ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

BOZKURT:KARDEŞÇE YAŞAMA BİLİNCİNİ GELİŞTİRMELİYİZ!
  • Ana Sayfa » HATAY
  • 24 Temmuz 2022 - 20:29:57
BOZKURT:KARDEŞÇE YAŞAMA BİLİNCİNİ GELİŞTİRMELİYİZ!

Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu üyeleri, Genel Yönetim Kurulu toplantısını yapmak için dün Hatay’a geldi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve ADD Antakya Şubesi Genel Merkez Delegesi olan eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın davetlisi olarak Antakya’ya gelen ADD yöneticileri, Temmuz ayı toplantılarını 23 Temmuz Hatay’ın ana vatana katılışı sebebiyle Hatay’da gerçekleştirdi. Hatay’ın ana vatana […]

Atatürkçü Düşünce Derneği yönetim kurulu üyeleri, Genel Yönetim Kurulu toplantısını yapmak için dün Hatay’a geldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve ADD Antakya Şubesi Genel Merkez Delegesi olan eşi Prof. Dr. Nazan Savaş’ın davetlisi olarak Antakya’ya gelen ADD yöneticileri, Temmuz ayı toplantılarını 23 Temmuz Hatay’ın ana vatana katılışı sebebiyle Hatay’da gerçekleştirdi.

Hatay’ın ana vatana katılış etkinliklerinde de yer alan ADD Genel Başkanı Dr. Mustafa Hüsnü Bozkurt 16 yönetici, 3 gün boyunca ve Hataylıların coşkusuna ortak oldu.

Tekirdağ, İzmir, İstanbul gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinden Hatay’a gelen ADD yöneticileri, HBB tarafından düzenlenen 23 Temmuz Kokteyli’ne, Gastronomi Evi’ndeki piyano ve keman resitaline ve aynı zamanda resmi törenlere katıldı.

Hatay’ın ana vatana katılışını dünya tarihinde eşi benzeri olmayan bir mücadele sonucunda elde edilmiş kazanım olarak niteleyen Bozkurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatay’ın ana vatana katılması için 1923 yılından itibaren Fransa’ya karşı büyük mücadele verdiğini belirtti.

BOZKURT: HATAY’DA ÇOK GÜZEL ÜÇ GÜN GEÇİRDİK

23 Temmuz’da Hatay’da olmayı çok arzuladıklarını ifade eden Bozkurt:

Belediye Başkanımız Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş, ADD Antakya Şube Başkanımız Kezban Kuran ve Hataylılarla bir arada olmaktan onur duyduk. Üç gün boyunca çok güzel zaman geçirdik, çok güzel anlar yaşadık. Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Ortak Varoluş Mozaiği için düzenlenen törene katıldık. Genel kurul toplantımızı Antakya EXPO alanında yaptık” diyerek Hatay’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

BOZKURT:”KARDEŞÇE YAŞAMA BİLİNCİNİ  GELİŞTİRMELİYİZ” 

Hatay’da yaşayan farklı medeniyetlerin binlerce yıldır kültür ürettiğini söyleyen Bozkurt:

Bizim bu kültürü devam ettirmemiz lazım. Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Çerkez diye bölünmek yerine ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir’ diyen Atatürk’ün dünyanın en evrensel millet tanımının peşinde, bu ülkede hepimize yer olduğunu bilmeli ve kardeşçe yaşama bilincini geliştirmeliyiz” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz