ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

ATAKAŞ HATAYSPOR LİGİN İLK MAÇINDA…

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

BAŞKAN SAVAŞ:HİZMETLERİMİZİ ENGELLEMEYE CALIŞIYORLAR!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ALTINAY:ŞİFA DAĞITIYORUZ AMA AYAKTA KALMA SAVAŞI VERİYORUZ!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

ANTAKYA BELEDİYESİNDEN YEŞİL ÇALIŞMA!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

AYM’DEN ALİ İSMAİL KORKMAZ KARARI!

BAŞKAN YAMAN:ŞANSLI OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 22 Ocak 2018 - 02:27:42
BAŞKAN YAMAN:ŞANSLI OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM!

Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Başkanlığı ile Defne Belediyesi, Hatay İli çalışmaları kapsamında ikinci tur toplantılarını gerçekleştirdi. Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Defne İlçesinin yüzde 40’lık kısmının Kent, yüzde 60’lık kısmının orman,mera ve tarım alanı olmasının,yaşanabilir kentler konusunda dünya standartlarında nasıl bir oran olduğu sorusunu cevaplayan Şehir Plancıları; Hatay İli genelinin yüzde 88’lik kısmının yeşil alan, […]

Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Başkanlığı ile Defne Belediyesi, Hatay İli çalışmaları kapsamında ikinci tur toplantılarını gerçekleştirdi.

Defne Belediye Başkanı İbrahim YamanDefne İlçesinin yüzde 40’lık kısmının Kent, yüzde 60’lık kısmının orman,mera ve tarım alanı olmasının,yaşanabilir kentler konusunda dünya standartlarında nasıl bir oran olduğu sorusunu cevaplayan Şehir Plancıları;

Hatay İli genelinin yüzde 88’lik kısmının yeşil alan, yüzde 12’lik kısmının Kentsel alan olduğu gerçeği göze alındığında, Defne’nin yüzde 40’lık kentsel alan oranı İl Geneli Kentsel Alan oranlarını yüzde 12’lere çıkardığı açıklamasında bulundular.

Defne İlçesinin yüzde 40 Kent ve yüzde 60 yeşil alan oranına sahip olmasının bir şans olduğunu ifade eden Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman;

“Defne, Hatay’ın yüz ölçümünün en küçük ve nüfusun en yoğun olduğu İlçesidir. Organize Sanayi Bölgesi olmamasının en önemli sebebi budur.

Fakat bizim ilçemizin sektörel dengelerinden,tarihinden, yaşam şeklinden gelen bir özelliği var. Burada daha çok hizmet ve turizm sektörü ön planda.

Defne İlçemizin yüzde 40’ının Kent, yüzde 60’ının Orman, Mera ve Tarım alanı olması konusunda şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

Hatay İli Planlama toplantımızın ikinci turunda bir araya geldiğimiz bu katılım, Defnelinin Hatay’ın İmar Planı’na ne kadar duyarlı, ilgili ve yüksek beklenti içerisinde olduğunun bir göstergesidir.

Öncelikle ben bu yapılan çalışmalardan dolayı başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere bütün Daire Başkanlarına; bu işin yükleniciliğini yapan Sayın Semra Kutluay ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz