2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

2.BİLİM ŞENLİĞİNE DAVETLİSİNİZ!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

ATAKAŞ HATAYSPOR İLK GALİBİYETİNİ ALDI!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YAYMAN:MİLLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

AK PARTİLİ YEŞİLDAL: BU KENT HİZMETİ HAK EDİYOR!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

MECLİS OYBİRLİĞİYLE YÜZDE 25 ZAM DEDİ!

BAŞKAN YILMAZ 3 YILLIK GÖREV SÜRESİ BOYUNCA İCRAATLARINI…
 • Ana Sayfa » ANTAKYA
 • 29 Mart 2022 - 15:06:55
BAŞKAN YILMAZ 3 YILLIK GÖREV SÜRESİ BOYUNCA İCRAATLARINI…

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakyalı hemşerilerinin teveccühü ile yüksek oy oranı alarak seçildiği 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin ikinci yıl dönümünde 3 yıllık sürede yaptığı hizmetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  Başkan Yılmaz,3 yılı geride bıraktığı görev süresinde Antakya’ya önemli yatırımlar kazandırdıklarını, temel belediyecilik hizmetlerinin çıtasını yükselterek şehrimizi büyük yatırımlar ile buluşturduğunu belirtti.  Yol, temizlik ve […]

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakyalı hemşerilerinin teveccühü ile yüksek oy oranı alarak seçildiği 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin ikinci yıl dönümünde 3 yıllık sürede yaptığı hizmetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. 

Başkan Yılmaz,3 yılı geride bıraktığı görev süresinde Antakya’ya önemli yatırımlar kazandırdıklarını, temel belediyecilik hizmetlerinin çıtasını yükselterek şehrimizi büyük yatırımlar ile buluşturduğunu belirtti. 

Yol, temizlik ve park bahçe hizmetlerinin her belediyenin en temel görevi olduğunu belirterek sözlerine başlayan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın bu hizmetlerden çok daha fazlasına layık olduğunu bu nedenle hayata geçirdikleri dev projeler ile şehrin değerine değer kattıklarını ifade etti.

Başkan Yılmaz,konuşmalarının devamında şunları kaydetti:

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde kıymetli hemşerilerimizin teveccühü ile göreve gelerek doğup büyüdüğüm, kalbimde derin bir anlamı olan Antakya’mıza hizmet etmek Rabbimin izni ile nasip oldu. Sevdamız Antakya’ya hizmet etme şerefine nail olmak bizler için büyük bir gurur vesilesi oldu. Ben ve tüm belediye çalışanlarımız Antakya’mızın en iyi hizmeti alabilmesi için gece gündüz demeden gayretle çalıştık. Bu şehrin en temel ihtiyaçlarını gidermek, bunun yanı sıra geçmişe dair güzelliklerini geleceğe taşımak hizmet haritamızı şekillendiren temel unsurdu. Seçim öncesinde vadettiğimiz projelerimizin pek çoğunu hayata geçirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bu kapsamda Antakya’mıza üç yıl içerisinde yaptığımız temel hizmetleri özetlemek istiyorum:

 • Tarihi Uzun Çarşı dış cephe ve üst yapı iyileştirme projemiz ile çarşımızın girişini kapsayan birinci etabı tamamladık.  
 • Tarihi ve turistik açıdan Uzun Çarşı ile eşdeğer önemde olan tarihteki adı ile HEROD yani Kurtuluş caddemizde restorasyon çalışmalarımızda 3. Etap ile devam ediyoruz. Tamamlanan bölgeler eskisine nazaran tertemiz ve tek tip görünüme sahip oldu. 
 • Eski Çukobirlik olarak bilinen Pazar yerini tüm bürokratik sıkıntılarından arındırarak yepyeni kapalı semt pazarı olarak hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Antakya Belediye Meclisimizde aldığımız karar ile pazar yerimize Tayfur Sökmen adını verdik. 
 • Esenlik ve Akasya Mahallelerimizde hemşehrilerimizin nikah, nişan, taziye, toplantı gibi programlarında kullanabilecekleri çok amaçlı salon ve sosyal tesisleri inşa ettik. Sosyal tesislerimizin üçüncüsü Esentepe Mahallesi’nde inşası devam ediyor. 
 • Gençlerimize yönelik pek çok hizmet ve yatırım gerçekleştirdik. Bu kapsamda Bilim Merkezi, Toplum Merkezi, 10 adet semt sahası, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu inşası tamamlanan yatırımlarımızdan. Bunun yanı sıra 10 adet futbol sahası ve 1 adet tribünlü spor tesisinin de inşa süreçleri devam ediyor. Pek çok alanda verdiğimiz eğitim, kültür, sanat, spor kurslarımız ile de Antakya’da gençlere, çocuklara ve kadınlara yepyeni sosyal alanlar kazandırdık. Bilim Merkezi projemiz ile Ankara’da düzenlenen Yerel Yönetimler Gençlik Festivali’nde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile ödüle layık görülmenin gururunu yaşadık. 
 • Antakya’yı Kültür Sanat şehri yapma gayemiz ile pek çok çalıştay, konser, sergi, workshop gibi etkinliklere ev sahipliği yaptık. Antakya’nın ilk yöresel el sanatları müzesini inşa ettik. Ayrıca kadın girişimcilerimizi desteklemek amacıyla AN-KA Gastronomi Akademisi, Kadın Kooperatifi Satış Mağazası, El Sanatları Teşhir Mağazası ve Turizm Ofisi gibi üretim ve satış noktalarının hizmete sunulmasında katkı sağladık.  
 • Parklarımızda bakım onarım güzelleştirme ve yenileme çalışmaları gerçekleştirerek parksız mahalle, salıncaksız park kalmayacak şekilde hizmet gerçekleştirdik. Tüm bu parklarımızda yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımızı bitki üretim merkezimiz içerisinde kendi yetiştirdiğimiz bitki ve ağaçlar ile sağlıyoruz. 
 • Antakya’mızın merkezini asfaltla buluşturduk. Bu kapsamında General Şükrü Kanatlı, Cumhuriyet, Cebrail, Akevler, Saraykent, Ürgenpaşa, Esenlik, Esentepe, Altınçay gibi merkez mahalleler başta olmak üzere pek çok mahallemizde boydan boya asfaltlama çalışmaları gerçekleştirdik. Çevre mahallelerimizde de bozuk yol kalmayana dek asfalt, parke ve stabilize yol çalışmalarımız ile hemşehrilerimizi rahatlatacak çözümler ürettik. 
 • Pandemi döneminde evlerinden çıkamayan hemşehrilerimize her gün maske, eldiven, dezenfektan ve Ramazan ayında ekmek dağıtımları gerçekleştirdik. Şehrimizin dört bir köşesinde her gün dezenfekte ve yıkama çalışmaları, gıda üretim ve satışı yapan iş yerlerine hijyen denetimleri, semt pazarlarında dezenfektan standları ve maske dağıtımı ile maksimum düzeyde hizmet sunduk. 
 •  Sokak Hayvanlarımıza yönelik hizmetlerimiz ile örnek olduk. Barınağımız Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından verilen “En Pati Hayvan Dostu Şehirler” ödülüne layık görüldü. Ödülümüzü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendiden almanın gururunu yaşadık.  
 • En temel görevlerimizden olan temizlik çalışmalarımız Antakya’mızın dört bir köşesinde aralıksız devam ediyor. İbadethane Temizlik çalışmaları ile medeniyetler şehri Antakya’mızın tüm din ve mezheplerine yönelik ibadethanelerinde periyodik sıra ile temizlik hizmeti gerçekleştiriyoruz. Ayrıca 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın evlerinde de pandemi döneminde ara verdiğimiz temizlik hizmetlerimiz devam ediyor. 
  • Kentsel Dönüşüm Projesi’nde Hak sahipleri ile %97 oranında anlaşma sağlandı. Bu orana ulaşabilmek Türkiye genelinde nadir görülen bir durum.  Yapım işi TOKİ tarafından üstlenilen projede 35 dönümlük alan birinci etap olarak başladı. 
  • Şehrimizi geliştirmeye, güzelleştirmeye ve nizami düzen kazandırmaya yönelik imar çalışmaları gerçekleştiriyoruz. 1/1000 ölçekli imar planı çalışmalarımız etap etap devam ediyor. Belediyemiz mücavir alanı içerisinde bulunan tüm alanlar bu plan dahilinde olacak, Meclisimiz ve Komisyonumuzun çalışmaları ile şehrimizde planlardan kaynaklı sıkıntıların giderilmesi sağlanacaktır. 
  • Esnafımıza destek amacıyla Antakya Belediye Meclisi’nde oy birliği ile alınan karar doğrultusunda tabela vergisi ve iş yeri açma ruhsatı harç ücretlerini %80’e varan oranlarda düşürdük. 
  • Belediyemiz nikah salonuna başvuran gençlerimize kolaylıklar sağlamak amacıyla nikah harç ve ücretlerinde indirim yaptık. Ayrıca gündüz mesai içerisinde kıyılan nikahlarda defter ücreti almıyoruz. 
  • Zabıta ekiplerimiz hemşerilerimizin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla denetimler gerçekleştiriyor. Tarım İl Müdürlüğü ekipleri ile iş birliği içerisinde fahiş fiyat uygulamalarına yönelik denetimlerimiz artarak devam ediyor. 
  • TOKİ tarafından inşası devam eden Millet Bahçesi içerisine 700 kişi kapasiteli kültür ve gençlik merkezi projesi hayata geçiyor.  

  Antakya’mızın layık olduğu hizmetlere kavuşması için yaptığımız hizmetlerin tamamını anlatmakla bitiremeyiz. Sevdamız Antakya’da yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır düsturu ile hizmet üretmeye bundan sonraki süreçte de devam edeceğiz. Bu hizmetleri hayata geçirmemizde bizlere destek olan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere nezdinde bakanlarımıza, milletvekillerimize, AK Parti il teşkilatımıza, belediye çalışanlarımıza, aileme ve tabii ki bana bu hizmetleri yapma imkanı sunan değerli Antakyalı hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”Dedi.

 • Etiketler
 • Yorumla
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz