CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

CHP’Lİ GÜZELMANSUR’DAN İKTİDARA HATAY’A HİZMET ÇAĞRISI!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

İSKENDERUNSPOR 2.LİG’E MERHABA DEDİ!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

BAŞKAN ERYILMAZ:SAMANDAĞ’IN YOL SORUNU KALMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

CHP’Lİ PARLAR:TERÖR HİÇBİR ZAMAN AMACINA ULAŞAMAYACAK!

HERKESİ BU SÜREÇTE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

HERKESİ BU SÜREÇTE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

Bizleri Yok Sayan Bir Anlayış ve Organizasyonun İçinde Yer Almamız Mümkün Değildir!
  • Ana Sayfa » DÖRTYOL
  • 25 Eylül 2018 - 01:16:16
Bizleri Yok Sayan Bir Anlayış ve Organizasyonun İçinde Yer Almamız Mümkün Değildir!

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Hatay’ın künefe, ayakkabı ile Saint Pierre Kilisesi’nden ibaret olmadığını kaydederek, 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Hatay Günlerine katılmama kararı aldıklarını belirtti. Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un son dakika sürpriz kararı ile ilgili açıklamaları şöyle: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin altın sayfalarından biri olan, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin mihenk taşı, […]

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Hatay’ın künefe, ayakkabı ile Saint Pierre Kilisesi’nden ibaret olmadığını kaydederek, 26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Hatay Günlerine katılmama kararı aldıklarını belirtti.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un son dakika sürpriz kararı ile ilgili açıklamaları şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin altın sayfalarından biri olan, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin mihenk taşı, Milli Mücadelenin başlangıcı 19 Aralık 1918 tarihi Genel Kurmay Başkanlığımızın arşivleriyle ve belgeleriyle tescillenmiş, birçok tarih araştırmacısının basılı eserlerinde yerini almış, ders kitaplarında okutulmaya başlamışken, Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından organize edilen İstanbul’daki Hatay Günleri’nde görmezden gelinmesi tarafımızdan kabul edilemez.

Bizleri yok sayan bir anlayış ve organizasyonun içinde yer almamız mümkün değildir. Bu nedenle, İstanbul’da Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği (HATİAB) tarafından organize edilen Hatay Günlerine Dörtyol Belediyesi olarak katılmıyoruz.”Dedi.

Hatay’ın tüm renkleriyle bir bütün olarak ele alınması gerektiğinin altını çizen Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un açıklamaları şöyle:

“Hatay; ayakkabı, künefe ve Saint Pierre Kilisesi’nden ibaret değildir. Tüm ana temalarını ayakkabı imalatı, künefenin uzunluğu ve Saint Pierre Kilisesi’ne bağlayan bir anlayışın Hatay’ı tanıttığını iddia etmesi anlaşılır değildir.

İlk temaslarımızda, 150 m2’lik büyüklükte bir stant açacağımızı ifade etmiştik. Ama görüyoruz ki, bu anlayış Hatay’ı değil, sadece Antakya’yı tanıtma amacı güden bir anlayış sergilemekte. Bizler, şirin ve kadim Antakya’mızın her türlü motifinden büyük bir zevk ve mutluluk duymaktayız, ama aynı şekilde Yayladağı’mızın lokumundan, Hassa’mızın narından, Kırıkhan’ımızım kavunundan da aynı lezzeti Habib-i Neccar’dan aldığımız kadar Beyazıdı Bestami Hazretlerinden, Hızır Aleyhiselam’dan ve Karabıyık Dede’den de aynı feyzi alıyoruz.

Bunlar bir bütün olarak anıldığı zaman Hatay’dır. Değilse, bir parça ile bir bütünü izah etmek ancak kör bir bakış açısı yaratmaktır.”Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz