ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

ATAKAŞ HATAYSPOR FATURAYI İKİNCİ YARIDA KESTİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

HAMOK HBB’DEN NET TAVIR İSTEDİ!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

CHP HATAY’DAN PANELE DAVET!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

DAVETLİSİNİZ!SAMANDAĞ KİTAP GÜNLERİ BAŞLIYOR!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

ATAKAŞ HATAYSPOR’DAN ŞIK BİR GALİBİYET!

BİN AYDAN HAYIRLI GECE!
  • Ana Sayfa » GENEL
  • 8 Haziran 2018 - 19:02:00
BİN AYDAN HAYIRLI GECE!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nın 27’inci gecesi olan Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Savaş, yayımladığı mesajında, Kadir Gecesi’ni değerli kılan en önemli unsurun Kuran-ı Kerim’in bu gecede indirilmiş olması olduğunu belirterek: “Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı […]

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nın 27’inci gecesi olan Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Savaş, yayımladığı mesajında, Kadir Gecesi’ni değerli kılan en önemli unsurun Kuran-ı Kerim’in bu gecede indirilmiş olması olduğunu belirterek:

esti-298x168“Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Ramazan ayının son günlerine yaklaştığımız bu mübarek günün huzur, sevgi, barış, hoşgörü ve refah iklimine hakim olmasını diler ve bu manevi iklimin, çatışma, kin, nefret gibi duyguları geride bırakmamıza, bütün iç çatışma alanlarını kapatıp, birbirimize tahammül, yardımlaşma, dayanışma ve zorlukları el birliği ile aşma iradesine sahip olunmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

KİN VE NEFRETİN YERİNE, BARIŞ SEVGİ VE HOŞGÖRÜYÜ, DOSTLUK VE KARDEŞLİĞİ HAKİM KILMALIYIZ

Başkan Savaş, mesajının devamında:

“Bu duyguların bu toprakların ve bu coğrafyanın her noktasında yerleşmesine, bütün çocuklarımızın özgür ve gelecekten umutlu olduğu, hiçbir annenin yüreğinin sızlamadığı bir Türkiye’ye vesile olması dilerim. Dünyanın ve insanlığın huzursuz olduğu, haksızlığın ve adaletsizliğin had safhaya ulaştığı, İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının sel olup aktığı günümüzde, kin ve nefretin yerine, barış, sevgi ve hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’nin yaşanan bu zulümlerin sona ermesine vesile olmasını niyaz ediyor, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diliyorum.

Başta hemşerilerim olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam Alemi’nin, Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor ve saygılarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz