Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

Eşit Temsil Haktır. Hakkımı Alana Kadar Mücadelemiz Sürecek!

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

KADINLARIMIZIN KADIN HAKLARI…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

HER SAĞLIKLI İNSANIN DA ENGELLİ ADAYI OLDUĞU…

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

SURİYELİ SEÇMEN SAYISI AÇIKLANDI!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

OKULLARDA GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANIMI YAYGINLAŞIYOR!

BAŞKAN YILMAZ DEMİRCİ ESNAFINA SÖZ VERDİ!
  • Ana Sayfa » ANTAKYA
  • 3 Şubat 2021 - 18:30:47
BAŞKAN YILMAZ DEMİRCİ ESNAFINA SÖZ VERDİ!

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, esnafa verdiği önem doğrultusunda unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden olan Demirciler esnafını, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, MHP İlçe Başkanı Mehmet Kanlı ile birlikte ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi ve onlara büyük destek sağlayacak bir söz verdi. Unutulmaya […]

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, esnafa verdiği önem doğrultusunda unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden olan Demirciler esnafını, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, MHP İlçe Başkanı Mehmet Kanlı ile birlikte ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi ve onlara büyük destek sağlayacak bir söz verdi.

Unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden olan Demircilik ile ilgilenen esnafların imalat sanayi karşısında büyük zorluklar yaşadıklarını öğrenen Başkan Yılmaz, esnafın ürettiği ürünlerin satılamıyor olmasını öğrenmekten büyük bir üzüntü duyduğunu belirtti.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, esnafın sıkıntılarını bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla, Park Bahçe Müdürlüğü tarafından hizmetlerde kullanılan kazma, kürek ve çapa gibi aletlerin Demirci Esnafından alınacağının müjdesini verdi.

Başkan Yılmaz,konuşmasında şu görüşlere yer verdi;

Demirciler esnafımızı Cumhur ittifakımızın kıymetli Milletvekilleri ve Antakya İlçe Başkanları ile birlikte ziyaret ettik. Esnafımızın el emeği, göz nuru dökerek ürettikleri ürünlerinin satılamıyor olmasından dolayı derin üzüntü duyduk. Günlük 20–30 üretimden ne yazık ki bugün 4–5 adet üretime düşülmüş. Biz de Antakya Belediyesi olarak şehir esnafımızı her daim destekleme gayretimiz doğrultusunda bir karara vardık. Belediyemiz Park Bahçe Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılan kazma, kürek, çapa gibi demir malzemeleri Demirci Esnafımızdan alacağız. Küçük esnafımıza bir nebze de olsa destek sağlayabilirsek ne mutlu bize.”dedi.

Başkan Yılmaz’ın bu önemli müjdesinden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Demirci Esnafı, unutulmaya yüz tutan bir meslek olan Demirciliğin daha çok ön plana çıkarılması için yapılan ziyaretten dolayı teşekkürlerini ilettiler.

AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve beraberlerindeki heyet demirci esnafı ziyaretlerinde demir dövme işlemini deneyerek renkli görüntülere sahne oldular.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz