BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

BAŞKAN HACIOĞLU:HATSU ÇALIŞMALARI HIZLANDIRSIN!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

KAYA:BEKLENTİMİZ SINAVIN İPTALİ!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

GELENEKSEL FUTBOL TURNUVASI SAMANDAĞLILARA FUTBOL ZİYAFETİ YAŞATIYOR!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

BAŞKAN SAVAŞ:KİMSENİN KÜSME LÜKSÜ YOK!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

ÇÖP KOKUSUNDAN RAHATSIZ OLUYORUZ!

Biz Göreve Hazırız!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 25 Nisan 2019 - 18:17:15
Biz Göreve Hazırız!

Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Volkan Ekmekçi, kulüp adına yaptığı açıklamada; gerçekleştirdikleri toplantıda EXPO 2021 konusunu gündeme aldıklarını ve çok çeşitli meslek gruplarından konularında etkin ve yetkin üyeleri ile konuyu her açıdan ele alarak değerlendiklerini, sonuç olarak, EXPO 2021’in sadece Hatay için değil Türkiye için de çok önemli  bir organizasyon olduğunu, dolayısıyla kulüp olarak EXPO 2021’e her […]

Antakya Defne Rotary Kulübü Başkanı Volkan Ekmekçi, kulüp adına yaptığı açıklamada; gerçekleştirdikleri toplantıda EXPO 2021 konusunu gündeme aldıklarını ve çok çeşitli meslek gruplarından konularında etkin ve yetkin üyeleri ile konuyu her açıdan ele alarak değerlendiklerini, sonuç olarak, EXPO 2021’in sadece Hatay için değil Türkiye için de çok önemli  bir organizasyon olduğunu, dolayısıyla kulüp olarak EXPO 2021’e her anlamda tam destek vermek istediklerini söyledi.

EXPO 2021’in Hatay’da gerçekleştirilmesinin kente sağlayacağı katkılar hakkında da önemli noktalara değinen Ekmekçi:

rot_volkan-298x168‘’Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş ve ekibinin gayret ve çalışmaları ile şehrimize kazandırılan EXPO 2021 ile tarih, kültür ve sanatın harmanlandığı, binlerce yıldır çok çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış şehrimiz Hatay’ın bilinirliliğinin ve tanınırlığının artacak olması bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.

Expo 2021 ile birlikte Hatay turizminin ciddi bir ivme yakalayacağını, bunun beraberinde önemli bir ekonomik gelişme yaratacağını, özellikle hazırlık sürecinde gerçekleştirilecek proje ve çalışmaların şehrimize değer katacağını, paralel olarak ta tüm bunların istihdam yaratacağını düşünüyoruz.”Dedi.

Böyle bir projenin Hatay’a ve Türkiye’ye kazandırılmasından dolayı  memnun olduklarını söyleyen Ekmekçi:  

“Antakya Defne Rotary Kulübü olarak bu projenin tam destekçisiyiz. Uluslararası düzeyde bir STK olmamızın avantajıyla hareket ederek; Türkiye’nin ve Hatay’ın tanıtımına katkı sağlayacak olan EXPO 2021’in olabildiğince fazla sayıda kişinin ziyaret etmesi için bizler de katkıda bulunacağız. Bizler bu konuda her türlü işbirliğine hazırız.

Uluslarası Rotary 2430. Bölge Federasyonumuz ile de bu konuda bir komite kurulması ve projenin ulusal bir proje olarak ele alınarak tüm Uluslararası Rotary Bölgelerinde çalışma ve tanıtımlar yapılması hakkında görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Rotary kulüpleri dünyanın her yerinde, kendinden önce topluma hizmeti esas alan projeler üretirler. Bu dönem tüm dünyada  ‘İlham Kaynağı Olalım’ teması  ile projeler yaptık, yapıyoruz. Gelecek yıl ise ‘Rotary Dünyayı Birleştirir’ teması ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu bağlamda şehrimizde düzenlenecek olan EXPO 2021 organizasyonunun hem Rotary amaç ve hedeflerimiz ile hem de gerek bu dönem gerek gelecek dönem temalarımız ile de tam bir uyum içinde olması da destek olma isteğimizi ayrıca teşvik ediyor.

Konu hakkında yaptığımız toplantıda kulüp olarak yapabileceklerimizi de ayrıntıları ile tartıştık. Bu somut öneri ve fikirlerimizi çok kısa bir süre içerisinde detaylı bir dosya ile Hatay Büyükşehir Belediyesi ile paylaşmak adına da bir çalışma başlattık. Süre daralıyor, her sivil toplum kuruluşunun bu büyük projeye katkı sağlayabileceğini ve etkin paydaş olarak elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyoruz. Biz göreve hazırız. “Dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz