuz ilçesine bağlı Nardüzü ve Karaağaç mahallelerinin altyapı çilesine son verecek, modern, temiz ve daha yaşanabilir bir Arsuz’a […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Arsuz ilçesi için büyük öneme sahip olan ve Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’ndan(JICA) finanse edilen ‘Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi(Karaağaç ve Nardüzü Mah.) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatı’nın temelini attı.

Arsuz ilçesine bağlı Nardüzü ve Karaağaç mahallelerinin altyapı çilesine son verecek, modern, temiz ve daha yaşanabilir bir Arsuz’a katkı sağlayacak dev projenin temel atma törenine;

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Serkan Topal, Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, CHP Belen ilçe Başkanı Fevzi Yüksel, CHP Büyükşehir meclis üyeleri, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Çok meşakkatli bir yol içerisinde Hatay’ın dört bir tarafına hiçbir rengi ayırt etmeden, birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmenin onurunu yaşadıklarını vurgulayan HBB Başkanı Lütfü Savaş:

“İnsanımızı insan gibi sevip onlara ibadet gibi hizmet etme derdindeyiz. Hatay’ın geleceği ve sağlığı için yaptığımız hizmetlerde çok huzurlu taraftayız” dedi.

“En Fazla Altyapı Yapan Belediyeyiz”

Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye’de en fazla altyapı yatırımı yapan belediye olduklarına dikkat çeken Başkan Savaş, en çok köprüyü Arsuz’a yaptıklarını birçok yolu beton asfalta kavuşturduklarını ifade ederek:

“Bu hizmetleri yaparken de ilçe belediyemizle sürekli istişare halindeyiz. Bizler memleketimize hizmet etmek için bu makamlardayız. Bu makamlarda kavga etmemek üzere çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gece-Gündüz Mücadele Ediyoruz

Hatay’ın gerçeklerinin Türkiye gerçeklerinden çok farklı olduğunu dile getiren Başkan Savaş, Türkiye’nin kırsal kesim oranının yüzde 24.5, Hatay’ın kırsal kesim oranının yüzde 50.5 olduğunu vurgulayarak:

Kırsal kesim demek kanalizasyon hattı, yol, içme suyu, arıtma tesisi, sula suyu ihtiyacı demek. Bütün bunları karşılamak için gece-gündüz mücadele ediyoruz. Şu anda Hatay’ın her noktasında inşaat var, ben bundan korkmuyorum. Çünkü, biz tarih, kültür ve medeniyet şehriyiz. Yalnız bunlar altyapı ile birlikte olan işler. Örnek verecek olursak Arsuz çok güzel bir turizm bölgesi, ama hiçbir yerinde altyapı yok. Yollarını yeni düzelttik ve şimdi altyapısını yapıyoruz. Belen, yayla turizmi meşhur oranın da kanalizasyonunu ve içme suyunu biz yaptık” dedi.

Bugüne kadar verilen destekten, hayır dualarından mutlu olduğunu ifade eden Başkan Savaş, hizmetlerinin ve birlikteliğin daim olmasını dileyerek emeği geçen ve katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Hizmetlerimiz, Toplumsal Olarak Yapılıyor

Hayata geçirilen projenin sıradan bir proje olmadığını, Arsuz için hayati bir önem taşıdığını ve özlemle beklenen devrim niteliğinde bir proje olduğuna vurgu yapan Arsuz Belediye Başkanı Nazım CulhaArsuz’da altyapını olmadığını hayata geçen projeyle Arsuz’un altyapıya kavuştuğunu belirtti.

Hizmetleri bireysel olarak değil, toplumsal olarak yapma gayreti içinde olduklarının altını çizen Başkan Culha, Başkan Savaş’ın da bu anlayışla 15 ilçede hiçbir ayrım yapmadan kentimizin acil ihtiyaçlarını imkanlar doğrultusunda projelendirip hayata geçirildiğini söyledi.

Altyapıdan Sonra Üstyapıya Geçilecek

Temeli atılan altyapı projesi için Başkan Savaş, Genel Müdür Çaparali, HATSU teknik ekibi ve Arsuz Belediyesi’nin gece gündüz ter döktüğünü, mücadele ettiğini ifade eden Başkan Culha, dört koldan çalışmaların sürdüğünü ve altyapının tamamlanmasıyla birlikte üstyapı çalışmalarına geçeceklerini ifade etti.

Sağlıklı gelecek ve temiz çevre için yapılan bu çalışmadan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Culha, bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen Başkan Savaş, Genel Müdür Çaparali ve HATSU teknik ekibine teşekkür etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz