YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA:HİÇ KİMSE YASALARIN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR!
  • Ana Sayfa » SAMANDAĞ
  • 29 Mayıs 2018 - 22:09:43
BELEDİYEDEN AÇIKLAMA:HİÇ KİMSE YASALARIN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR!

Samandağ Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünden yapılan açıklamada; bir firmanın yönetim kurulu üyesi Ayhan Kara tarafından yapılan 9 yapının mühürlenmesinin ardından, Kara’nın sosyal medya paylaşımlarının gerçekleri yansıtmadığı kaydedildi. Samandağ Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünden yapılan açıklamaya devamla: ” Has Firması yönetim kurulu Üyesi Ayhan Kara’nın sosyal medya hesapları üzerinden yazdığı gerçekleri yansıtmayan, tehdit, hedef gösterme ve hakaret içeren bir […]

Samandağ Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünden yapılan açıklamada; bir firmanın yönetim kurulu üyesi Ayhan Kara tarafından yapılan 9 yapının mühürlenmesinin ardından, Kara’nın sosyal medya paylaşımlarının gerçekleri yansıtmadığı kaydedildi.

Samandağ Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünden yapılan açıklamaya devamla:

” Has Firması yönetim kurulu Üyesi Ayhan Kara’nın sosyal medya hesapları üzerinden yazdığı gerçekleri yansıtmayan, tehdit, hedef gösterme ve hakaret içeren bir dille yaptığı paylaşımlar  üzerine kamuoyuna doğru bilgi verme sorumluluğumuz gereği açıklama ihtiyacı doğmuştur.

Belediyemiz sınırları dahilinde A.B. adlı   vatandaşın şikayet dilekçesi üzerine  Kapısuyu mahallesinde Ayhan Kara tarafından yapılan yapıya 14.03.2018 tarihinde zabıta ve imar ekiplerince mahallinde yapılan incelemede 3.derece arkeolojik sit alanı içerisinde herhangi bir izin almaksızın 9 adet yapı yapılmış ve aynı parseller üzerinde muhtelif yerlerde kaçak ve ruhsatsız istinat duvarları yapıldığı tespit edilmiştir. 3194 sayılı İmar Kanununun 32.maddesine göre durum zaptı düzenlenerek mühürlenmiştir. Aynı Kapsamda yapılan Şikayet  T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) aracılığıyla Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü,Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğüne yapılmıştır. 

Vatandaşın şikâyetini dikkate almamak görevi ihmal suçu içermektedir. 

Has firması ortağı Ayhan Kara tarafından yapılan kaçak ve ruhsatsız yapılarla ilgili Ayhan Kara’nın avukatı ve şahsından istenen bilgi ve belgeler tarafımızca defalarca istenmesine rağmen ulaştırılmamıştır. Konu ile ilgili istenen hiçbir belge tarafımıza sunulmamıştır. Bunun üzerine belediyemiz encümeni toplanmış ve aşağıda yazılan kararı almıştır.

OY BİRLİĞİYLE KARAR VERİLDİ

“3194 sayılı imar kanununun 42.maddesine göre III.A ve II.A sınıf gurubundaki yapının sahibi Ayhan Kara ‘nın toplam 67.860.18 tl ile cezalandırılmasına ve 32. Maddesine göre yıkımına ;karar suretinin Mali Hizmetler Müdürlüğü ile  İmar Şehircilik  Müdürlüğüne gönderilmesine encümenimizce oy birliğiyle karar verilmiştir.

dorm-4-300x225AYHAN KARA’YI YASALARA UYMAYA DAVET EDİYORUZ

Konu hakkında yapılan iş ve işlemler tamamen kanunların öngördüğü yasal mevzuatlar çerçevesindedir. HAS firması yönetim kurulu üyesi Ayhan Kara’nın  kendisini mağdur gibi gösteren ,sanki kanunsuzluğu Samandağ belediyesi yapmış gibi bir algı yaratmaya çalışması doğru değildir. Tanınmış bir işadamı olmak kanunsuz işler yapmayı meşru kılmamaktadır. Yasalar önünde herkes eşittir. Kaçak ve ruhsatsız yapılar ile ilgili imar kanunu hükümleri gereği ceza ve yıkım kararı sadece Ayhan Kara değil yıl içinde  onlarca yapı sahibi kişiye tebliğ edilmektedir.  Has Firması ortağı Ayhan Kara kendisini kanunların üzerinde ve vatandaşlarımızın tabi olduğu yasalar üzerinde görmemelidir.

Has firması ortağı Ayhan Kara’yı kanunlara, yasalara uymaya davet ediyoruz. Kaba , tehdit, hedef gösterme ve hakaret içeren  sözlerinden dolayı yasal haklarımızın saklı olduğunu bildiririz.”Denildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz