YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

YENİ SAMANDAĞ DEVLET HASTANESİ…

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

BAŞKAN YILMAZ:HİZMETLERİMİZ ARTARAK DEVEM EDECEK!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

ELBİRLİĞİYLE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE HEP BERABER ÇALIŞMAMIZ LAZIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

HATAY AİLESİ OLARAK YANINIZDAYIZ GENEL BAŞKANIM!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN ERYILMAZ MEVKİDAŞLARINA SAMANDAĞ’I ANLATTI!

BAŞKAN YAMAN’IN DAVETİNE KATILIM YÜKSEK OLDU!
  • Ana Sayfa » DEFNE
  • 25 Eylül 2018 - 02:15:32
BAŞKAN YAMAN’IN DAVETİNE KATILIM YÜKSEK OLDU!

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, bir önceki gün Harbiye mahallesinde bir restaurantta düzenlediği ‘Birlik Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltısı’ ile kentin tüm dinamiklerini bir çatı altında topladı. Gerçekleşen kahvaltıya; CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Eski […]

Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, bir önceki gün Harbiye mahallesinde bir restaurantta düzenlediği ‘Birlik Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltısı’ ile kentin tüm dinamiklerini bir çatı altında topladı.

Gerçekleşen kahvaltıya;

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Eski Bakan Nihat Matkap, CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, CHP İl ve İlçe Teşkilatı, Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, geçmiş dönem milletvekilleri, Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları, kanaat önderleri, Muhtarlar, STK’lar, partililer ve yüzlerce vatandaş katıldı.

YAMAN: “BU ÜLKENİN EMNİYET SİBOBU CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR”

Böylesi kararlı ve coşkulu bir kalabalığa ev sahipliği yapmaktan ötürü mutlu olduğunu dile getiren Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman;bu birlikteliği sağlamaktan, hissetmekten daha değerli, daha motive edici bir şey olmadığını belirtti.

Bütün imkânsızlıklara rağmen toplumsal olarak aynı kararlılıkla hep birlikte olunmasından ötürü duyduğu mutluluğu teşekkür ederek ifade eden Başkan Yaman:

“Çocuklarımıza özgürce büyüyecekleri, rahat yaşayabilecekleri, eğitimlerini en iyi şekilde alıp, işlerini güvenle kurabilecekleri bir ülke bırakacağız. Şartlar bizi ne kadar zorlarsa zorlasın biz bu sorumluluktan kaçmayacağız. Herkes biliyor ki bu ülkenin bir tane emniyet sibobu varsa o da Cumhuriyet Halk Partisidir.” Dedi.

12y

ZORLU BİR SINAVI BAŞARI İLE TAMAMLADIK

Ne coğrafi ne de bayındırlık olarak olmayan bir kenti var ettiklerini, sıfırdan kurulan bir ilçeyi bugünlere getirme de oldukça meşakkatli bir yol kat edildiğini belirten Başkan Yaman:

“ Vatandaşımızın hayatını olumsuz etkileyen acil sorunlardan başlayarak gecemizi gündüzümüze katarak son derece kıt imkânlarla geldiğimiz noktanın oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Tüm eleştirileri göze alarak elzem olduğunu düşündüğümüz alt yapı hizmetlerine öncelik verdik. Sadece bu yıl doğalgazın Defne İlçemize yaptığı yatırım, Hatay’ın bütün ilçelerinin yatırımının toplamı kadar. Üst yapı çalışmalarına ağırlık verdiğimiz bir hizmet yılı içerisindeyiz.  

Asfaltlı yolların, meydanların, alanların olduğu bir kent hedefiyle çalışıyoruz. Halk marketlerimizle, vatandaşlarımıza desteğimizle; okullarımıza, öğrencilerimize, yaşlılarımıza, sporcularımıza verdiğimiz katkılarla, her zaman gurur duyduğumuz sosyal belediyeciliğimizle çocuklarımızın gülen yüzü, halkımızın belediyesi olmaya devam edeceğiz.”Dedi.

YAŞANILABİLİR BİR İLÇE HEDEFLEDİK

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ortak projeleri olan Spor Kompleksi projesinin mülkiyet sorunlarına takıldığını fakat çözüm sürecinde olduğunu belirten Başkan Yaman, kısa süre içerisinde Spor Kompleksi projesinin temelini atacaklarını ifade etti.

Defne’ye hatta Antakya’ya yetecek bir Kültür Merkezi projesinin temelini atmaya hazırlandıklarını bildiren Yaman:

“Bir ilçenin ihtiyacı olan herşeyi en kaliteli en güzel şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Umarım ikinci dönemimizde de, sizlerden gelecek taleplerle bir kentin olmazsa olmazlarını hayata geçireceğiz.

Muhtarlarımızla kurduğumuz birlikteliğimizle övünüyorum. Bütün muhtarlarımız kendi mahallelerine en güzel hizmeti sağlama rekabetindeler. Bu tatlı rekabete yetişmekte bize düşen güzel bir görev halini alıyor. Üst yapı yatırımlarımız hız kazanıyor. Her mahallemize kazandırmayı hedeflediğimiz Defne Evi projemizde oldukça ilerledik.

Göreve geldiğimiz günden beri kapımızı hiçbir zaman kapatmadık. Dileklerini, temennilerini, şikâyetlerini bizimle paylaşan vatandaşlarımızdan alacağımız güçle ilçemizi çok daha iyi bir noktaya getireceğimize inanıyorum.”açıklamalarında bulundu.

1g

SİYASİLERDEN YAMAN’A TEŞEKKÜR

Birlikteliği, dayanışmayı ve kararlığı gösteren bu güzel kalabalıkta bulunmaktan ötürü Başkan Yaman’a gönülden teşekkür ettiğini dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel:

“Hatay bizim güneydeki mıhımız. Bu mıhı biz Adana’ya, Mersin’e, Ankara’ya, Balıkesir’e, İstanbul’a, tüm Türkiye’ye at olarak, yiğit olarak ve bir zafer olarak taşıyacağız. Defne; bu mıhın bir darbesi olacak.” ifadelerine yer verdi.

İl genelindeki çalışmalardan ve HADO Projesinden bahseden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş; bu tür buluşmaların geleneksel hale getirilmesi gerektiğini belirterek:

“Buradaki amacımız bütünlüğü sağlamak, kırılan dökülen parçaları toplamak ve bundan sonra da kırılmasına müsaade etmeyeceğimiz bütün dostlarımızı bir arada göreceğimiz ortamı oluşturmaktır.”dedi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur:

“Gün birlik beraberlik günüdür. Biz her zaman sevgi saygı ve hoşgörü ile kenetleneceğiz. Bu örnek dayanışmayı sağlayan Defne Belediye Başkanımız İbrahim Yaman’a teşekkür ediyorum.”açıklamalarında bulundu.

“Biz birlikte olalım, şeffaf olalım, doğru olalım. Birbirimize zarar vermeden insanca, insanlık adına yaşayalım.”sözlerine yer veren CHP Milletvekili Serkan Topal; bir yol kavşağında olunduğunu ve bu birlikteliğin çok değerli olduğunu ifade etti.

CHP Milletvekili İsmet Tokdemir, CHP’nin ülkenin tek kalesi olduğuna vurgu yaparak:

“Gönlü demokrasiden yana olan herkesin ter tercihi Cumhuriyet Halk partisi olmalıdır. Bu birlik beraberlik, önümüzdeki seçimler için büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinden bir bölüm okuyan CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün:

“Gün birlik beraberlik günüdür.” mesajı verdi.

CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu:

“Yüreği Atatürk için, Cumhuriyet için atan değerli gönüldaşlarımızla bir arada olmaktan ötürü çok mutluyum. Bu etkinliği tertipleyen Defne Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

2014 yerel seçimlerinde Hatay’ın destan yazarak Büyükşehir’i kazandığını dile getiren Eski Bakan Nihat Matkap:

“ Cumhuriyet Halk Partisinin tek amacı daha güzel yaşanılır bir Türkiye’dir. Biz Cumhuriyeti ve partimizin sahiplenmeye devam edeceğiz.” Dedi.

Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel Başkan Yaman’ın hitabetine olan hayranlığını dile getirdiği konuşmasında: “ Bizleri bir araya getiren, birlik beraberliğimizi sağlayan, Defne İlçemizin doktoru, abisi saygıdeğer Belediye Başkanımız İbrahim Yaman’a teşekkür ediyorum.”sözlerine yer verdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz